Про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України


Про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України

В разі порушення будь-яких конституцйних прав чи власних інтересів фізична або юридична особа звертається до суду, інших державних органів, розраховуючи на те, що держава захистить їх від неправомірних дій допоможе поновити порушені права та законні інтереси.

Проте захист прав та інтересів не завершується прийняттям компетентним органом відповідного рішення. Заключним етапом у процесі реалізації захисту прав є виконання таких рішень.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

На перший погляд виконання рішень видається простою процедурою, однак заходи, які вживаються державними виконавцями з цією метою, свідчать про складність даного процесу.

Саме тут, нерідко, виникають проблеми, які намагаються звести нанівець високі конституційні гарантії та владні рішення, що в свою чергу, підриває авторитет влади і авторитет вищого Закону, а також в цілому імідж держави.

Тому на сучасному етапі розвитку України як правової держави, питання примусового виконання судових рішень є надзвичайно актуальним. Ключовою фігурою у процесі примусового виконання рішень є боржник. Як свідчить практика роботи органів державної виконавчої служби, боржники у процесі виконання рішень, як правило, продовжують ухилятись від виконання своїх зобов'язань.

При цьому, одним із способів ухилення від виконання своїх зобов'язань є виїзд боржника за межі України, в тому числі на постійне місце проживання. Разом з цим необхідно зазначити, що згідно з вимогами статті 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" ухилення громадянина від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням іншого органу і (посадової особи) або якщо щодо нього діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання, є підставою для тимчасової відмови громадянину у виїзді за межі України.

З прийняттям 04.11.2010 Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судівта інших органів (посадови хосіб)" відповідні зміни внесені також до Закону України "Про виконавче провадження", який визначає умови та порядок виконання рішень судів та рішень інших органів (посадових осіб).

Так положеннями статті 11 цього Закону надано право державному виконавцю у процесі здійснення виконавчого провадження, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язаньза рішенням.

За правилами статті 3771 Цивільного | процесуального кодексу України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника -юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

В подальшому відповідна ухвала суду направляється державним виконавцем до Державної прикордонної служби України, згідно якої боржник зараховується до певного списку, який є на особливому контролі та на якого в подальшому поширюється обмеження щодо перетину кордону України. І лише у випадку виконання боржником своїх зобов'язаньця особа знімається з контролю Державною прикордонною службою України на підставі відповідної постанови державного виконавця.

Отже боржникам варто задуматись над виконанням своїх зобов'язань, особливо якщо вони зібрались відпочивати на мальовничих панорамах екзотичних країн.

Начальник Гребінківського районного управління юстиції


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 1496 | Теги: Держава, право, органи, Україна, Рішення, Суд, Боржник
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Глаукома: диагностика и методы лечения г...

/_pu/56/26337300.jpg

Схуднути за 10 днів: як домогтися неймов...

/_pu/56/18695946.jpg

Качественные б/у детали для Mercedes из ...

/_pu/56/03275892.jpg

Массаж для увеличения груди

/_pu/55/94994445.jpg

Найкорисніші продукти для борютьби з жир...

/_pu/56/69474559.jpg

Переваги тренувань для здоров'я серц...

/_pu/56/74886276.jpg

Кілька речей, які нормальні для жінки, а...

/_pu/56/75655108.jpg

Холестерин у чоловіків: як його знизити ...

/_pu/56/11583878.jpg

Як правильно займатися сексом: цінні пор...

/_pu/55/71553244.jpg

Як прибрати жир з боків в домашніх умова...

/_pu/55/09250592.jpg

Які продукти позитивно позначаються на з...

/_pu/55/57171573.jpg

Весільна атрибутика ручної роботи: як об...

/_pu/56/41424047.jpg