Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

23.02.2015

За минулий рік гаманці гребінчан схудли на 25%

Найбільше гребінчан обурює, що продавці на місцевому ринку, піднімають ціни на продукти, вирощені в нас

За минулий рік гаманці гребінчан схудли на 25%За минулий рік наші гаманці схудли на 25% – саме на стільки в середньому зросли ціни на товари та послуги.

Найбільше подорожчали транспортні засоби, пально-мастильні матеріали та природний газ. Найменше інфляція зачепила овочі.

Овочі їсти не тільки корисно, а й вигідно. За підсумками минулого року, на цю групу товарів індекс інфляції найнижчий – 89,4%. Це означає, що у 2014 році порівняно із попереднім роком ціни на овочі навіть трохи впали. До речі, це єдина група товарів, де відбувалося бодай незначне, але зниження цін. Хоча ціни на овочі зараз теж стрімко ростуть, але досягнути найнижчого річного показника вдалося завдяки різкому зниженню цін у літній період.

 Найбільше за минулий рік зросли ціни на автомобілі, бензин та природний газ.

В середньому на усі товари та послуги індекс інфляції за 2014 рік зріс на 124,9%. Тобто наші гаманці за минулий рік схудли майже на 25%. І продовжують худнути й надалі. Уже у січні цього року індекс інфляції в Україні становив 103,1%, у Полтавській області – 102,9%.

Основна причина подорожчання товарів – зростання курсу валют.

Починаючи з початку минулого року і донині курс долара зріс втричі. Тому чим більша імпортна складова у товарі, тим відчутніше це відбивається на його ціні.

Окрім того, на тютюн та алкоголь збільшилося оподаткування. Цим і пояснюється зростання цін на підакцизні товари.

 Однак чимало українців не розуміють, чому дорожчають товари вітчизняного виробництва. Наприклад, Україна повністю забезпечує себе продуктами харчування. Але індекс інфляції за минулий рік щодо продуктів харчування становив 124,5%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Публічне акціонерне товариство "Полтава-банк" відзначає своє 25-ліття

Найбільше гребінчан обурює, що продавці на місцевому ринку, піднімають ціни на продукти, вирощені в нас, і кажуть, що це - через ріст долара.

 - Я розумію, що апельсини та банани подорожчали через ріст євро і долара, – каже гребінчанин Сергій. - Але навіщо ціну на капусту чи цибулю, зібрану ще восени, прив’язувати до курсу долара?

Підвищення ціни на овочі вдвічі – це, звісно ж, перегин, пов’язаний із бажанням продавців добре заробити у будь-якій ситуації. Але зв’язок між курсом валют і товарами вітчизняного виробництва все ж таки присутній. Майже все пальне на українському ринку - імпортне. Тому після кожного зростання курсу долара зростає вартість пального. Відповідно, у виробників зростають транспортні витрати. Зараз вони в середньому складають 10-12% від загальної вартості товару. Утім, 10-12% – це все ж таки не в два рази.

Однак зростання цін не може бути безмежним. Ми уже бачимо значне скорочення попиту майже на всі групи товарів. Це примусить товаровиробників задуматися про обмеження підняття цін. Та якщо гривня буде й далі знецінюватися, а пальне зростати, то ріст цін не зупинити.
 
Grebenka.com


Схожі матеріали:
👁 892
Категорія: Суспільство
Теги: пальне, курс долара, інфляція, гребінчани, ціни
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ