Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з відпустки

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року


Відповідно до частини першої статті 12 Закону України „Про відпустки“ щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

При цьому ця частина відпустки необов’язково повинна бути першою її частиною. Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої цієї статті та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.


Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з відпустки


Враховуючи, що щорічна відпустка може складатися зі щорічної основної та додаткової відпустки, кожна її складова (зокрема, й додаткова відпустка) може бути поділена на частини, а також включатися до складу основної безперервної частини щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка (ч.2 ст. 12 Закону України „Про відпустки“).

Нормою статті 12 Закону України „Про відпустки“ передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її  на частини, як того бажає працівник. Роботодавець має право погодитися з таким поділом або запропонувати свої умови і навіть відмовити в поділі відпустки, беручи до уваги виробничі обставини, недопущення втрати робочого часу.

Умова про поділ щорічної відпустки на частини відноситься тільки до виду щорічних відпусток

Відпустка на дітей віднесена до виду соціальних відпусток (п.4 ч.1 ст. 4 Закону України „Про відпустки“) і вона не підлягає поділу на частини. Якщо працівник, який має право на соціальну відпустку на дітей за однією підставою, має відразу скористатися належними 10 календарними днями цієї відпустки.

Можливість використання соціальної відпустки на дітей частинами лише в тому випадку, коли працівник має право на цю відпустку за двома або більше підставами. У цьому разі її тривалість становить 17 календарних днів, і працівник може скористатися спочатку 10 календарними днями цієї відпустки, а потім - 7 календарними днями.


Схожі матеріали:

👁 1117
Категорія: Правова допомога
Теги: щорічна відпустка, відпустка, працівник, роботодавець



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg