Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


11.10.2017

Чому 11 жовтня не можна їсти ягоди, виходити з дому, а молодятам треба бути обережними


11 жовтня селяни побоювалися і намагалися не залишати будинок без необхідності


У церкві 11 жовтня вшановується пам'ять святого Харитона СповідникаУ церкві 11 жовтня вшановується пам'ять святого Харитона Сповідника, який жив на території Малої Азії (місто Іконія) в III-IV століттях.

Жив він у часи правління імператора Авреліана, відомого своєю неприязню до християн. Тому, протягом часу перебування його при владі, проводилися масові гоніння відносно прихильників Христа.

Під час одного з них і був схоплений Харитон. Язичники жорстоко його побили, після чого кинули до в'язниці, з якої він був звільнений після приходу до влади імператора Тацита. Харитон відправився на Святу Землю, але неподалік від Єрусалиму був схоплений розбійниками, які привели його в свою печеру.

Від смерті Харитона врятувала змія, яка отруїла вино своєю отрутою. Розбійники випили його і тут же померли. Харитон залишився жити в печері і побудував там церкву, де склалася своя громада, після чого утворилася Фаранський лавра - перша церква на даній території.

Також 11 жовтня відзначали день Осіннього Николи, протягом якого розповсюджений був звичай збиратися на вечірки - молодь приходила на літні кухні для того, щоб зварити мед. Раніше вдень люди заготовляли сік і заливали їм великі чавуни або котли.

Пари також могли йти погуляти вдвох. До світанку обов'язково потрібно було повернутися додому "до меду". Приходили в будинок, де господиня нарізала коровай і заварювала чай, пригощаючи гостей свіжим медом. Саме з цієї причини свято отримало назву Микола-медовар.

11 жовтня селяни побоювалися і намагалися не залишати будинок без необхідності. Тому, здебільшого, займалися домашньою роботою. Не можна було вимітати сміття з хати, оскільки це може призвести до біди.

Дуже небезпечним 11 жовтня вважалося для тих, хто вступає в шлюб. Для того щоб відвести біду, приносили відьмі глечик меду з пирогом. Робили це молоді самостійно і потай від усіх. Вірили, що це задобрить відьму, і тоді вона не зіпсує весілля і не нашле яке-небудь прокляття. Якщо порчу все-таки наводили, то від неї можна позбутися різними способами.

Наприклад, могли взяти в праву руку склянку води, а в ліву руку - ніж і прочитати спеціальний замову. Потім ставали на рипучу мостину, яка була в будинку, і випивали заговорений воду. Останній ковток виливали на себе, а ніж потім викидали.

Не можна було 11 жовтня вживати в їжу ягоди, ні сирі, ні оброблені. Говорили, що диявол за три дні до свята плює на всі ягоди, і та людина, яка їх з'їсть, буде хворіти дуже довго.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто у день покровителя живописців, 9 жовтня, захищає від відьм, нечистої сили і п'яних людей

Народні прикмети на 11 жовтня

Зайці довго забарвлення шерсті не міняють - за прикметами, зима наступить нескоро

Якщо людина народилася 11 жовтня, то її талісманом є гірський кришталь

Вітер 11 жовтня дме з північного боку - зима буде суворою, із західного - сніжною, з південної - м'якою.

Схожі матеріали:
👁 1037
Категорія: Актуально
Теги: осінь, прикмети, народні прикмети, жовтень




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ