Торгівля людьми: шляхи запобігання та протидії

Поняття "торгівля людьми" охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку

Яка сутність та причини поширення торгівлі людьми?

Поняття "торгівля людьми" охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки - з метою експлуатації в праці, діти - з метою використання у жебрацтві, жінки - для сексуального рабства, будь-які особи - для вилучення і трансплантації органів. Про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги.

Торгівля людьми означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу. (Протокол про попередження та припинення торгівлі людьми, особливо жінками й дітьми, і покарання за неї, котрий доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності.)

З приведених вище визначень випливає, що торгівля людьми - це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.


Торгівля людьми: шляхи запобігання та протидії
 

За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі її здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від цих злочинів можуть переміщувати через цілий ряд державних кордонів.

Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними, і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Тому завданням загальнодержавного значення є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

Загалом загострення проблеми торгівлі людьми в Україні зумовлене низкою соціально-економічних, правових та організаційних чинників, а саме:
  • Низькі заробітки більшої частини населення, загальне зниження життєвого рівня та матеріальна незабезпеченість;

  • Нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок);

  • Активізація діяльності міжнародних злочинних угрупувань;

  • Корумпованість представників різних гілок влади.

Причини відїзду за кордон

Дані досліджень, експертні оцінки, інтерв'ю з жінками показують, що на першому місці серед причин, які вимушують їх до виїзду за кордон, є складний економічний стан, практична неможливість отримати гідну роботу в Україні. Вони погоджуються на роботу, яка не відповідає рівню їх освіти і кваліфікації. Зростає кількість сімей, де жінка - головна годувальниця.

За даними ООН, щорічно близько 4 мільйонів чоловік відправляються за кордон на заробітки.
Дослідження, які проводилися в Україні Міжнародною організацією по міграції, показали, що виїжджають в основному жінки 15- 29 років з середньою неповною освітою або професійною освітою, в основному з невеликих міст України. Хоча відомі випадки і про неповнолітніх, і навіть 50-річних.

Що є основними елементи в акті торгівлі?

  • насильство
  • боргова кабала
  • експлуатація ради корисливої мети, для якої обман, насильство або боргова кабала застосовуються.
Використовуючи складну економічну ситуацію в країні, високий рівень безробіття і правову недосконалість захисту громадян молодої держави, нечисті на руки ділки організували кримінальний бізнес - запрошення українців на роботу за кордон, де вони опиняються в жорсткій експлуатації, заробляючи мізерні гроші собі і тисячі для організаторів цього бізнесу. Жінок експлуатують як домогосподарок, шваль і так далі Але, окрім звичайної експлуатації, жінки стикаються ще з однієїю формою - примусовою проституцією.

Торгівля людьми по прибутковості займає третє місце після торгівлі зброєю і наркотиками. У всьому світі щорічно купується і продається близько 1 мільйона жінок.

Шляхи повернення додому

Існує три шляхи повернення з рабства: подзвонити додому, в посольство або консульство, або в організацію "Ла Жнива".

У 1997 році на території України був створений Міжнародний правозахисний центр "Ла Страда" в перекладі з італійського - "дорога". Ця організація допомагає повернутися на батьківщину тим, хто потрапив в біду. З 1 листопада 2002 року Міжнародний центр "Ла Страда - Україна" упровадив загальнонаціональну "гарячу лінію" в цілях запобігання торгівлі людьми. Всі, хто по яких-небудь причинах їде за кордон, може отримати достовірну інформацію кваліфікованих фахівців по телефону 8-800-500-22-50. Всі дзвінки по Україні безкоштовні.

Достатньо часто наші жінки і дівчата стають жертвами із-за своєї наївності, непоінформованості в цих питаннях, а також законах, які повинні захищати їх.

Поради міжнародних організацій тим хто виїжджає за кордон

1.Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, які засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходиться тільки у Вас.

2.Якщо Ви збираєтеся працювати або вчитися, поклопочіться, щоб Ваш контракт був написаний зрозумілою Вам мовою, а також, щоб умови, місце і час Вашої майбутньої роботи були чітко позначені.

3.Залиште удома або своїм друзям, близьким детальну інформацію про своє перебивання за кордоном з адресою і контактними телефонами, а також  копію свого паспорта і контракту.

4.Не забудьте з'ясувати номера телефонів українських посольств і консульських представників за кордоном.

5.Не забувайте, що знання хоч би елементарних слів іноземної мови значно полегшує Ваше перебування за кордоном і допоможе в скрутну хвилину.

Гребінківське бюро правової допомоги
м. Гребінка, пров. Спортивний, 11


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 213 | Теги: Рабство, удочеріння, примус до заняття проституцією, вербування, передача, Усиновлення, перевезення, продаж, торгівля людьми
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Лазерне видалення розтяжок: особливості,...

/_pu/48/47431546.jpg
Женское длинное пальто – элемент стиля и...

/_pu/46/36789417.jpg
Які елементи говорять про те, що перед в...

/_pu/46/34813542.jpg
Нанесение декоративной штукатурки

/_pu/48/26623617.jpg
Оплата праці в нічний час

/_pu/47/22711544.jpg
Як правильно вибрати нижню білизну, щоб ...

/_pu/49/37338582.jpg
Как выбрать гаражные ворота?

/_pu/47/62348952.jpg
Правове регулювання прав та обов’язків о...

/_pu/47/94339938.jpg
П'ятірка головних міфів про випаданн...

/_pu/49/49326342.jpg
Какие цветы выбрать для посадки на даче

/_pu/50/79925694.jpg
Держава у смартфоні зручні послуги онлай...

/_pu/50/32318842.jpg
Кварцвиниловая плитка для пола: что это ...

/_pu/52/47592396.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020