Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


19.10.2022

Договір довічного утримання: як заручитися підтримкою та не втратити майно


Особливістю даної угоди є те, що набувач стає власником майна відразу після передачі


Договір довічного утримання

У силу різних обставин для людей поважного віку навіть незначна, на перший погляд, допомога в забезпеченні гідних побутових умов переростає в необхідність. Гарною можливістю забезпечити себе належною та доречною увагою, а також юридично закріпити такі відносини, є договір довічного утримання.  

Як розповіла очільниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина Свистун, згідно з такою домовленістю, відчужувач (наприклад, особа похилого віку) передає набувачеві у власність нерухоме або рухоме майно, що має значну цінність, а взамін набувач зобов’язується утримувати та (або) доглядати довічно таку особу.

Особливістю даної угоди є те, що набувач стає власником майна відразу після передачі. Тому нерідко пенсіонери побоюються та цілком справедливо сумніваються у відповідальному виконанні набувачем своїх обов’язків.

Проте, не варто даремно хвилюватися, Цивільним кодексом України передбачені способи захисту від недобросовісного піклування.

Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:
 
1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини. У такому разі відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення. Витрати ж, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню;

2) на вимогу набувача. У разірозірвання договору у зв'язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов'язки за договором.

Крім того, договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача, до цього моменту набувач не має права продавати, дарувати, міняти майно, укладати що донього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.

Нагадаємо, нещодавно Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) трансформувалося в Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції з центром у місті Суми. Оновлений орган об’єднує 6 областей: Донецьку, Луганську, Полтавську, Сумську, Харківську, Чернігівську.

Схожі матеріали:
👁 267
Категорія: Зверніть увагу!
Теги: набувач майна, Договір довічного утримання, відчужувач, довічне утримання




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ