Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Приватизуйте землю, щоб її не втратити


Приватизуйте землю, щоб її не втратити

Зі змінами в українському законодавстві зазвичай виникає чимало запитань. Не стала винятком і сфера земельних відносин. На найбільш часті запитання відповідає перший заступник начальника обласного управління Держземагентства Григорій Шарий.

- Цього року набув чинності Закон «Про Державний земельний кадастр». Відповідно до нього, державних актів на право власності на землю тепер не видаватимуть. Що змінилося у функціях регіональних відділень Держкомзему?

- Із 1 січня 2013 року набули чинності Закони України і «Про Державний земельний | кадастр» і «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». У зв'язку з цим припинилися повноваження територіальних органів Держземагентства (так тепер називається Держкомзем) у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) земельних ділянок, користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, користування чужою земельною ділянкою для забудови тощо.

До складу Держземагентства та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори. Вони мають такі повноваження:
• внесення відомостей до Державного земельного кадастру про землі та земельні ділянки і надання таких відомостей;   

• державна реєстрація земельних ділянок, обмежень у їх використанні, скасування такої реєстрації;

• формувавня поземельних книг на земельні ділянки;

• присвоєння    кадастрових номерів земельним ділянкам;

• здійснення реєстрації заяв про внесення    відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, про відкликання таких заяв, про надання відомостей з Державного земельного кадастру;

• повідомлень про виявлення помилок, допущених    під час ведення Державного земельного кадастру;

• заяв про внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру;

• про ведення перевірки відповідності поданих документів вимогам і законодавства;

• узагальнення відомостей про землі в межах району, міста обласного значення;

• надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

• виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, допущених у відомостях про землі та земельні ділянки (їх частини) тощо.
- Що може статися із земельною ділянкою, якщо людина ї не приватизує?

- Статтею 1225 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах зі збереженням її цільового призначення.

Для спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.

До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший розмір не визначений заповітом.

Стаття 1277 Цивільного кодексу України передбачає, що спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Отже, у разі, якщо громадянин не приватизує земельної ділянки, то його спадкоємець не зможе прийняти її за спадщиною, і ця земельна ділянка може перейти у власність територіальної громади.

- Що реєструють у Державній рестрацінній службі?

- Статтею 30 Закону «Про державний земельний кадастр» передбачено інформаційну взаємодію органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав інформацію про:
- державну реєстрацію земельної ділянки (дату державної реєстрації, орган, що здійснив таку реєстрацію);

- кадастровий номер, площу, місце розташування земельної ділянки;

- кадастровий плай зареєстрованої земельної ділянки в електронній (цифровій) формі.
У Державній реєстраційній службі реєструють права власності на нерухоме майно, у тому числі й земельні ділянки.

- Багато громадян подали свої документи на безоплатну приватизацію земельної ділянки ще за часів прем'єрства Юлії Тимошенко (тоді була така обіцянка). Тепер їм кажуть, що документи перебувають у Києві й завершити приватизаційний процес неможливо - доки їх не повернуть назад. Але ж уже йде четвертий рік. Що робити таким людям?

- Протягом 2009 - 2012 років подавали документи на безоплатне оформлення та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки. Регіональна філія «Центру ДЗК» і Полтавського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою здійснювала цей вид робіт за рахунок бюджетних коштів, які надходили від Стабілізаційного фонду. Але у зв'язку з відсутністю коштів, передбачених у державному бюджеті на 2012 та 2013 роки, ці роботи призупинені.

Громадянину треба звернутися до відділу Держземагентства свого району з заявою про відкликання пакету документів щодо безоплатного оформлення та видачі державних актів. А коли він отримає свій пакет документів, нехай звернеться з рішенням про передачу у власність земельної ділянки до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію.

Після виготовлення технічної документації йому необхідно звернутися з оригіналом техдокументації та обмінним файлом у електронному вигляді до Державного кадастрового реєстратора територіального органу Держземагентства для здійснення державної реєстрації земельної ділянки та отримання витягу з Державного земельного кадастру про об'єкт.

- На різних етапах впровадження земельної реформи право власності на земельну ділянку посвідчували державними актами трьох видів: спочатку - жовто-червоного кольору без кадастрових номерів, пізніше зелені й сині - із внесеними кадастровими номерами. Чи всі вони дійсні?

- Акти жовто-червоного кольору видавали громадянам без зазначення в них кадастрового номеру. Зелені та сині мали кадастрові номери. Усі ці документи дійсні. Та якщо володар акту жовто-червоного кольору захоче відчужити земельну ділянку, то йому треба буде звернутися до землевпорядної організації, яка має відповідну ліцензію, для замовлення робіт з виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки.

Потім з цією документацією він має піти до державного кадастрового реєстратора для визначення кадастрового номера та здійснення державної реєстрації земельної ділянки в національній системі кадастру.

- А якщо в державному акті на землю була допущена помилка і її виправили із записом «Виправленому вірити» або ж помітили надто пізно. Чи будуть у власника акта проблеми під час різних дій із землею? Хто повинен виправляти помилку й чиїм коштом, якщо це потрібно?

- Відповідно до Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 6 серпня 2009 р. за № 735/16751, виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та державному акті не допускається. У власника земельної ділянки, який має державний акт на право власності на земельну ділянку з виправленнями, при здійсненні операцій із земельною ділянкою можуть виникнути проблеми.

Вартість адміністративної послуги щодо виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення, - 161 гривня.

Новий державний акт видається протягом 15 робочих днів з дати надходження вищезазначених документів до територіального органу Держземагентства. Виправлення та видача нового державного акту здійснюється за рахунок органу, який здійснив реєстрацію державного акта з помилками.

У першому і другому випадках виправлення технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру здійснює Державний кадастровий реєстратор відповідного територіального органу Держземагентства.

- Куди повинен звертатися громадянин, який ще не приватизував земельної ділянки?


- Щоб приватизувати земельну ділянку, треба спочатку звернутися до органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади з заявою щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою з установленням меж земельної ділянки.

Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою:

1) особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки (у разі її передачі у власність чи користування) із земель державної чи комунальної власності або уповноваженої особи;

2) власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності або уповноваженої ними особи;

3) органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок, відповідно, державної або комунальної власності).

Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові подають заяву про державну реєстрацію земельної ділянки; оригінал погодженої документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі); електронний документ; документ, що підтверджує оплату послуги.

Державний кадастровий реєстратор протягом 14 календарних днів від дня реєстрації заяви перевіряє подані документи та електронний документ на відповідність вимогам законодавства. Потім він реєструє земельну ділянку: присвоює їй кадастровий номер; відкриває Поземельну книгу та вносить відомості до неї тощо.



Схожі матеріали:

👁 4708
Категорія: Правова допомога
Теги: Державний земельний кадастр, закон, питання, Законодавство, земельна ділянка, власність



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg