Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   


Новини Гребінки
07.04.2021
Чи готові жителі Гребінківської ОТГ сортувати відходи? Результати соціологічого опитування

ГО “Еколтавою” було проведене опитування жителів Гребінківської громади про те, наскільки якісно організована система управління відходами в їхніх ОТГ

Чи готові жителі Гребінківської ОТГ сортувати відходи? Результати соціологічого опитуванняГО “Еколтавою” було проведене опитування жителів Гребінківської громади про те, наскільки якісно організована система управління відходами в їхніх ОТГ.

Ми запитували про проблеми, пов’язані із вивезенням сміття якщо такі є. 

Чи є в дворах окремі контейнери для роздільного збору сміття?  Про організацію роздільного збору відходів : як організований роздільний збір, хто вивозить, з якою періодичністю, які є складнощі зі збору, які об’єми вторсировини було зібрано за попередні роки, чи існують пункти прийому на території ОТГ, які типи відходів там приймаються? Та наскільки населення задоволено поводженням з відходами.

Найпоширенішою формою управління будинками є ЖЕК/ЖЕО, ОСББ та Житлові кооперативи або ж будинки які не перебувають під управлінням зазначених структур (приватний сектор).
 

Розподіл за формою управління

Розподіл за формою управління

Як виявилося мешканці не сильно задоволені станом поводженням з відходами. А саме, організацією збору небезпечних відходів (відпрацьованих енергозберігаючих лампочок, батарейок, акумуляторів), відпрацьованих електронних відходів(телевізорів, комп’ютерів) та організацією роздільного збору сміття.


 Шкала задоволеності респондентів

Шкала задоволеності респондентів

 
Щодо організації вивезення відходів в Гребінківській ОТГ було з’ясовано, що в певній мірі це відбувається регулярно. У більшості населення  їх забирає машина за графіком.


Оцінка регулярності вивезення відходів
 
Оцінка регулярності вивезення відходів

Однак, дуже мала кількість баків для роздільного збору відходів (папір, пластик, скло).  Близько 49% опитаних (73 респонденти) зазаначили, що бажають встановлення контейнерів для роздільного збору відходів, 39% (58 респондентів) хочуть продовжувати все без змін (щоб машина збирала відходи по графіку).
 
ЗБажана система організації вивезення

ЗБажана система організації вивезення

Більшість опитуваних зазначили, що послугу з вивезення відходів їм забезпечує спеціалізоване комунальне підприємство. 89% респондентів в цілому підтримують введення практики роздільного збору відходів і лише 2% не готові до нововведень. Це є також найвпливовішими факторамв для  збору сміття.
 

:Ставлення до роздільного збору відходів

Ставлення до роздільного збору відходів

Близько 89% опитуваних зазначили, що проведення просвітницької кампанії є необхідним важилем за для налагодження якісного діалогу з населенням Гребінківської громади щодо вирішення питань свідомого поводження з відходами.  
 
Актуальність просвітницької кампанії

Актуальність просвітницької кампанії

Протягом останніх років у громаді не проводилося інформаційних кампаній, які б сприяли впровадження культури сортування сміття, оскільки на цей час не існує інфраструктури для впровадження роздільного збору відходів. Акцій зі збору вторсировини теж не відбувалося. Проте на території попередньої громади було ліквідовано стихійні сміттєзвалища біля залізниці.

Проведене опитування показало, що населення громади готове до поступового запровадження практики сортування відходів.

Чи готові жителі Гребінківської ОТГ сортувати відходи?
 

 Отже,  приходимо до висновку, що населення Гребінківської громади відчуває необхідність якісної зміни системи менеджменту твердих побутових відходів. Система збору твердих побутових відходів в громаді передбачає здійснення збору  відходів сміттєвозом за узгодженим графіком.

ГО “Еколтава” були  запропоновані рекомендації як  можна покращити систему управління відходами в ОТГ:
  • Проведення інформаційних кампаній через соціальні мережі, телебачення,інтернет видання, газети та радіо.  Оскільки за результатами нашого опитування для  жителів вони є основними джерелами отримання екологічної інформації.
  • Відображення зв'язків “вторсировина-місто-благоустрій”, тобто звітування змін чи покращень у благоустрої міста, завдяки залученню додаткових котів в бюджеті;
  • Провести акцент на переробці органіки вдома в приватних будинках;
  • Збільшення кількості майданчиків з роздільним збором відходів  (папір, пластик,скло);
  • Створити майданчики для накопичення “зелених відходів” і дроблення їх при наявності вільного часу працівників КП”;
  • Створити або відшукати ринки збуту для щепи. Сюди відносяться визначення шляхів економічного стимулювання роздільного збору відходів для населення;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інвестиції в Полтавську область надходять із 42 країн світу

ГО “Еколтава” планує провести ще низку заходів для Гребінківської  ОТГ:  тренінг для вчителів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів “Сортувати не можна нехтувати”. Також буде проведений Екофест у Гребінківській ОТГ. Де у формані гри буде відбуватися збір відходів, а після урочисте нагородження та драйвова культурна програма.

Тому аби не пропустити, слідкуйте за новинами ГО “Еколтава”. На вас буде чекати багато новин та крутих подій!

Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 376
Теги: Гребінка, ОТГ, сортування відходамиВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ