...Останні коментарі

Відбулася підсумкова нарада керівників ЗЗСО Гребінківського району no
Підвищення відповідальності та якості роботи освітніх закладів? З...

На Лубенщині запрацює FM-радіо no
Домовлятися з популярною радіостанцією? Навіщо? Щоб було, як греб...

На Лубенщині запрацює FM-радіо no
А для чого домовлятись і когось годувать як за ті ж гроші буде св...

На Лубенщині запрацює FM-радіо no
Для чого придумувать велосипед. Домовляєтесь з любою популярною р...


Где вы планируете провести отпуск?

Всего ответов: 164
 
Поиск:   загрузка...

Особливості атмосферної циркуляції Гребінківського району

Циркуляція повітряних мас є базовим фактором формування погодних та кліматичних умов. Територія Гребінківського району знаходиться на межі впливу Атлантичного океану і Центральної Азії, а також північних і південних повітряних мас. В середньому в річному циклі на території району переважає західна форма циркуляції повітряних мас (40%), потім східна (34%), яка характеризується впливом зі сходу і північного сходу Сибірського антициклону, переважно взимку.

В 26% випадків має місце повторюваність меридіальної форми циркуляції, коли відбувається міжширотний обмін повітряними масами. Помірні вологі повітряні маси приходять на територію району з Атлантики, помірні континентальні (сухі) — з Центральної Азії. Сухі і холодні арктичні повітряні маси без перешкод проникають на територію гребінківщини протягом всього року з Арктики, Теплі і вологі тропічні повітряні маси на територію Полтавської області і Гребінківського району приходять з тропічної Атлантики. Їх шлях, як правило, пролягає через Середземне море.

Кожна з повітряних мас має свої фізичні характеристики. При зіткненні повітряних мас відбувається не тільки їх взаємний обмін теплом і вологою, але, що особливо важливо, утворення атмосферних завихрень — циклонів і антициклонів. З циклонами пов'язана нестійка хмарна погода з опадами; з антициклонами — стійка безхмарна сонячна погода. Циклонічний тип погоди встановлюється, коли надходять вологі атлантичні маси повітря.

Протягом року через територію району проходить більше 45 циклонів. На територію району південно-західні циклони приходять через Середземне море і захід Чорного моря; з Атлантичного океану — західні циклони; з Балтики і Скандинавії — північно-західні циклони. Інколи циклони приходять з півночі та південного сходу Чорного моря. Циклонічний тип погоди панує на території району в середньому 135 днів на рік. Протягом року територія Гребінківщини перебуває під впливом 35 — 36 антициклонів. Антициклонічний тип погоди панує в районі протягом 230 днів на рік. В цілому в Гребінківському районі переважає західний перенос повітряних мас.

Циркуляційні фактори клімату дуже помітні в холодний період року у зв'язку з послабленням дії сонячної радіації та активізації циклонічної діяльності. Зима, як правило, починається вторгненням арктичного холодного повітря з півночі або з поширення зі сходу континентального антициклону (Сибірського). Зміна впливу континентального антициклону на циклонічний вплив Атлантики зимою приводить до виникнення відлиг, ожеледі, туманів, опадів.

Весною активізується вплив Азорського антициклону, що зумовлює теплу сонячну погоду і посилює дію радіаційних факторів клімату. На ранню весну припадає найбільша повторюваність південно-західних циклонів. Літо в цілому характеризується посиленням дії радіаційних та місцевих факторів клімату. Вторгнення холодних повітряних мас з Арктики майже припиняється, погода в значній мірі обумовлюється активністю Азорського антициклону. Восени поширюється вплив Сибірського антициклону. Зустріч при цьому циклону, що надходить з Атлантики, з континентальним антициклоном обумовлює хмарну погоду з туманами, опадами та посиленням вітру.

 
 
 
загрузка...
 
 
 
загрузка...
 

НАШІ СПІЛЬНОТИ

 
 
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.
   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » Європошук Європошук
   » Тести онлайн
   » FAQ Питання та відповіді

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно