Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


До 2025 року всі власники невитребуваної земельної ділянки (паю) повинні оформити право власності

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї


До 1 січня 2025 року всі власники невитребуваної земельної ділянки (паю) або їхні прямі спадкоємці повинні оформити право власності на земельну ділянку. Це передбачено Законом України  «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)». Якщо до цього строку власник (його спадкоємець) не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Право власності земельної ділянки (паю)
 

Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

Отже, нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.

Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

Відповідно до Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Розгляд заяви органу місцевого самоврядування про визнання земельної ділянки безхазяйною здійснюється в порядку окремого провадження згідно з вимогами Цивільного процесуального кодексу України.
 
Заступник начальника
ГТУЮ у Полтавській області
з питань державної реєстрації Людмила Григор`єва


Схожі матеріали:

👁 774
Категорія: Правова допомога
Теги: пай, право власності, земельна ділянка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg