09.08.2020
9 серпня – святого великомученика і цілителя Пантелеймона
9 фактів про святого Пантелеймона Цілителя, які важливо знати

Православні християни 9 серпня (за новим стилем) відзначають день пам'яті великого святого, шанованого в усьому православному світі - великомученика й цілителя Пантелеіймона. Йому моляться про зцілення від різних хвороб душі й тіла. Його глава зберігається на Святій Горі Афон у монастирі, названому на його честь.


9 серпня – святого великомученика і цілителя Пантелеймона
 

Ми зібрали 9 фактів про життя та мученицький подвиг цього дивовижного святого, які важливо знати кожному.
 
1. Пантолеон, майбутній великомученик Пантелеймон, народився в Нікомидії. Його батько був язичником, а мама - християнкою.

2. Він навчався в язичницькій школі. Потім вчився медичній справі у відомого, у ті часи, лікаря Євфросина. Про нього дізнався імператор Максиміан, який побажав бачити його при своєму дворі.

3. Тоді в місті жили святі пресвітери Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ, які залишилися неушкодженими при спаленні в храмі 20 тисяч християн в 303 році. Святий Єрмолай розповів Патолеону про Христову віру. Потім хлопець став приходити до нього щодня, щоб більше дізнатися про Христа.

4. Одного разу Пантеон побачив тіло дитини, яка померла через укус змії єхидни. Святий помолився Богу, щоб Він воскресив малюка й убив змію. Для себе він вирішив, що якщо це станеться - він прийме хрещення. Тоді ж немовля воскресло, а змія розлетілася на шматочки. Хлопець стримав слово й був охрещений святим Єрмолаєм з новим ім'ям - Пантелеімон, що означає «всемилостивий». Під час підготовки до таїнства Хрещення він, по молитвам до Господа, звершив ще одне диво - зцілив сліпого. Побачивши це чудо, його тато-язичник також прийняв християнство.
 

9 серпня – святого великомученика і цілителя Пантелеймона
 
 
5. Після смерті батька, хлопець цілком присвятив себе служінню ближнім - безкоштовно надавав допомогу хворим, відвідував ув'язнених у тюрмах, допомагав нужденним. Незабаром про нього, як про хорошого лікаря дізналось все місто.

6. Імператор, розгніваний, що святий зцілює ім'ям Іісуса Христа, умовляв його повернутися до язичництва йпринести жертву богам. Святий публічно проголосив себе християнином і звершив зцілення розслабленого. За це правитель засудив святого до жорстокого покарання, а зціленого повелів вбити.

7. Під час страждань Пантелеймону являвся Спаситель і підтримував його. Однак, муки не зменшувались - його повісили на дереві й били залізними кігтями, обпалювали свічками, розтягували на колесі, кидали в розпечене олово, кидали в море, попередньо прив'язавши на шию камінь, і кидали на розтерзання диким звірам, які покірно лизали ноги святого. Пантелеімон залишався неушкодженим після всіх катувань, бачачи це, багато людей увірували у Христа. Тоді ж були страчені святі Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ.9 серпня – святого великомученика і цілителя Пантелеймона

 
8. Великомученика Пантелймона привели на місце страти і прив'язали до дерева. Він продовжував молитися Богу. Один з воїнів спробував вдарити його мечем, але зброя стала м'якою, немов віск і він не зміг його ушкодити. Коли святий закінчив молитву, з неба долинув Голос, Який кликав його в Небесне Царство. Тоді ж воїни впали перед Пантелеймоном на коліна й почали просити пробачення. Вони відмовлялися виконувати наказ імператора - стратити святого, але Пантелеімон сам звелів їм це виконати, тому, що інакше вони не розділятимуть з ним долю у вічному житті. Воїни, плачучи, віддали останнє цілування святому й усікли голову. З рани потекло молоко, а маслина, до якої він був прив'язаний, покрилася плодами. Побачивши це, багато хто увірував у Христа.

9. Тіло великомученика кинули у вогонь, але воно залишилося неушкодженим. Його поховали місцеві християни. Житіє великомученика Пантелеймона написали його слуги, які були присутні при його страті. Часточки мощей святого зберігаються в різних країнах православного світу.


Схожі матеріали:
   Категорія: Актуально | Переглядів: 401
Теги: Пантелеймона Цілителя, православні християни, Гора Афон | Рейтинг: 0.0/0Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

 
"Укрзалізниця" відновлює курсування...

/_bl/75/46892972.jpg

Лучшие варианты обменников криптова...

/_bl/75/62183745.jpg

Преимущества аренды кофемашин

/_bl/75/03895655.jpg

Мебельный бизнес в Украине: что нуж...

/_bl/75/44871552.jpg

Міський голова відвідав учасників б...

/_bl/75/83154513.jpg

Гинеколог - лучший друг женщины

/_bl/75/94481867.jpg

Фрезерні верстати обладнані числови...

/_bl/75/41908036.jpg

Международные грузоперевозки из Укр...

/_bl/75/95267274.jpg

Штатные магнитолы, работающие на пл...

/_bl/75/15353568.jpg

Чоловічий гаманець з натуральної шк...

/_bl/75/00606303.jpg

Затверджено протиепідемічні заходи ...

/_bl/75/42115135.jpg

Вибираємо картину за номерами

/_bl/75/09479973.jpg
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66

   » Додати в закладки 
   » Зворотний зв'язок
   » Інформація про сайт
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020