Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість

...


Реєстрація благодійних організацій

Реєстрація благодійних організацій

До Гребінківського районного управління юстиції надходять звернення громадян щодо роз'яснення процедури реєстрації благодійних організацій в зв'язку з чим роз'яснюєм :

Відповідно до Закону України «Про благодійництво і благодійни організації» благодійна організація – недержавна організація , головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом.

Благодійництво, благодійна діяльність здійснюються на засадах законності , гуманності, спільності інтересів і рівності прав її учасників , гласності, добровільності та самоврядування.

Засновниками (засновникам) благодійної організації можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які досягли 18 років, а також юридичні особи незалежно від форм власності.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також державні і комунальні підприємства, установи , організації України, що фінансуються з бюджету, не можуть бути засновниками (засновником) благодійної організації.

Засновник благодійної організації приймає рішення про заснування благодійної організації , затверджує статут (положення) , формує орган управління організацією , заслуховує звіти наглядової ради щодо контролю за цільовим використанням коштів і майна благодійної організації, вирішує інші питання , віднесені цим законом та статутом (положенням) благодійної організації до його компетенції.

Благодійні організації утворюються та діють за територіальним принципом і поділяються за своїм статусом на всеукраїнські , місцеві та міжнародні.

До всеукраїнських благодійних організацій належать благодійні організації, діяльність яких поширюється на територію всієї України та які мають свої відділення (філії, представництва) в більшості областей України.

До місцевих належать благодійні організації, діяльність яких поширюється на територію відповідного регіону або адміністративно-територіальної одиниці.

До міжнародних належать благодійні організації , діяльність яких поширюється на територію України і хоча б однієї іншої держави.

Територія діяльності благодійної організації визначається відповідно до її статуту (положення).

Благодійна організація набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації.


Подача заяви

Для державної реєстрації благодійної організації подається заява засновників (засновника) чи їх уповноважених представників, підписи яких засвідчуються у нотаріальному порядку, у місячний термін з дня прийняття рішення про заснування благодійної організації установчими зборами (з’їздом, конференцією). Це визначено статтею 8 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" та пунктом 3 "Положення про порядок державної реєстрації благодійних організацій", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 року № 382.

До заяви додаються:

   а) протокол установчих зборів (з’їзду, конференції) із зазначенням рішення про заснування благодійної організації та затвердження статуту (положення), рішення про вибори виконавчих, розпорядчих та контролюючих органів;

   б) статут (положення) благодійної організації у двох примірниках у статуті (положенні) зазначаються:

     • назва, місцезнаходження, статус та організаційно-правова форма благодійної організації;
     • предмет, цілі, завдання та основні форми благодійної діяльності;
     • порядок утворення і діяльності органів управління благодійної організації;
     • джерела фінансування та порядок використання майна і коштів благодійної організації;
     • порядок внесення змін до статуту (положення) благодійної організації;
     • порядок реорганізації або ліквідації благодійної організації, використання її майна і коштів в разі припинення діяльності;
     • умови і порядок прийняття в члени благодійної організації та вибуття з неї;
     • права і обов’язки членів благодійної організації.

До статуту (положення) можуть включатися інші положення, пов’язані з особливостями діяльності благодійної організації. зокрема, слід враховувати вимоги:

  • статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців", згідно з якою благодійні організації набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом;
  • статті 98 Цивільного кодексу України, відповідно до якої рішення про внесення змін до статуту товариства, відчуження майна товариства на суму, що становить п’ятдесят і більше відсотків майна товариства, та про ліквідацію товариства приймаються більшістю не менш як у 3/4 голосів, якщо інше не встановлено законом.

    в) відомості про засновників (засновника) благодійної організації.
     • для фізичних осіб - прізвище, ім’я та по батькові, рік народження, місце проживання і місце роботи, посада;
     • для юридичних осіб - назва, юридична адреса, копія статуту (положення) та копія документа про реєстрацію, засвідчені в установленому законом порядку, рішення керівного органу або протокол загальних зборів колективу, яким підтверджується згода на заснування благодійної організації.
     • Іноземна юридична особа подає документ, що свідчить про її реєстрацію в країні місцезнаходження. Цей документ повинен бути засвідчений відповідно до законодавства країни, яка його видала, перекладений українською мовою та легалізований в установленому законодавством України порядку;

   г) відомості про органи управління благодійної організації та членів виконавчого органу (прізвище, ім’я та по батькові, рік народження, місце проживання і місце роботи, посада), а також підтвердження юридичної адреси (гарантійний лист власника приміщення, договір оренди тощо). У разі надання під юридичну адресу займаної квартири подаються довідка про склад сім’ї та заяви повнолітніх членів сім’ї про свою згоду;

   д) відомості про наявність відділень (філій, представництв) благодійної організації, підтверджені протоколами загальних зборів членів її відділень (філій) або їх представників, довіреність та інші документи;

   е) документ про сплату коштів за державну реєстрацію благодійної організації.

Міжнародна благодійна організація подає також документи, які підтверджують поширення її діяльності на територію хоча б однієї держави (заява, відомості про координаторів, наказ, протоколи, документи про легалізацію тощо), засвідчені в установленому порядку.

Справляння плати за державну реєстрацію благодійних організацій Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. № 383 "Про розміри і порядок справляння плати за державну реєстрацію благодійних організацій" встановлені такі розміри збору:

     • всеукраїнських - 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
     • міжнародних - 1,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
     • місцевих благодійних організацій, а також відділень, філій, представництв всеукраїнських, міжнародних благодійних організацій - 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

За видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію благодійної організації (відділення всеукраїнської, міжнародної благодійної організації), дубліката її статуту (положення) встановлюється плата в розмірі 50 відсотків суми реєстраційного збору, визначеного згідно з пунктом 1 цієї постанови.

Кошти, одержані за державну реєстрацію всеукраїнських, міжнародних благодійних організацій, їх відділень, філій, представництв та місцевих благодійних організацій, а також кошти за видачу дублікатів свідоцтв про державну реєстрацію та дублікатів статутів (положень) всеукраїнських, міжнародних благодійних організацій, їх відділень, філій, представництв та місцевих благодійних організацій, зараховуються до державного бюджету.
 
Гребінківське районне управління юстиції
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


/_pu/40/86228120.jpg Поради чоловікам, як вибирати жіночу білизну

/_pu/40/42632184.jpg Порядок зміни імені, прізвища та по батькові

/_pu/40/90710485.jpg З життя наших пращурок: Чому займатися сексом в 35 було смішно, а в 15 – страшно (18+)

/_pu/40/51848115.jpg Як отримати відшкодування за послуги муніципальної няні

/_pu/40/36298342.jpg Как правильно брить ноги женщинам без раздражения

/_pu/40/01469876.jpg Секрети красивої ходи: від чого залежить та як домогтися легкої і красивої ходиДлительность: 19.03.2019
00:02:47Комментов: 0
Категория: Люди и блоги
Длительность: 19.03.2019
00:03:07Комментов: 0
Категория: Краса і здоров'я
/_pu/7/57920079.jpg


Напитки

/_pu/12/96441180.jpg

Данные коктейль хорош как апохмельное средство. Поправляет очень!
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


Правова допомога [141]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"

  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно