Главная  Статьи  Здоровье и медицина  Красота  Он и Она  Общество  Полезные советы
 Поиск:   
Приветствую Вас, Гість


...


Правова допомога [126]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"  Як змінити ім'я - поради від полтавських юристів

Як змінити ім'я - поради від полтавських юристів

Як змінити ім'я - поради від полтавських юристівОдним із особистих немайнових прав, визначених Цивільним кодексом України, є право на ім’я. Нерозривно з ним пов’язано особисте немайнове право на зміну імені.

Ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить (стаття 28 Цивільного кодексу України).

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері. У разі, якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження, а також у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону (стаття 295 Цивільного кодексу України).

Необхідно зазначити, що відповідно до статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація зміни імені проводиться лише стосовно громадян України.

Порядок розгляду заяв громадян про зміну імені встановлюється Кабінетом Міністрів України, про що зазначено в п. 6 статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

Державна реєстрація зміни імені проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, за місцем її проживання за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян

Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України.

Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подаються свідоцтво про народження, довідка з місця проживання та заява в письмовій формі батьків (одного з батьків - у разі, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

Фізична особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, але не отримала паспорт громадянина України, пред’являє свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.

До заяви про зміну імені додаються:
• свідоцтво про народження заявника;
• свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
• свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
• свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
• свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено;
• фотокартка заявника;
• квитанція про сплату державного мита (5 грн. 10 коп., а за повторну зміну імені - 51 грн.).
Відділ   державної  реєстрації  актів  цивільного  стану надсилає    необхідні    матеріали   до   територіального   органу Національної  поліції  за  місцем  проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені.

Територіальний орган Національної поліції за результатами відповідної  перевірки,  яка  проводиться  безоплатно,  у місячний строк  готує та надсилає висновок про можливість зміни імені разом
з   усіма   матеріалами  до  відділу  державної  реєстрації  актів  цивільного  стану. Відділ  державної  реєстрації  актів  цивільного  стану
на підставі  документів  про  зміну імені та висновку територіального органу  Національної  поліції  про  можливість  зміни  імені готує  висновок  про  надання  дозволу  на зміну імені або відмову в його
наданні та надсилає заявникові.            

Підставами  для відмови у наданні дозволу на зміну імені є:
здійснення  стосовно  заявника  кримінального провадження або його  перебування під адміністративним наглядом;            

наявність у заявника судимості,  яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;        офіційне звернення правоохоронних  органів  іноземних  держав про оголошення розшуку заявника;           

подання заявником неправдивих відомостей.
Відмова у   наданні  дозволу  на  зміну  імені  може  бути  в установленому порядку оскаржена у суді.             У  разі  надання  дозволу  на  зміну  імені   заявник   у тримісячний  строк  може звернутися для державної реєстрації зміни імені  до  відділу  державної  реєстрації  актів цивільного стану, який складає актовий запис про зміну імені.

Якщо заявник  без  поважних  причин  у  зазначений  строк  не  звернувся  до відділу державної реєстрації актів цивільного стану  для  державної  реєстрації  зміни  імені,  дозвіл  на  зміну імені  втрачає силу. Важливим моментом є те, що за нормами п.7. статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" державна реєстрація зміни імені не тягне за собою внесення змін до актових записів цивільного стану, складених стосовно особи, яка змінила ім'я, та її малолітніх і неповнолітніх дітей, крім передбачених законом випадків, а також її повнолітніх дітей.

Відомості про зміну імені підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
ГУ юстиції у Полтавській області

      Похожие публикации:
Категория: Правова допомога | Просмотров: 381
Теги: зміна, юристи, ім'я

Чистый четверг: Как выйти замуж

/_pu/27/48914818.jpg
Истощение нервной системы: симптомы, при...

/_pu/7/03586156.jpg
Чем контактные линзы лучше очков?

/_pu/15/62805699.jpg
Насильство в сім’ї

/_pu/3/40165039.jpg
Как стать пунктуальной?

/_pu/15/78740482.jpg
Самі разповсюдженні міфи в жіночому фітн...

/_pu/6/52096202.jpg
Що повинен знати кожен пацієнт про ліки?

/_pu/4/85702285.jpg
Вода, яку ми п'ємо

/_pu/1/51091630.jpg

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:


/_pu/38/14338744.jpg Ідеї для небуденної відпустки від Doba.ua

/_pu/38/96886002.jpg Яблоня не плодоносит: дерево цветет, а завязи нет

/_pu/38/29005456.jpg Как можно удержать любимого парня рядом с собой навсегда?

/_pu/38/07367565.jpg Месть разлучнице как способ утешения

/_pu/38/33811161.jpg В помощь садоводу: Шпаргалка на июнь

/_pu/38/69157001.jpg Какими полезными свойствами обладает шелковица и ее листьяДлительность: 16.06.2018
00:03:55Комментов: 0
Категория: Спорт
Длительность: 14.06.2018
00:12:34Комментов: 0
Категория: Общество

Напитки

/_pu/8/15499227.jpg

В последнее время все больше возрастает популярность густых коктейлей смузи
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаете о событии или происшествии? Сообщите и мы напишем об этом на сайте.
   Сообщить новость

   » Поток онлайн-опросов
   » Книга отзывов и предложений
   » Тесты онлайн

  отправить СМС бесплатно Отправка SMS бесплатно