Хутір Індутнівка (Кандибівка), Гребінківського району
Полтавської області

ХУТІР ІНДУТНІВКА (КАНДИБІВКА)

За архівними даними першим володарем і засновником х. Індутнівки був Григорій Климович Зайківський, уродженець с. Усовки, що на Пирятинщині.

Десь близько 1760 р. він, будучи сотенним писарем, одружився з Іриною Андріївною, яка в спадщину від свого діда Каневського Івана Єліферовича отримала двір з будівлями в м. Пирятині і деякі землі.

На цих землях Григорій Климович і заснував хутір Індутнівку (Чому цей хутір був так названий - нам невідомо).

Пізніше, займаючи більш високі посади (сотенного возного, полкового хоружого), він придбав нові ділянки землі біля заснованого ним хутора, розширяючи його. В 1787 році тут налічувалося уже 23 хати, в яких мешкало 79 чол. обох статей.

А в 1799 - 1801 р.р. тут налічувалося 93 чол. Індутнівка містилася між Максимівкою (яка знаходилась нижче по течії р. Сліпорід в 0,5 км від Індутнівки) і Щербаківкою. що знаходилась в 0,5 км від Індутнівки.

Свою Індутнівську маєтність Григорій Климович поділив між трьома спадкоємцями: дочкою Ганною та синами Трохимом і Іллею.

Десь близько 1803 р. Ганна Григорівна вийшла заміж за поручика Олександра Федоровича Кандибу. В придане вона одержала частину Індутнівки, із якої утворився іще один хутір, названий Кандибівкою. Він був ближче до Щербаківки.

Після смерті Олександра Федоровича ця маєтність перейшла його синові Гаврилові, який в 1829 р. звільнився з військової служби поручиком, приїхав на Полтавщину: з 1832 р. до 1838 р. служив засідателем Полтавської палати громадянського суду, а жив з сім'єю в х. Індутнівці (Канлибівці).

В 1838 р. він виїхав із Полтавщини, останній час служив в Петербурзі, де і помер в 1873 р. А його маєтність в Канлибівці в 60-х чи 70-х роках була продана, але назва хутора збереглася.

А за переписом населення 1910 р. хутори Індутнівка і Кандибінка були об'єднані однією назвою Кандибівка, де мешкало 200 мол.

В 1926 р. тут мешкало 394 чол. обох статей, В 1938 р., коли в державі ліквідовувались хутори, хутор Кандибівка (Індутнівка) ввійшов до склиду с. Макснмівка.

Частка Індутнівки, яку одержав Трохим Григорович, згодом перейшла його дочці Ірині Трохимівиі. Близько 1820 р. вона одружилася з козаком Швайкевичем Харитоном Єфремовичем. Вони побудували в Індутівці житловий будинок, господарські приміщення і стали тут мешкати.

У них народилося семеро дітей, наймолодший Олександр, майбутній відомий художник. Про нього - окрема розповідь. В січні 1852 р. Ірина Трохимівна продала свою Індутнінську маєтність своєму сусідові Стороженкові А.Я., який приєднав її до купленої раніше Щербаківської маєтності.

Частка Індутнівки, яку одержав у спадщину Ілля Григорович. ще довго зберігала первісну назву хутора. В 1896 р. тут було 18 дворів, в яких мешкало 108 чол. обох статей.

В переписах населення 1910 і 1926 р.р. ця стародавня назва уже не фігурувала: залишок Індутнівки увійшов до складу х. Кандибівки який в 1938 р. став складовою частиною Максимівки.

Про інших володарів х. Індутнівки (Кандибівки) пише М.В. Стороженко в праці «3 мого життя»:

«Клавдія Гаврилівна Яцюта, що довгий час удовувала, маючи тільки самого Володьку (сина), мала невеличкий клапоть поля та оселю поруч з родиною Диких у хуторі Індутнівка на Сліпороді, бо стара Дика та Яцютиха були рідні сестри Кандибівни.

В Індутнівці жив Григорій Іванович Дикий, що мав вісімнадцятеро дітей - сини його поробилися агрономами, кооператорами, суддями, вчителями, адвокатами».

ВИДАТНІ ЛЮДИ СЕЛА

В х. Індутнівці народився відомий художник Олександр Харитонович Швайкевич.

Він був модним портретистом, але перевагу віддавав релігійному живописові, проектував іконостаси, робив ескізи церковних розписів, сам малював ікони, захоплювався архітектурою.

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

Чому ми засинаємо після сексу?

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

Як зменшити споживання палива та не нашк...

Посів петрушки: коли і як садити?

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...