Керування авто у нетверезому стані: введення штрафів та кримінальної відповідальності

Нетяжким злочином є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів

Гребінківське бюро правової допомоги інформує, що з 1 липня 2020 року набуває чинності Закон від 22.11.2018 № 2617-VIII, яким запроваджується інститут кримінальних проступків. Зокрема, кримінальним проступком стане управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння. Кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини.

Кримінальним проступком є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.


Керування авто у нетверезому стані
 

Злочини поділяються на:
- нетяжкі,
- тяжкі,
- особливо тяжкі.
 
Нетяжким злочином є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше 5 років.

Тяжким злочином є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

Особливо тяжким злочином є діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п'ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Ступінь тяжкості злочину, за вчинення якого передбачене одночасно основне покарання у виді штрафу та позбавлення волі, визначається виходячи зі строку покарання у виді позбавлення волі, передбаченого за відповідний злочин.

Кримінальний кодекс буде доповнено ст. 286-1, відповідно до якої караються штрафом від 17 000 до 34 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років наступні порушення:
  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

  • передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

  • відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

  • вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.
Ті самі дії, вчинені повторно, - караються штрафом у розмірі до 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров.Спортивний,11, м. Гребінка


Джерело: http://кримінальний поступок, нетверезий водій


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 94
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Кращі ради для уповільнення старіння

/_pu/49/66268767.jpg
П'ятірка головних міфів про випаданн...

/_pu/49/49326342.jpg
Шьем все или преимущества, которые дает ...

/_pu/49/84911187.jpg
Махровые полотенца от производителя &quo...

/_pu/50/08682625.jpg
Який «поворотник» потрібно включати при ...

/_pu/46/01590557.jpg
Куркума може захистити легені, печінку і...

/_pu/51/81091401.jpg
С чем и как носить летние футболки

/_pu/51/37551382.jpg
Кращі косметологічні процедури для шкіри...

/_pu/49/15066728.jpg
10 хвилин заради здоров'я: нові дані...

/_pu/51/48146987.jpg
Постійно хочеться їсти? 5 продуктів, які...

/_pu/50/81790903.jpg
Захист від вірусів: як зробити маску сво...

/_pu/49/01697782.jpg
Санатории Закарпатья: наилучшие места дл...

/_pu/51/57623732.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020