Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Гребінківське бюро правової допомоги Лубенського МЦ з надання БВПД і інформує про Боргову розписку

Якщо строк (термін) виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час.


Якщо зважилися дати або взяти гроші в борг, то дана інформація для вас буде цікава та корисна

Зміст:

Стаття 1046 Цивільного кодексу України. Договір позики.
1. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду і якості .
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Стаття 1047 ЦКУ. Форма договору позики
1. Договір позики укладається у письмовій формі, На підтвердження договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей

«Тільки розписка про отримання коштів, а не будь-яка ...» розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником Позикодавцеві за договором позики після отримання коштів, підтверджуючи як факт укладення договору і зміст умов договору, так і факт отримання боржником від Позикодавця певної грошової суми.

Боргова розписка
 

Як правильно написати розписку і що обов'язково повинно бути в ній зазначено?

  • 1. Найменування документа - «Розписка»;
  • 2. Прізвище, ім'я, по батькові сторін угоди тобто Позикодавця і Позичальника;
  • 3. Данні, що ідентифікують особу, наприклад, реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер паспорта і коли і ким він був виданий;
  • 4. Сума грошей чи інший предмет позики;
  • 5. Термін позики;
  • 6. Дата, а також місце складання розписки, передача грошей або інших предметів позики, особистий підпис Позичальника і Позикодавця;
  • 7. Розписка пишеться бажано власноручно позичальником.
  • 8. Інша інформація, яку сторони вважатимуть важливою при укладанні цієї угоди.
Якщо строк (термін) виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Згідно з частиною 1 статті 1049 ЦК України, Позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику у встановлений строк, а якщо строк не встановлений, протягом 30-ти днів з дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це.

Отже, слід надіслати вимогу позичальнику про повернення коштів і направити її поштовим зв’язком (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або цінним листом з описом вкладення) або вручити особисто боржнику. В цьому випадку, повернути позику позичальник зобов’язаний протягом 30-ти діб.

У разі, не виконання зобов’язань з повернення суми позики, згідно ч.2 ст.625 ЦК Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. В цьому випадку, також необхідно або поштою, або особисто направити боржнику вимогу про сплату 3% та інфляції за весь час прострочення.

Поради позичальнику

Позичальнику, особі, яка отримала гроші в борг, слід звернути увагу на наступне.

При отриманні грошей в борг обов'язково необхідно визначити умови платності або безоплатності позики.

Згідно статті 1048 ЦКУ - Проценти за договором позики, якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Тобто, якщо сторони домовилися про те, що кошти беруться без сплати відсотків, а в розписці про це не вказано, то Позикодавець в майбутньому зможе через суд стягнути з позичальника плату за користування грошима. Тому, якщо позика безкоштовна, при складанні розписки слід обов'язково вказати, що Позикодавець не матиме права на отримання відсотків від суми позики.

При поверненні боргу повністю або частково обов'язково беріть письмову розписку з Позикодавця про отримання ним грошей.

Важливо, щоб така розписка містила відомості про те, що кошти Позикодавець отримав від позичальника саме в рахунок погашення боргу по розписці або договором, за якими були отримані кошти в борг, згідно розписці «від...».

Аналогічна ситуація і з позикою в іноземній валюті. У розписці необхідно чітко вказати, в якій валюті, підлягає борг поверненню і зміни (збільшення) в разі коливання курсу валюти.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров. Спортивний,11,
м. Гребінка


Схожі матеріали:

👁 1062
Категорія: Правова допомога
Теги: Боргова розписка, борг, правова допомога



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg