Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   


Здоров'я
26.04.2012
Роботи з підвищеною небезпекою в Гребінківській ЦРЛ


Роботи з підвищеною небезпекою в Гребінківській ЦРЛ

В Україні вже шостий рік поспіль відзначається День охорони праці. За цей час були проведені різні заходи під різними девізами, але всі вони сходилися до найголовнішого - це створення належних, безпечних і здорових умов праці для кожного працівника на його робочому місці.

Проблема створення безпечних і нешкідливих умов праці в Україні існувала завжди. Статистика свідчить про велику кількість нещасних випадків на виробництві (особливо у вугільній промисловості), про велику кількість аварій на автомобільному транспорті, про пожежі (в тому числі і в лікувальних закладах).

Дія небезпечних чинників виробництва не виникає спонтанно, адже технікою і обладнанням користуються люди. Тому вона локалізується або посилюється залежно від рівня організації виробництва, організованості та дисципліни працівників, їхньої кваліфікації, санітарно - технічного та лікувально - профілактичного забезпечення, а також рівня профілактичної роботи з охорони праці.

Система охорони здоров'я - як галузь промисловості, має свій перелік небезпечних і шкідливих виробничих чинників, які впливають (або можуть впливати) на медичних працівників у процесі їх трудової діяльності.

Особливості роботи медичних працівників полягають в першу чергу в тому, що майже всі роботи пов'язані з потенційно небезпечним інфекційним фактором, а саме обслуговуванням хворих людей.

Медичні працівники зазнають інтенсивного психічного і морального напруження, їхня праця характеризується значним інтелектуальним навантаженням, вимагає оперативної і тривалої пам'яті, фізичної сили та витривалості.

В медичних закладах використовується різне обладнання, яке або саме виділяє будь-які шкідливі фактори, або може бути потенційно небезпечним в процесі використання: комп'ютери, автоклави, центрифуги, муфельні печі, сушильні шафи, стерилізатори, оптичні прилади, лазерні установки, апарати інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання, апарати надвисоких і ультразвукових хвиль, балони з зрідженими газами, токсичні та пожежонебезпечні речовини і матеріали тощо.

Але є ще роботи, які визначаються, як роботи з підвищеною небезпекою. Робота з підвищеною небезпекою - це робота в умовах впливу шкідливих У небезпечних виробничих чинників або така, де є потреба в професійному доборі, чи пов'язана з обслуговуванням, управлінням, застосуванням технічних засобів праці або технологічних процесів, що характеризуються підвищеним ступенем ризику виникнення аварій, пожеж, загрози для життя; заподіяння шкоди здоров'ю, майну, довкіллю.

В Гребінківській районній лікарні на підставі наказу Державного Комітету України з нагляду за охороною праці №15 від 26.01.2005р. визначений перелік робіт з підвищеною небезпекою та перелік робіт, де є потреба у професійному доборі. Наказами по ЦРЛ призначені відповідальні особи за всі ділянки з підвищеною небезпекою. Відповідальні особи пройшли навчання і перевірку знань в установленому порядку, мають відповідні посвідчення.

Всі посадові особи (головний лікар, заступник головного лікаря, голова профспілкового комітету, керівники відділень, служб і підрозділів) пройшли навчання і перевірку знань в установленому порядку.

До виконання робіт з підвищеною небезпекою допускаються особи, які пройшли попередній медичних огляд, спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці, навчання і перевірку знань з протипожежної безпеки. Всі новоприйняті працівники після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи проходять стажування (згідно затверджених програм) під керівництвом досвідчених, кваліфікованих працівників.

Всі працюючі на ділянках з підвищеною небезпекою проходять щорічно навчання і перевірку знань згідно плану - графіку, всім їм проводяться періодичні інструктажі з охорони праці, щорічйі інструктажі з протипожежної безпеки та електробезпеки. Всі працівники щорічно проходять періодичні медичні огляди.

Конвенція № 155 Міжнародної організації праці (1981 р.) вимагає, щоб робочі місця та обладнання були безпечені й не загрожували здоров'ю працюючих. Цю саму норму містить Закон України "Про охорону праці". В такому ж напрямку спрямована робота служби охорони праці Гребінківської ЦРЛ.

Запроваджене в практику при проведенні вступних інструктажів обов'язкове інформування кожного працівника про виробничі небезпеки, характерні для кожної групи робочих місць, а також рекомендації про усунення або послаблення їхнього впливу.

Проводиться аналіз виробничих небезпек на кожному робочому місці, а особливо на ділянках з підвищеною небезпекою, інвентаризація всього обладнання і апаратури по відділеннях і структурних підрозділах, з урахуванням їх термінів служби.

На нарадах у головного лікаря інженером з охорони праці вказуються можливі шляхи зменшення ризику небезпечних і шкідливих факторів виробництва. Сумісно розробляються і реалізуються комплексні плани - заходи по досягненню встановлених нормативів з охорони праці на кожний поточний рік.

У цих діях - уся філософія безпеки в установі, де головним пріоритетом є життя і здоров'я наших працівників, де головна мета -створення таких умов, щоб робота стала безпечним і надійним другим домом.

Інженер з охорони праці Гребінківської ЦРЛ,
газ. «Гребінчин край»


Схожі матеріали:
   Категорія: Здоров'я | Переглядів: 1061
Теги: медичний заклад, підвищена небезпека, Гребінківська ЦРЛ, медичний оглядВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ

 
За минулу добу коронавірус виявлено у 70...

/_nw/91/73812402.jpg

На Полтавщині у ДТП загинула людина (ФОТ...

/_nw/91/23045406.jpg

Підтверджено 2 випадки Covid-19 на Гребі...

/_nw/91/83732822.jpg

У Гребінці провели вуличну акцію з проти...

/_nw/91/94714357.jpg

На Полтавщині поліція повідомила мешканц...

/_nw/91/22463049.jpg

Аграрії Полтавщини намолотили п'ять міль...

/_nw/91/29298497.jpg

Понад 4 тисячі іграшок із митниці переда...

/_nw/91/00907820.jpg


 

 


/_bl/79/49947214.jpg
Температура в області вночі – -4°…+1°, вдень – -2°…+3°
 
 

Геосинтетические материалы для закладки дорогиГеосинтетические материалы для закладки дороги
Как зарабатывают на скинахКак зарабатывают на скинах
Одноразовые перчатки без пудры для различных сфер ...Одноразовые перчатки без пудры для различных сфер ...
На Полтавщині прогнозують ожеледь і ожеледицюНа Полтавщині прогнозують ожеледь і ожеледицю
Головний сервісний центр МВС ініціював зміни до Пр...Головний сервісний центр МВС ініціював зміни до Пр...
 
 
 

/_bl/78/37347397.jpg
25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
 

  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66

   » Додати в закладки 
   » Зворотний зв'язок
   » Інформація про сайт
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020