Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні

Трудові пільги для осіб з інвалідністю

Основний Закон України, який визначає пільги та основи соціальної захищеності для людей з інвалідністю  - це Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги.

Цим Законом гарантуються усім особам з інвалідністю рівні права та можливості на рівні з іншими громадянами для участі у політичній, економічній та соціальній сферах життя суспільства.І
 
В Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» говориться про те, що соціальний захист людей з інвалідністю є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей інвалідів нарівні з іншими громадянами та полягає у наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановленні опіки (піклування) або забезпеченні стороннього догляду.

Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні
 

Також в цьому Законі зазначено, що пільги інвалідам надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

Трудові пільги для осіб з інвалідністю

Для працівників, що мають інвалідність українське законодавство передбачило ряд пільг і гарантій, пов’язаних з укладенням та розірванням трудового договору. Зокрема, до осіб з інвалідністю не застосовується випробувальний термін (ч. 3 ст. 26 КЗпП), а трудовий договір, укладений на певний термін, може бути розірвано з ініціативи працівника з інвалідністю в будь-який момент (ч. 1 ст. 39 Кодексу законів про працю України).

Залучення осіб з інвалідністю до роботи в нічний час і надурочних допускається лише за їх згодою, якщо це не суперечить медичним рекомендаціям МСЕК (частина 3 статті 12 Закону України «Про охорону праці»). Крім того, за бажанням працівника може встановлюватися індивідуальний графік роботи (неповний робочий день або тиждень) і пільгові умови праці.

Відпустка осіб з інвалідністю 1, 2 і 3 групи

Працівники з інвлідністю мають право оформити відпустку у зручний для них час, в тому числі, ще до настання шестимісячного терміну їх безперервної роботи на підприємстві (ч. 7 ст. 10 ЗУ «Про відпустки»).

В 2020 році особам з інвалідністю надається щорічна відпустка більшої тривалості:
  • особам I и II груп – 30 календарних днів.
  • особам III групи – 26 календарних днів.
Право на додаткову оплачувану відпустку надається працівнику з інвалідністю з дня прийняття на роботу, за умови підтвердження статусу особи з інвалідністю. Для отримання відпускних пільг під час працевлаштування особі з інвалідністю повинна надаватися довідка МСЕК. Пільгові умови отримання  відпустки зі збереженням заробітної плати доповнено правом на відпустку за свій рахунок, без збереження зарплати (за наявності дитини з інвалідністю).

Пільги на навчання для осіб з інвалідністю

Вступ до вищих навчальних закладів осіб з інвалідністю здійснюється на конкурсній основі в рамках встановлених квот. Для деяких категорій осіб з інвалідністю передбачена можливість прийняття до ВНЗ на спеціальних умовах (ст. 22 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).
Після успішного складання іспитів особи з інвалідністю, в тому числі діти з інвлідністю, зараховуються до професійно-технічних навчальних закладів поза конкурсом.

До того ж, при прийомі на навчання в ПТУ переважне право на зарахування (за інших рівних умов) мають особи з інвалідністю та діти з малозабезпечених сімей, в яких:
 
• обоє батьків мають групу інвалідності
• один із батьків має інвалідність, а інший помер
• мати-одиначка (одинокий батько) є особою з інвалідністю.

Пільги при вступі до ВНЗ на бюджет у 2020 році мають діти з інвалідністю, які:
 
• не можуть відвідувати навчальні заклади за станом здоров’я
• мають інвалідність з дитинства, захворювання яких перешкоджають складанню ЗНО
• діти з інвалідністю до 18 років, без протипоказань до навчання за спеціальністю.

Зверніть увагу! Стипендія  та державна соцдопомога (пенсія) в період отримання освіти виплачуються в повному розмірі.

Пільги на медикаменти та лікування

На підставі чинного законодавства особам з інвалідністю першої та другої групи надається 50-ти відсоткова знижка на придбання лікарських препаратів в період амбулаторного лікування. Особи з інвалідністю, які отримують мінімальну пенсію, мають можливість отримати ліки за рецептом лікаря безкоштовно.
Пільгове отримання путівок

При наявності медичних показань особи з інвалідністю та діти з інвлідністю мають право на безкоштовне отримання путівок в санаторії. Умови для забезпечення путівками встановлює Кабмін. Батькам дітей з інвалідністю виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності за весь період санаторно-курортного лікування дитини. Для отримання виплат за місцем роботи потрібна наявність медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дітьми.

Пільги на телефон і радіозв’язок

Для осіб з інвалідністю першої і другої групи встановлення стаціонарних (квартирних) телефонів проводиться на пільгових умовах і без черги. Погодинна оплата за місцеві телефонні розмови стягується виключно за згодою особи або сім’ї, до складу якої входять дві або більше осіб з інвалідністю. До того ж, для осіб з порушенням  зору (1-ої і 2-ої груп) рахунок за користування радіоточкою не виставляється.

Пільги на транспортні послуги

Особам з інвалідністю I і II групи, дітям з інвалідністю, а також їх супроводжуючим (не більше однієї особи) надається право безкоштовного проїзду в міському пасажирському транспорті (крім таксі). Наявність посвідчення або довідки обов’язкова, а в разі впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — також електронного квитка (видається безкоштовно).

В період з 1 жовтня по 15 травня вищевказаним категоріям осіб надається 50% знижка на проїзд внутрішніми лініями повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту.

Пільгове перевезення здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування. Відмова в наданні транспортних пільг є порушенням прав осіб з інвлідністю.

Пільги по оплаті житлово-комунальних послуг

Чинне законодавство не передбачає наявність пільг по оплаті за користування житлом та комунальними послугами для ОЗІ загального захворювання. Те ж стосується і дітей з інвалідністю, але в ряді випадків органи місцевого самоврядування можуть виділяти додаткові пільги малозабезпеченим категоріям громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для пільгової оплати житлово-комунальних послуг в Україні особам з інвалідністю 1, 2 і 3 групи необхідно отримати субсидію в органах соціального захисту населення. Оформлення субсидій на газ, опалення, воду та світло (електроенергію) для осіб з інвалідністю здійснюється на загальних підставах, за винятком особливо тяжких захворювань.

За більш детальною інформацією та консультацією звертайтесь до Гребінківського бюро правової допомоги за адресою м. Гребінка, пров.Спортивний 11, або за номером 0(5359) 92-11-94


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 211 | Теги: трудові пільги, Інвалідність, Пільги на медикаменти
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как правильно зарядить аккумулятор заряд...

/_pu/54/64765745.jpg

Кращі їстівні рослини для зниження кров&...

/_pu/51/11093142.jpg

Меблі для НУШ: комплект парта і стілець,...

/_pu/54/60436672.jpg

Що робити, якщо з'явилася тля на рос...

/_pu/53/40457274.jpg

Споживач має право на інформацію про про...

/_pu/51/63922527.jpg

Деревянная лестница в интерьере: преимущ...

/_pu/50/57971339.jpg

Зубна нитка: коли корисна, а коли небезп...

/_pu/51/06954933.jpg

Про новели законодавства щодо використан...

/_pu/49/35074320.jpg

Кілька речей, які жінка у віці робить ін...

/_pu/53/68616521.jpg

Покупка квартиры от застройщика, что выб...

/_pu/50/14850585.jpg

Допомога на дітей одиноким матерям

/_pu/51/82548867.jpg

Що ви знаєте про тканинні ролети?

/_pu/53/35233232.jpg


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020