Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Куди звернутися людині, яка зазнала насильства в сім'ї або постраждала від торгівлі людьми?


Куди звернутися людині, яка зазнала насильства в сім'ї або постраждала від торгівлі людьми?

Куди звернутися людині, яка зазнала насильства в сім'ї або постраждала від торгівлі людьми?Проблема жорстокості та насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою.

Це пов’язано з багатьма соціально-економічними та психологічними чинниками, серед яких необхід­но виокремити: збільшення кількості неповних сімей в результаті розлучень та виїзду одного з подружжя за кордон, неконтрольованої пропаганди насильства та агресії через засоби масової інфор­мації.

За всіх часів одним з критеріїв оцінювання суспільства було ставлення до незахищених осіб. На жаль, непоодинокими є випадки, коли одні люди жорстоко поводяться з іншими, хто не може їм протистояти — це і діти, і, за певних обставин, жінки, і люди похилого віку.

Аналіз проблем насильства в сім’ї виходить за межі вивчення офіційної статистики звернень, оскільки ця проблема має глибоке задавнене коріння. Патріархальне ставлення до ролі жінки в сім’ї та суспільстві, стереотипні уявлення про стосунки батьків і дітей, де покарання розглядається як природна складова виховання, призводять до того, що про факти насильства дуже рідко повідом­ляють правоохоронні органи чи інші установи.

Ми нерідко спостерігаємо психологічне, економічне, чи навіть фізичне насильство. Ті люди до яких воно вчиняється практично не звертаються до правоохоронних органів. Не стійте осторонь, допоможіть, підкажіть, можливо саме Ви  станете запобіжником в черговому акті насильства!

Також хотілося б наголосити, що у лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами.

Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку (30 липня Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми).

Як запобігти рабству?

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:

- Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
• Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном.
• Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу.
• Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті.
• Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом
• Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.
• Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.

Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

Майте на увазі:
• Термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.
• Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.
Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.

Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:
• Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу і повернутися на Батьківщину.

• Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.

• Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

• Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.
ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе!

Особа, яка постраждала від насильства в родині або торгівлі людьми, може звернутися до:
• відділу освіти, молоді та спорту Гребінківської райдержадміністрації (91-6-61; 0535991661; вул. Євгена Гребінки, 9, м. Гребінка).

• Гребінківського відділу поліції  Головного управління Національної поліції в Полтавській області (чергова частина  9-16-75;0535991675; вул. Магістральна, 16, Гребінка,)

• Гребінківського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (пров. Олексія Припутня, 1, м. Гребінка);

• Служби у справах дітей Гребінківської райдержадміністрації (91-1-30; 0535991130; пров. Олексія Припутня, 1, м. Гребінка);


Схожі матеріали:

👁 1440
Категорія: Поради спеціаліста
Теги: рабство, торгівля людьми, поради, насильство



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg