Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Особливості посвідчення договору дарування


Особливості посвідчення договору дарування

Угода про дарування - неформальна угода, заякою одна сторона -дарувальник здійснює безоплатне майнове надання другій стороні з метою прояву щодо неї певної щедрості.

Дарування здійснювався саме з метою проявити до особи, яку обдаровують, щедрість, надати допомоги, і відбувається воно за рахунок майна дарувальника. Засобом дарування здійснюється безоплатний перехід майна від дарувальника до того, кому дарують. Договір дарування - це правочин, за яким одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати умайбутньому іншій стороні (обдарованому) майно у власність.

Він опосередковує перехід майна від однієї особи до іншої, при цьому дарувальник і обдарований є рівноправними суб'єктми. Договір дарування направлений на безповоротне припинення права власності у дарувальника і виникнення права власності в обдарованої особи, при цьому обдарований набуває право на майно, якого раніше у нього не було.

Дарувальник повинен бути власником майна, що відчужується. Договір дарування - узгоджене волевиявлення обох сторін та є не тільки актом розпорядження майном власником (дарувальником), але й акт прийняття подарунку обдаровуваним. Для здійснення договору дарування необхідні як воля дарувальника, так і згода обдаровуваного, який має право відмовитися від прийняття дарунку через певні причини.

За відсутності згоди на прийняття майна, яка не виражена в жодній формі, такий договір не можна визнати укладеним. Ознаками договору дарування є його безоплатність, односторонній характер та наявність згоди обдарованої особи прийняти дароване майно у власність. Дарування вважається здійсненим (тобто договір укладений) за наявності волевиявлення обдарованої особи, висловленого у будь-якій формі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Якщо % дарунок не прийнято, договір дарування вважається неукладеним. З укладенням договору дарування фактично припиняється юридичний зв'язок між сторонами. У даному договорі присутній момент «альтернативи» в обдарованої особи - змога відмовитися чи прийняти ділянку. Підписуючи договір, обдарованаособа висловлює цим свою згоду прийняти подарунок.

З набуттям права власності на земельну ділянку зазначена особа наділяється обов'язками, пов'язаними з володінням та користуванням ділянкою, в тому числі обов'язком використовувати одержану ділянку за її цільовим призначенням. Якщо ж існує зустрічна передача (речі,права, грошові суми тощо), то такий договір не може бути визнаний даруванням.

Договір дарування, укладений з порушенням вимог закону про безоплатність передання іншій стороні майна у власність, є нїкчемним. Також за договором дарування може бути встановлений і обов'язок обдаровуваного на користь третьої особи, тобто обов'язок вчинити певну дію майнового характеру (але не на користь дарувальника), а на користь третьої особи (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту,надати права довічного користування дарунком чи його частиною, не пред'являти вимог до третьої особи про виселення тощо).

У разі порушення обдаровуваним цього обовязку на користь третьої особи дарувальник має право вимагати розірвання договору і повернення подарунка, а якщо таке повернення неможливе, - відшкодування його вартості. Договором дарування може бути встановлений обов'язок дарувальника передати обдаровуваному дарунок у майбутньому через певний час (у певний термін) або у разі настання відкладальної обставини.

При настанні строку (терміну), який встановлено договором з обов'язком передати дарунок у майбутньому, обдаровуваний має право вимагати від дарувальника передання дарунка або відшкодування його вартості. Якщо до настання строку (терміну), встановленого договором дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому, дарувальник або обдаровуваний помруть, договір дарування припиняється.

Дарувальник має право відмовитися від передагіня дарунка у майбутньому, якщо після укладання договору його майновий стан істотно погіршився.


Схожі матеріали:

👁 3380
Категорія: Правова допомога
Теги: Дарування, обдарована особа, майно, Договір



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg