Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Пліснява в будинку: що робити


Пліснява в будинку: що робити

Спори цвілі невидимі людському оку

Пліснявою називають дуже дрібний грибок, що має властивість швидко розростатися. Спори гриба невидимі для людського ока, переносяться вітром. Разом з пилюкою певна їх кількість завжди є у повітрі.

Коли спори потрапляють у сприятливе середовище, а це вологі й погано провітрювані приміщення, вони починають проростати та утворюють цілі колонії грибків.

Передумовою появи плісняви в будинку стають вологість вище 85 відсотків та температура від +20º С. Тому не дивно, що найчастіше чорні слизькі плями грибів з'являються на стінах та підлозі ванної кімнати, під кранами, що течуть, на підвіконнях, де збирається конденсат.

НЕПРАВИЛЬНЕ УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ - ОДНА З ПРИЧИН «ЦВІТІННЯ» СТІН

Волога в будинку є з різних причин. Якщо помешкання старе і ґрунтові води високі, пліснява - постійна проблема його мешканців. У квартирах, крім ванних кімнат, вона часто живе на північних стінах, у кутках.

Останнім часом, з практикою тотального утеплення житла за допомогою пінополістиролу, пліснява стає й супутницею нових будинків та квартир.

Це пояснюється тим, що при утепленні зміщується так звана точка роси, і конденсат, утворюючись на стінах, через неякісний, з малою жорсткістю матеріалу утеплювач проникає всередину приміщення.

В результаті пліснява з'являється на стінах у вигляді сірих або чорних плям. Вони можуть бути розкидані рівномірно, а можуть мати більшу та меншу інтенсивність, залежно від того, де більше вологи.

Пліснява також може утворюватися в кімнатах, де меблі стоять щільно до стін і немає циркуляції повітря. Тоді, крім плям, з'являється ще й неприємний затхлий запах.

Грибок полюбляє м'які та дерев'яні меблі. Речі з дерева добре збирають вологу й утримують її, що є найкращим середовищем для появи плісняви. Місцями потенційного росту грибка також є бетон, штукатурка, резина, тканинна основа лінолеуму, килимові покриття, книги, квіткові вазони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обирайте лише сертифіковані будівельні матеріали

Цвіль - це не лише естетичний де фект в інтер'єрі. Вона є небезпечною для здоров'я мешканців будинку. У процесі своєї життєдіяльності пліснява виділяє в атмосферу вуглекислий газ, ефірні масла й мінеральні речовини. А вони, у свою чергу, викликають такі захворювання, як алергія, пневмонія, бронхіальна астма, навіть цироз печінки. Якщо ви чи ваші діти часто хворієте на риніт, маєте кашель незрозумілого походження, уважно перевірте, чи не завелася в будинку пліснява.

Аби в подальшому уникнути появи грибка в приміщенні, потрібно з'ясувати причину, чому він розповсюджуються. Перевірте вентиляцію. Для цього запаліть сірник і піднесіть його до витяжки чи вентиляційного отвору. Якщо тяги немає, потрібно її організувати, усунувши несправності чи переробивши усю систему вентиляції.

Ще однією поширеною причиною появи плісняви є новомодні пластикові вікна. Вони забезпечують герметичність та тишу, але водночас сприяють погіршенню циркуляції повітря у приміщенні. Тому краще, аби склопакети були обладнані припливними клапанами, що забезпечать безперервне надходження у приміщення свіжого повітря.

У якості профілактики появи плісняви варто частіше провітрювати квартиру, відкриваючи вікна і двері, аби утворився хороший протяг.

ЯК ВИДАЛИТИ ПЛІСНЯВУ З КНИЖОК

Якщо цвіль виявили в книжках, ні в якому випадку не можна їх витрушувати. Ганчіркою терти також не слід, інакше вона тільки глибше в'їсться в папір. Книгу, як і хлібницю, доведеться просушувати, провітрювати, а потім обробити уражені місця 2-3% розчином формаліну.

Не впадайте у відчай, якщо на книзі вже залишилися плями від грибка. їх знищують так: акуратно просочивши плями перекисом водню, кладуть між сторінками аркуші щільного білого паперу, залишають на деякий час, а потім видаляють надлишок перекису серветками.

Не виключено, що процедуру доведеться повторити кілька разів. Щоб запобігти появі цвілі на книгах, їх потрібно частіше читати. Або хоча б провітрювати і просушувати. А книжкові шафи, та й взагалі будь-які меблі, краще не ставити біля сирих стін.

ЦВІЛЬ У ПРОДУКТАХ

У давнину в селянських родинах існувало повір'я: з'їси шматочок пліснявого хліба - і знайдеш гроші. Тоді хліб цінувався на вагу золота, викинути нехай навіть зіпсований продукт не піднімалася рука. Прикмета лишилась і донині.

Дехто навіть вважає будь-яку цвіль корисною. Мовляв, пеніцилін з неї роблять, значить, лікувальна і сировина. Справді, пеніцилін, відкритий у 1928 році шотландським дослідником Олександром Флемінгом, врятував безліч людей і поклав початок цілому сімейству антибіотиків.

Але не слід забувати, що для приготування пеніциліну цвіль піддається спеціальній обробці, та й цвіль потрібна особлива. А застосування антибіотиків має і зворотний бік - алергія, викликана ударами антибіотиків по імунній системі людини.

Саме через алергічні прояви небезпечна будинкова і харчова цвіль. Серед величезної безлічі фибів алергенні властивості виявлені у 300 видів. Кількість людей, які страждають алергією на цвіль, зростає з кожним роком. Тож не варто їсти пліснявий хліб. І кашу не потрібно варити з запліснявілої крупи, адже гриб Сlаdosporim herbarum, що поселяється на злаках і стравах з круп, один із найнебезпечніших.

Якщо у вашій хлібниці з'явився неприємний запах, її краще промити розчином оцту і гарненько просушити на сонечку. Гриби цього страх як не люблять! А щоб хліб не пліснявів протягом тижня, на невеликий ватний тампон нанесіть 5-10 крапель йоду, вкладіть його в пляшечку, прикрийте чистим шматочком вати. Пляшечку помістіть у пакет із хлібом і щільно зав'яжіть. Пари йоду створять «вбивчу» для цвілі атмосферу, але не зіпсують при цьому смак хліба.

БЛАГОРОДНА БЛАКИТНА ЦВІЛЬ

Може бути заражений жовтою цвіллю і рис У нас продасться рис білий, але в ньому трапляються і жовті зерна. Не виключено, що вони можуть бути уражені жовтою цвіллю, тому їх краще відібрати і видалити.

Заслуговує на особливу увагу цвіль благородна, або блакитна. Це та сама цвіль, яка подарувала світові знамениті пікантні сири. Перші згадки про сири з цвіллю належать ще до часів Стародавнього Риму. Цвіль цю дуже давно переселили з печери на сир у містечку Рокфор місцеві жителі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перед купівлею косметичних засобів перевірка обов'язкова

Пізніше блакитна цвіль отримала назву Репісіllium roquefoeti. А в 1411 році Карл IV удостоїв жителів містечка Рокфор монопольного права виготовляти сир у місцевих печерах.

Щоб отримати сир типу Рокфор, у свіжу сирну масу додають спеціальні чисті культури корисної цвілі, її ще називають «хлібною цвіллю». Цвіль цю попередньо вирощують на хлібному коржику, витриманому в сирому льосі 6-8 тижнів. Коржик, покрившись цвіллю, розпадається на окремі частинки, які потім додають у сирну масу. Розвиваючись у сирі, цвіль надає оригінального, делікатесного, злегка гострого смаку і голубуватих мармурових вкраплень на розрізі.

Безумовно, щоб звикнути до такого своєрідного сиру, потрібне тренування. Медики ж стверджують, що блакитна цвіль, на відміну від своїх родичів, є безпечною. Однак слід пам'ятати, що якщо ви вже маєте харчову грибкову алергію, то доведеться відмовитися від вживання сирів з цвіллю типу рокфор, чеддер, дорблю.

ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ ВІД ПЛІСНЯВИ

Заражені цвіллю стіни очищають механічним способом, зішкрібаючи цвіль. Після цього треба взяти розчин оцту або перекис водню, обробити стіни. Не рекомендується, помітивши цвіль на стінах, використовувати «поверхневий» спосіб боротьби з нею, вішаючи поверх неї картину чи килим.

Цвіль у ванній змивається звичайною мильною водою, але надійніше використовувати відбілювач. Для цього необхідно розвести його водою у співвідношенні один до десяти. Розчин наноситься м'якою щіткою, губкою або ганчіркою на плями, а потім змивається теплою водою. Щоб у ванній знизити вологість, перед прийомом душу необхідно включати витяжну вентиляцію.

Для позбавлення від затхлого запаху і цвілі в підвалі потрібно підлогу посипати «Білизною» або хлорним вапном, через добу все прибрати пилососом або вимести віником і відразу ж викинути. Можна обробити стіни й стелю розчином (на 10 л води 1-1,5 кг фториду натрію або 1 кг мідного купоросу). Також плісняву обробляють канцелярським клеєм або сечовиною (карбамід).

Для видалення цвілі з меблевої оббивки або тканини потрібно винести річ на сонце, відчистити її від цвілі жорсткою щіткою і залишити провітрюватися там на деякий час Якщо пляма залишилась, її замивають гарячою водою з пральним відбілювачем.

Цвіль зі шкіряного одягу видаляється горілкою або спиртом, розведеними водою. Пляму потрібно протерти чистою ганчіркою, змоченою розчином, і потім промити чистою водою. Оброблені речі слід висушити в провітрюваному місці.

Однак народні засоби лише на час зупиняють ріст цвілі.

Якщо людина виявила темні плями в кімнатах, а найчастіше це буває за меблями, то потрібно негайно відсунути шафи і дивани від стін хоча б на кілька сантиметрів. Це покращить циркуляцію повітря, що не дозволить грибкові розмножуватись далі. Потрібно також поліпшити вентиляцію в оселі.

Далі виявлену цвіль необхідно просушити і провести захисні роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати собі собаку і зрозуміти, що вона твоя?

Для цього із заражених поверхонь потрібно зняти шпалери. Якщо грибок проріс у штукатурку, то і її в такому випадку потрібно збити. Ні в якому разі не потрібно закривати очі на наявність грибка у штукатурці. Адже з часом він розноситься по будівельних матеріалах і поступом їх руйнує.

Наприклад, у бетоні і цеглі погіршуються міцність і структура. Заражені дерев'яні конструкції можуть за кілька років втратити несучу здатність, оскільки грибок, що живе в дереві, виробляє фермент, а той у свою чергу розщеплює основу деревини.

Перед початком робіт необхідно обов'язково одягти гумові рукавички, респіратор і захисні окуляри. При сильному ураженні стін потрібно видалити всі шари штукатурки або шпаклівки, зачистити навіть найменші сліди корозії і просушити будівельним феном або паяльною лампою. Головним засобом для боротьби з усіма видами спор грибків вважаються антисептики.

Їх розводять відповідно до інструкції і наносять на стіни за допомогою валика або щітки. Ці препарати не тільки усувають діючий грибок, а й перешкоджають появі нових мікроорганізмів. Залишати антисептичний розчин на стінах потрібно до повного висихання. Потрібно знешкоджувати грибок раз і повністю, аби не повторювати процедуру з ремонтом по декілька разів. При видаленні грибка треба обробляти не лише уражені ділянки, але й усе приміщення.

Спори, якими розмножується грибок, вже присутні в повітрі у підвищеній концентрації і вони можуть уразити незахищену поверхню в будь-якому іншому сприятливому місці. Під час проведення будівельних робіт радимо здійснювати профілактичну обробку приміщень. У першу чергу слід обробити ті місця, у яких найбільш імовірна поява вологості: кухня, ванна кімната, туалет, балкон, підвал, північна сторона квартири або місця, де проходять шви, кути будівлі.

Проникненню вологи у приміщення можна запобігти, якщо нижню частину зовнішніх цегляних стін заштукатурити цементним розчином.

Також необхідно відвести дощову воду від фундаменту за допомогою водостічних труб і водовідливів, облаштувавши таким чином систему водовідведення. Ванна кімната і кухня - основні джерела вологості, тому під час приймання ванни чи душу, прання білизни, готування їжі двері у ці приміщення мають бути зачинені, а кватирки - відчинені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как правильно начать бегать

При провітрюванні в холодну пору року краще повністю відчиняти час від часу кватирку або двері балкона - відкрита надовго кватирка сприяє охолодженню стін. Якщо будинок тільки будується, то брати потрібно лише сухі матеріали.

Також необхідно використовувати синтетичні мастики, що забезпечують кращий захист від вологи і довго зберігають еластичність» а вапняно-цементна штукатурка вважається стійкішою до води. Працюючи з дерев'яними будматеріалами, у процесі будівництва їх необхідно обробляти антисептиками.

НАЙОТРУТНІША - ЖОВТА ЦВІЛЬ

Вперше про неї заговорили 30 років тому. Її виявили в арахісовому борошні. Тоді ж і почалося вивчення цього найсильнішого канцерогену, широко розповсюдженого на нашій планеті. Поселившись на борошні, крупі, відвологлих харчових продуктах, грибок починає виробляти афлатоксин, вкрай небезпечний для організму, що викликає різні захворювання, аж до раку печінки.

Від жовтої плісняви найбільш потерпають жителі Індії та Африки. Це легко пояснюється бо індуси здавна спеціально поселяли жовту цвіль на стравах із зернових для поліпшення смаку.

У наші краї грибок цей найчастіше проникає на арахісі. Помітити його досить легко: заражені горішки зсихаються, втрачають забарвлення, стають гіркими. Тому краще купувати очищений і промислово розфасований арахіс

Просто районка


Схожі матеріали:

👁 46501
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: цвітіння, спори, шпалера, харчова цвіль, пліснява, як видалити, штукатурка, будинок, цвіль, Гриби



Всього коментарів: 1

0
1 маша   (18.08.2020)
Нажаль довелося стикнутися з даною проблемою. Дана статя допомогла розібратися.   вдалося позбавитися від плісняви.  Дякую, що підсказали, що робити.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg