Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

03.04.2017

У Полтаві представили збірку поезій, присвячену героям Майдану та АТО

В числі багатьох авторів і гребінчанка Ніна Третяк, з віршом "Чорна барва"

У Полтаві представили збірку поезій, присвячену героям Майдану та АТОУ Полтаві, в Галереї мистецтв, презентували збірку "Молюсь за тебе, Україно" з віршами, присвяченими героям Майдану та АТО. У книжці - твори 61 автора з присвятами бійцям, волонтерам, пораненим та загиблим.

30 березня в Галереї мистецтв імені Ярошенка відбулася урочиста презентація видання, до якого увійшли патріотичні вірші полтавців, присвячені Україні, героям Майдану та АТО.

Поезії 61 полтавського автора збиралися протягом майже трьох років. До збірки увійшли твори як професійних літераторів, так і поетів-аматорів. Ідея подібного видання зародилася в директора полтавського видавництва "Дивосвіт" Ганни Грибан ще в 2014 році після подій на Майдані та розпалу окупаційних дій на Сході України. Збір матеріалу був досить тривалий за часом, адже поети, дізнаючись один від одного про ідею збірки, іноді самі зверталися до видавництва та пропонували свої вірші.

В числі багатьох авторів і гребінчанка Ніна Третяк, з віршом "Чорна барва".

ЧОРНА БАРВА

Ця затяжна війна. Нема просвітку.
Ця чорна барва в весняних вінках.
О Боже мій, о світе мій, о світку!
Судомить душу невимовний жах.
Розплати час за суще і далеке,
Бо ще не розплатилися сповна.
Деградаційний людожерний клекіт,
Як Змій Горинич голову здійма.
І пожирає кращих, і ще кращих,
Смакує кров солону, як нектар.
Народ, земля якого найбагатша,
Несе бідацтва і смертей тягар.
Хто тільки не принизив, не пригнобив,
Не намагався знищити дотла.
Голодомори, війни і Чорнобиль…
Кривавий шлях. А Правда проросла.
Пробилася і не дає пропасти,
І не дає себе занапастить.
На горі наживатися і красти
Ніколи Бог нікого не простить.
Ця затяжна війна вп’ялася в душі,
Ця чорна барва в весняних вінках.
Здається, доконає і задушить,
Та перед світлом відступає страх.
…Сльозою материнською умитий
Весняний день криваво пломенить.
Все треба, відболівши, пережити
І через біль продовжувать ЛЮБИТЬ.
"Все розпочалося з творів Інни Снарської. Вона прийшла до мене і сказала, що чула, ніби я готую збірку. Але, розумієте, на той час я цю ідею нікому не озвучувала – тільки мала думки про це. І так один за одним, ми почали збирати вірші. Комусь ми телефонували, хтось звертався до нас сам. Не всі відомі поети відгукнулися, бо не всім писалося саме на цю тему. Видатна поетеса Людмила Овдієнко, якої, на жаль, вже немає з нами, спочатку відмовилася, бо не мала натхнення працювати саме над такою тематикою, проте буквально за два дні принесла дуже чудового вірша – свій останній вірш, який вона за життя нам дала", – розповіла про роботу над збіркою її упорядник Ганна Грибан.

 

 

Коли книга була майже готова до видання, до неї додали твори ще одного поета – Сергія Коломійця з Кобеляк, який сам звернувся до видавництва та запропонував власний вірш, тому процес верстки довелося повторити чи не з початку.

"Ми нікому не відмовляли. Хіба що, коли вірші не можна було назвати віршами. Ми вважаємо, що кожна людина має право висловити свої патріотичні почуття, своє ставлення до того, що відбувається в Україні", – пояснила Ганна Петрівна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у НДУ відзначили 205-річчя Євгена Гребінки (ФОТО)

До поетичної збірки увійшли також два твори молодої полтавської поетеси Світлани Холодної. Світлана розповідає, що початок своєї поетичної діяльності пов'язує з конкретною датою — 4 квітня 2014 року, коли вперше написала серйозний вірш про Україну. З того часу творчий доробок поетеси складається з 72 віршів, більшість яких присвячена Україні.


 

"Я раніше писала лише принагідні віршовані привітання для знайомих. Але події на Майдані та початок окупації України мене настільки вразили, що 4 квітня несподівано народився вірш "Війна". В мене вже тоді було відчуття, що розпочалася війна. З тої пори я почала писати вірші. Про формування збірки мені розповіла моя знайома, я надіслала кілька творів, два з яких видавництво обрало для друку", – розповіла Світлана Холодна.

Серед митців, чиї твори увійшли до збірки - Марія Бойко, Лідія Віценя, Олена Задорожна, Тетяна Ваценко, Галина Вовчено, Наталія Чепіга – мати загиблого атовця-добровольця Миколи Чепіги. Також у книзі представлені твори молодих поетів – членів незалежного мистецького об'єднання "Магнум опус". Книжку полтавці відсьогодні можуть побачити в центральних полтавських бібліотеках.

 
Протягом заходу звучали вірші у виконанні авторів, патріотичні музичні твори, а також були продемонстровані фото- та відеоматеріали, зняті в зоні проведення АТО. Збірка видана дуже малим накладом - 100 примірників випущені коштом видавництва.

За матеріалами: www.poltava365.com


Схожі матеріали:
👁 954
Категорія: Культура
Теги: книга, Ганна Грибан, Ніна Третяк, Література, війна, Чорна барва, майдан, АТО, присвята, культура
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ