Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Міська рада    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


Майбутні космонавти зможуть добувати воду і кисень з місячного грунту
Є дві речі, які мають важливе значення для людського життя, вода і кисень - але вони недоступні на Місяці.

Є дві речі, які мають важливе значення для людського життя, вода і кисень - але вони недоступні на Місяці. Однак завдяки новій техніці астронавти зможуть добувати ці елементи з місячного грунту.


Майбутні космонавти зможуть добувати воду і кисень
 

Двоетапний процес був розроблений консорціумом вчених з Політехнічного університету Мілана, Європейського космічного агентства, Італійського космічного агентства і корпорації космічних систем OHB. Він заснований на існуючій техніці, використовуваної в наземних умовах, і використовує той факт, що приблизно 50% ґрунту у всіх областях Місяця складається з мінералів, таких як діоксид кремнію і оксид заліза, які, в свою чергу складаються з кисень.

У лабораторних умовах дослідники почали з нагріву штучного місячного ґрунту в печі - в присутності водню і метану - до температури близько 1000 ºC. Це призвело до випаровування грунту, в результаті чого кисень з мінералів переходили прямо з твердого в газоподібний стан, минаючи розплавлену фазу.

Ці гази і залишковий метан потім направлялися в каталітичний нейтралізатор і конденсатор, останній з яких відділяв рідку воду від суміші. Потім цю воду можна було споживати або можна витягти з неї кисень за допомогою електролізу.

Майбутні космонавти зможуть добувати воду і кисень
 

Водень і метан, які зилишилися можна утилізувати в системі. Є також твердий побічний продукт, багатий кремнеземом і металами, які, ймовірно, можна буде переробити для інших цілей в місячних колоніях. І хоча цей процес може здатися досить складним, очевидно, що він може виконуватися сам по собі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучні м'язи, що активується теплом, можуть піднімати предмети в 5000 разів більше власної ваги

«Наші експерименти показують, що установка масштабіруєма і може працювати в повністю автономному замкнутому контурі, без необхідності втручання людини і без засмічення», - каже професор Мішель Лаванья з Політехнічного університету Мілана.

Схожі матеріали:
   Категорія: Технології | Переглядів: 62
Теги: місяць, виробництво кисню, польоти в космос, питна вода | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ