Оподаткування військовим збором доходу, отриманого від продажу нерухомого майна
Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід, від продажу нерухомого майна?

Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ Гребінківське Відділення Лубенської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повідомляє, що ДФС України  листом  від 29.09.2015 № 9093/Н/99-99-17-02-03-14 роз’яснено порядок оподаткування військовим збором доходу, отриманого від продажу нерухомого майна, а саме:

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до ПКУ в частині оподаткування військовим збором.

Відповідно до п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Згідно з пп. 1.1 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізична особа - резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ).

Для резидента - це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172 - 173 ПКУ (пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164).

При цьому ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 цього пункту (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Згідно з пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 ПКУ.
Враховуючи викладене, сума доходу, отримана фізичною особою - резидентом від операцій з продажу нерухомого майна, при дотриманні вимог п. 172.1 ст. 172 ПКУ не є об'єктом оподаткування військовим збором.
 
Ніна Добровольська – старший державний
інспектор Гребінківського відділення
Лубенської ОДПІ


Схожі матеріали:
   Категорія: Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ | Переглядів: 396
Теги: податок, військовий збір | Рейтинг: 0.0/0



Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

 
Viber презентував для України нові ...

/_bl/77/76694537.jpg

Україна 25 жовтня переходить на зим...

/_bl/77/14665370.jpg

«ДОВІРА» не дозволить фальсифікуват...

/_bl/77/42081780.jpg

Вікна ПВХ - як переконатися в якост...

/_bl/77/18848660.jpg

Красивый, быстрый Kia K5 и его недо...

/_bl/77/36584207.jpg

Выбор электростанции для загородног...

/_bl/77/75654929.jpg

Сумочка и женский образ

/_bl/77/52491029.jpg

Игровая площадка Космолот – ключевы...

/_bl/77/28564460.jpg

Мобильное приложение казино Паримат...

/_bl/77/75039826.jpg

На Полтавщині зафіксували отруєння ...

/_bl/77/78294139.jpg

Расклейка и распространение рекламы...

/_bl/77/36274304.jpg

Заказать печати в Липецке в онлайн-...

/_bl/77/91167283.jpg




  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66

   » Додати в закладки 
   » Зворотний зв'язок
   » Інформація про сайт
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020