Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Безкоштовна правова допомога

Правова допомога [161]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [29]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем" 
Вторые блюда


/_pu/48/82893046.jpg
Жаркое с мясом в горшочке


 
/_bl/65/13137604.jpg

Представлена продукція з дорогоцінних металів є справжнім витвором мистецтва

Договір доручення: поняття, сторони, істотні умови

Договір доручення: поняття, сторони, істотні умови

Відносини доручення часто виникають як у підприємницькій практиці, так і в повсякденному житті.

Чи то доручення сусідові забирати кореспонденцію на пошті, чи то комерційному представнику укласти угоду.

Предмет і сторони договору

За договором доручення одна сторона зобов'язується виконати від імені й за рахунок іншої сторони певні юридичні дії. Сторони в договорі доручення іменуються Довіритель і Повірений. При цьому сторонами в договорі доручення можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, що є дієздатними.

Договором доручення може бути встановлено виключне право повіреного на вчинення від імені і за рахунок довірителя всіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі також можуть бути встановлені термін дії такого доручення та (або) територія, в межах якої діє виключне право повіреного.

Договір доручення слід відрізняти від комісійного договору. В обох випадках одна особа бере на себе зобов’язання вчинити певні дії в інтересах іншої особи. Однак комісіонер хоч і діє за дорученням комітента, але від свого імені і за свій рахунок. Повірений діє від імені довірителя. Угода, підписана повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права і обов'язки довірителя. На відміну від договору комісії, в якому за угодою, укладеною з третьою особою, носієм прав і обов'язків є комісіонер.

Договір доручення часто плутають з таким документом, як доручення. Договір доручення регулює відносини між повіреним і довірителем, а доручення видають на підставі договору доручення для підтвердження повноважень повіреного перед третіми особами. Доручення не заміняє договір доручення, а є підтвердженням того, що він був укладений.

Істотні умови

Серед істотних умов договору доручення слід назвати насамперед зміст доручення. У договорі доручення або у виданому на підставі договору доручення повинні бути чітко визначені юридичні дії, які необхідно здійснити повіреному. Дії, які необхідно здійснити повіреному, повинні бути правомірними, конкретними та здійсненними.

Термін дії договору законодавець не зараховує до істотних умов договору доручення. Договором доручення може бути визначений строк, протягом якого повірений має право діяти від імені довірителя. Якщо термін у договорі доручення не вказаний, він діє до його припинення з інших підстав.

Винагорода повіреного може бути передбачена, а може не бути передбачена договором доручення. Причому про те, що договір доручення є безоплатним, має прямо зазначатися в такому договорі. В іншому випадку сума винагороди повіреного визначається, зважаючи на звичайні ціни на такі послуги. Крім того, в договорі доручення, який є оплатним, має бути визначено порядок виплати винагороди повіреному. Якщо порядок виплат не визначений, то винагорода повіреному повинна бути виплачена після виконання доручення.

У розділі «Права та обов'язки сторін» слід звернути увагу на такі моменти:

  • право повіреного відступати від змісту доручення, якщо цього вимагають інтереси довірителя і термін, протягом якого він повинен повідомити довірителя про допущені відступи (така можливість може бути надана комерційному представнику, в інших випадках повірений може відступити від змісту доручення, якщо цього вимагають інтереси довірителя і він не міг запитати його згоди, або в розумний строк не отримав відповіді на свій запит);
  • право повіреного передати виконання доручення іншій особі, заступникові, який також може бути вказаний у договорі доручення (якщо заступник повіреного був зазначений у договорі доручення, повірений не відповідає за вибір заступника і за вчинені ним дії; якщо заступник не вказаний в договорі, повірений відповідає перед довірителем за його вибір, а довіритель своєю чергою має право відхилити заступника);
  • обов'язок повіреного звітувати про перебіг виконання доручення перед довірителем і порядок надання таких відомостей (якщо в договорі не передбачено, повірений зобов’язаний повідомляти ці відомості довірителю на його вимогу);
  • обов'язок повіреного після виконання доручення або в разі припинення договору доручення до його виконання негайно повернути довірителю доручення, строк якого не сплинув, і представити звіт про виконання доручення, а також виправдувальні документи, якщо цього вимагають умови договору і характер доручення;
  • обов'язок повіреного — негайно передати довірителю все одержане у зв'язку з виконанням доручення;
  • обов'язок довірителя — видати повіреному доручення на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення;
  • обов'язок довірителя — виплатити винагороду (якщо договір оплатний);
  • обов'язок довірителя — забезпечити повіреного засобами, необхідними для виконання доручення;
  • обов'язок довірителя — відшкодувати повіреному витрати, пов'язані з виконанням доручення;
  • обов'язок довірителя — негайно прийняти від повіреного все одержане ним у зв'язку з виконанням доручення.

Договором також настійно рекомендується передбачити відповідальність сторін у разі невиконання або неналежного виконання договору. Наприклад, доцільно передбачити виплату повіреному неустойки у разі прострочення з виплатою винагороди або зменшення плати повіреному у разі виконання доручення не в повному обсязі.

Припинення договору доручення

Договір доручення може бути припинений на таких підставах:

1.Відмова довірителя або повіреного від договору.

Довіритель або повірений мають право відмовитися від договору доручення у будь-який час. Відмова від права на відмову від договору доручення є нікчемним.

Договором може бути передбачений термін, протягом якого сторона, яка відмовляється від договору, має повідомити іншу про свій намір. Якщо повірений діє як підприємець, цей термін не може бути менше одного місяця. У разі припинення юридичної особи, яка є комерційним представником, довіритель має право відмовитися від договору доручення без попереднього повідомлення про це повіреному.

2. Визнання довірителя або повіреного недієздатним, обмеження його дієздатності або визнання його зниклим безвісти.

3. Смерть довірителя або повіреного-фізичної особи, або ліквідація юридичної особи.

У цьому випадку спадкоємці повіреного чи ліквідатор юридичної особи повіреного повинні повідомити довірителя про припинення договору доручення і вжити заходів, необхідних для охорони майна довірителя, зокрема зберегти його речі, документи і передати їх довірителю.

4. Закінчення терміну дії договору.

Наслідки припинення договору доручення

Якщо договір доручення припинений до того, як доручення було повністю виконано повіреним, довіритель має відшкодувати повіреному витрати, пов'язані з виконанням доручення, а якщо повіреному належить плата, також надати йому плату за пропорційно виконану ним роботу. Винятком є випадок, коли доручення було виконано після того, як повірений дізнався або міг дізнатися про припинення договору доручення.

Відмова довірителя від договору доручення не є підставою для відшкодування збитків, завданих повіреному припиненням договору, крім випадку припинення договору, за яким повірений діяв як комерційний представник.

Відмова повіреного від договору доручення не є підставою для відшкодування збитків, завданих довірителю припиненням договору, крім випадку відмови повіреного від договору за таких умов, коли довіритель позбавлений можливості інакше забезпечити свої інтереси, а також відмови від договору, за яким повірений діяв як комерційний представник.


Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Как выбрать нижнее белье для маленькой г...

/_pu/14/40192397.jpg
Черговість спадкування за законом

/_pu/31/50034572.jpg
Нижнее белье: какой из синтетических мат...

/_pu/38/66295862.jpg
Інформаційний запит та звернення громадя...

/_pu/40/96181709.jpg
Роботодавець порушує трудове законодавст...

/_pu/1/77527498.jpg
Как сохранить грудь при похудении

/_pu/21/51260318.jpg
Секрети красивої ходи: від чого залежить...

/_pu/40/01469876.jpg
Як збільшити губи без уколів

/_pu/36/84196624.jpg


/_pu/48/47431546.jpg Лазерне видалення розтяжок: особливості, переваги і протипоказання

/_pu/48/33006377.jpg Curly Girl Method: Догляд за кучерявим волоссям

/_pu/48/38784628.jpg Гипертония и сердечно-сосудистые заболевания

/_pu/48/05050673.jpg Як відремонтувати диван власноруч

/_pu/48/35575350.jpg Как грамотно спланировать кухню

/_pu/48/34619768.jpg Декілька причин, із-за яких знайомства в інтернеті не стануть реальними стосункамиДлительность: 13.02.2020
00:01:08Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 09.12.2019
00:01:14Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
/_pu/40/91495648.jpg

Девушки и женщины любят стринги, так как эти трусики не видны и не выделяются сквозь

Салаты

/_pu/35/61099009.jpg

Быстрый и вкусный салат с ветчиной и фасолью
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно