Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість
















...




















  Роботодавець порушує трудове законодавство: Ваші права

Роботодавець порушує трудове законодавство та Ваші права і Ви маєте намір звільнитися за власним бажанням?

Ознайомтеся з декількома правилами та зверніть увагу на наші поради, перш ніж писати заяву про звільнення. Знання своїх прав дозволить Вам зробити це правильно.

Правило перше.

Відповідно до частини третьої статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), у разі, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням. Оскільки причина звільнення вважається поважною, роботодавець не має права затримувати працівника у будь-який спосіб. День звільнення визначатиметься самим працівником.

Правило друге.

Звільнення за частиною 3 статті 38 передбачає обов’язкову виплату вихідної допомоги у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку(ст.44 КЗпП). Колективний договір, який діє на підприємстві, чи власне сам трудовий договір з працівником можуть передбачати й більший розмір вихідної допомоги.

Правило третє.

Для проведення звільнення за даною підставою слід правильно скласти заяву. Вона повинна містити чітку вказівку на факти порушення умов договору чи трудового законодавства (зразок заяви додається).

Заяву необхідно обов’язково зареєструвати в канцелярії, на копії заяви слід позначити вхідний реєстраційний номер.

Правило четверте.

У разі , якщо роботодавець відмовляється реєструвати заяву, слід відправити її по пошті цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Необхідно зберігати листівку повідомлення про вручення листа роботодавцю, яка надійде через певний час. Зазначена листівка та поштова квитанція у подальшому можуть знадобитися для суду.

Правило п’яте.

Якщо роботодавець відмовився звільняти працівника за частиною третьою статті 38 КЗпП і провів звільнення за іншою підставою, його дії можна оскаржити у суді.

Строк звернення до суду – один місяць з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

Зазначений строк є строком позовної давності і може бути поновлений судом за наявності поважних причин. Такими причинами можуть бути особиста хвороба, перебування за межами країни тощо.

Важливо знати, що

  • згідно із статтею 4 Декрету КМУ «Про державне мито» судові справи по трудових спорах звільняються від сплати державного мита;
  • відповідно до частини 3 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України сплата витрат на інформаційно-технічні послуги суду здійснюється сторонами після розгляду справи.

Зверніть увагу!!!

Якщо Ви є членом профспілки, за безоплатною правовою допомогою з питань підготовки позовної заяви до суду можна звернутися до профспілкового юриста.

Координати юриста Вам зобов’язані повідомити в профспілковому комітеті, обласному комітеті (раді) профспілки, членом якої Ви є.

Юридичний департамент апарату ФПУ


      Схожі публікації:
Категория: Правова допомога | Просмотров: 1691












Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:






/_pu/40/42506603.jpg Сучасні методи епіляції

/_pu/40/40045146.jpg Рибалка на Азовському морі: особливості та рекомендації

/_pu/40/57289800.jpg Депиляция: Как пользоваться кремом для депиляции - меры предосторожности

/_pu/40/29561037.jpg Яблоня из семечка: Как размножают яблоню из косточки в домашних условиях

/_pu/40/31505360.jpg Детский портрет маслом по фотографии от профессионалов

/_pu/40/28584268.jpg Пільги щодо сплати судового збору



Длительность: 17.02.2019
00:08:54Комментов: 0
Длительность: 17.02.2019
00:10:46Комментов: 0








/_pu/14/17892435.jpg

Пропонуємо спеціальну гімнастику «для мозку»





Вторые блюда

/_pu/15/20366067.jpg

Ваши гости будут в восторге, если обычную свинину вы запечете в духовке целым куском
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки










Правова допомога [136]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"

  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно