Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


22.10.2018

Для кого 22 жовтня треба залишити в лісі їжу і жіночу хустку

Було прийнято випікати у цей день пироги і пригощати ними своїх рідних і близьких

Для кого 22 жовтня треба залишити в лісі їжу і жіночу хустку22 жовтня вшановується пам'ять святого Якова, який належав до числа дванадцяти апостолів, особливо наближених до Ісуса Христа. Раніше він носив ім'я Матвій і не відрізнявся праведним способом життя, оскільки був митарем, збирачем податків. Однак, зустрівшись з Ісусом, захотів служити Богові. Надалі Яків вирушив з проповіддю в Едессі і Юдею. Залишилося зовсім небагато відомостей про життя самого Якова.

Починали 22 жовтня заготовлювати дрова. Наступала пора, коли роботи в полі припинялися, розваг ніяких не було, і можна було подбати про те, щоб нарубати дров і скласти їх в коморі. Заготівлю дров вважали дуже відповідальною справою, адже від цього залежало, як сім'я переживе зиму.

Було прийнято випікати у цей день пироги і пригощати ними своїх рідних і близьких. Вважалося, що це забезпечить добробут і міцне здоров'я для всіх цих людей на найближчий рік. 22 жовтня починали молоти пшеницю, обдирати овес і просо. Тому цього дня готували ы кашу, яку господині подавали з салом або маслом. Також готували кашу, пригощаючи нею сусідів і родичів. Закривали грибний сезон, відправившись в ліс для збору сироїжок. Зібрані гриби потім солили або смажили разом з картоплею.


З лісу намагалися повернутися до настання темряви, оскільки дні ставали коротшими, а вночі температура могла бути наближена до 0º. Вірили, що в цей час у лісі панують злі духи. Воліли проводити численні обряди, пов'язані з задобрюванням Борового - лісового господаря. Для цього залишали в лісі горщик каші, шматок хліба і хустку для дружини Борового, яку називали Боровуха.

Також вірили, що в ялинових і соснових лісах живуть духи з буйною вдачею. Тому, 22 жовтня також проводили обряди, спрямовані на задобрювання злих сил.

Народні прикмети:

Якщо в цей день заготовити дрова, то взимку тепліше буде

Якщо людина народилася 22 жовтня, то її талісманом є сапфір

Сніг випадає на талу землю - прикмета того, що наступного року буде поганий урожай

З модрини ще не обсипалися голки - снігу взимку буде небагато, і він стане швидко танути

Звисають бурульки з дахів - прикмета, що осінь буде довгою

Багато лушпиння на цибулі з урожаю поточного року - зима буде суворою і холодною

Вишневе листя 22 жовтня ще не опало - чекай відлиги.

Схожі матеріали:
👁 534
Категорія: Актуально
Теги: прикмети, народні прикмети, осінні традиції, жовтень

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ