Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Зміни в законодавстві щодо порядку стягнення аліментів на дитину


Зміни в законодавстві щодо порядку стягнення аліментів на дитину

Зміни в законодавстві щодо порядку стягнення аліментів на дитинуАктуальним питанням сімейного права, яке викликає значний інтерес серед громадян, є питання аліментів. Вважаю за необхідне роз'яснити громадянам про зміни, що відбулися в законодавстві щодо порядку стягнення аліментів на дитину.

08 липня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів".

Зміни торкнулися фундаменту, а саме на законодавчому рівні було закріплено, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім'я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно- за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Стосовно неповнолітніх, то вони мають право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними.

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів. Частину першу цієї статті Сімейного кодексу України (далі - СКУ) доповнено пунктами 3-1 і 3-2 такого змісту:
 
3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;

3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів.

Нова редакція частини другої цієї ж статті закріпила, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Так, прожитковий мінімум на дитину в 2017 році становить:

для дітей віком до 6 років - з 01 січня 2017 по 30 квітня -1355 грн., з 01 травня по 30 листопада 1426 грн., з 01 грудня -1 492 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - з 01 січня 2017 по 30 квітня - 1689 грн., з 01 травня по 30 листопада 1777 грн., з 01 грудня -1860 грн.

З проаналізованих положень випливає, що станом на 01 серпня 2017 року мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 713 грн. для дитини віком до 6 років та 888,50 грн. для дітей віком від б до 18 років.

Що стосується батьків або інших законних представників разом з якими проживає дитина: " Статтю 183 СКУ доповнено частиною п'ятою, відповідно до якої той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину -однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку) на кожну дитину;

"Розмір аліментів визначається судом у твердій грошовій сумі та підлягає індексації відповідно до закону.

Щодо заборгованості та прострочення виплат аліментів, зміни торкнулися:

" Статті 195 СКУ. Визначення заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу)
 
1. Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається, виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за нас, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном.

2. Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою -підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається, виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

У разі встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платника аліментів, який він здержав за кордоном, за заявою одержувача аліментів державний виконавець, приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості.
 
3. Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору - судом.

'Статті 196 СКУ. Відповідальність за прострочення сплати аліментів, оплати додаткових витрат на дитину

1. У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені,
але не більше 100 відсотків заборгованості;

2. У разі прострочення оплати додаткових витрат на дитину з вини платника такий платник зобов'язаний на вимогу одержувача додаткових витрат сплатити суму заборгованості за додатковими витратами з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних із простроченої суми.

Платник додаткових витрат вважається таким, що прострочив оплату, якщо він не виконав свій обов'язок щодо оплати додаткових витрат у строк, встановлений рішенням суду або за домовленістю між батьками, а в разі їх відсутності або у разі невстановлення такого строку - після спливу семи днів після пред'явлення відповідної вимоги одержувачем додаткових витрат, який фактично їх оплатив. Також, зміни торкнулися Цивільного процесуального кодексу України та інших нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону.


Схожі матеріали:

👁 1643
Категорія: Правова допомога
Теги: аліменти



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg