Особливості посвідчення договору дарування


Особливості посвідчення договору дарування

Угода про дарування - неформальна угода, заякою одна сторона -дарувальник здійснює безоплатне майнове надання другій стороні з метою прояву щодо неї певної щедрості.

Дарування здійснювався саме з метою проявити до особи, яку обдаровують, щедрість, надати допомоги, і відбувається воно за рахунок майна дарувальника. Засобом дарування здійснюється безоплатний перехід майна від дарувальника до того, кому дарують. Договір дарування - це правочин, за яким одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати умайбутньому іншій стороні (обдарованому) майно у власність.

Він опосередковує перехід майна від однієї особи до іншої, при цьому дарувальник і обдарований є рівноправними суб'єктми. Договір дарування направлений на безповоротне припинення права власності у дарувальника і виникнення права власності в обдарованої особи, при цьому обдарований набуває право на майно, якого раніше у нього не було.

Дарувальник повинен бути власником майна, що відчужується. Договір дарування - узгоджене волевиявлення обох сторін та є не тільки актом розпорядження майном власником (дарувальником), але й акт прийняття подарунку обдаровуваним. Для здійснення договору дарування необхідні як воля дарувальника, так і згода обдаровуваного, який має право відмовитися від прийняття дарунку через певні причини.

За відсутності згоди на прийняття майна, яка не виражена в жодній формі, такий договір не можна визнати укладеним. Ознаками договору дарування є його безоплатність, односторонній характер та наявність згоди обдарованої особи прийняти дароване майно у власність. Дарування вважається здійсненим (тобто договір укладений) за наявності волевиявлення обдарованої особи, висловленого у будь-якій формі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Якщо % дарунок не прийнято, договір дарування вважається неукладеним. З укладенням договору дарування фактично припиняється юридичний зв'язок між сторонами. У даному договорі присутній момент «альтернативи» в обдарованої особи - змога відмовитися чи прийняти ділянку. Підписуючи договір, обдарованаособа висловлює цим свою згоду прийняти подарунок.

З набуттям права власності на земельну ділянку зазначена особа наділяється обов'язками, пов'язаними з володінням та користуванням ділянкою, в тому числі обов'язком використовувати одержану ділянку за її цільовим призначенням. Якщо ж існує зустрічна передача (речі,права, грошові суми тощо), то такий договір не може бути визнаний даруванням.

Договір дарування, укладений з порушенням вимог закону про безоплатність передання іншій стороні майна у власність, є нїкчемним. Також за договором дарування може бути встановлений і обов'язок обдаровуваного на користь третьої особи, тобто обов'язок вчинити певну дію майнового характеру (але не на користь дарувальника), а на користь третьої особи (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту,надати права довічного користування дарунком чи його частиною, не пред'являти вимог до третьої особи про виселення тощо).

У разі порушення обдаровуваним цього обовязку на користь третьої особи дарувальник має право вимагати розірвання договору і повернення подарунка, а якщо таке повернення неможливе, - відшкодування його вартості. Договором дарування може бути встановлений обов'язок дарувальника передати обдаровуваному дарунок у майбутньому через певний час (у певний термін) або у разі настання відкладальної обставини.

При настанні строку (терміну), який встановлено договором з обов'язком передати дарунок у майбутньому, обдаровуваний має право вимагати від дарувальника передання дарунка або відшкодування його вартості. Якщо до настання строку (терміну), встановленого договором дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому, дарувальник або обдаровуваний помруть, договір дарування припиняється.

Дарувальник має право відмовитися від передагіня дарунка у майбутньому, якщо після укладання договору його майновий стан істотно погіршився.


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 2508 | Теги: Дарування, обдарована особа, майно, Договір
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Где покупать семена

/_pu/49/64168997.jpg
Глициния: где посадить и как выращивать

/_pu/51/39941194.jpg
Медики назвали кращі напої для здорової ...

/_pu/51/54263362.jpg
Медики назвали небезпечний побічний ефек...

/_pu/49/61632955.jpg
Одяг для плавання у басейні: опис, види,...

/_pu/47/56144602.jpg
Названий простий засіб для зниження холе...

/_pu/51/95501284.jpg
Водосточная система: виды, элементы конс...

/_pu/51/70044121.jpg
Захист прав інтелектуальної власності

/_pu/51/95450329.jpg
Родителям на заметку - уход за ребенком ...

/_pu/50/79229148.jpg
Чому вівсянка - кращий сніданок? Плюс ід...

/_pu/49/67984462.jpg
Особенности лечения наркозависимости

/_pu/50/38001991.jpg
Как украсить свадебные бокалы

/_pu/51/67628874.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020