Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Хобби

Спорт, фитнес [48]
Фитнес, ролики, футбол, баскетбол, шахматы
В мире цветов [33]
Разведение цветов
Рыбалка [91]
Мое хобби рыбалка
Тихая охота [11]
Статьи и советы для грибников
Развлечения и отдых [68]
Активный отдых
Фотография [21]
Все о профессиональной фотографии
Творчество [7]
Рукоделие, рисование, музыка и танцы
Зоо-хобби [3]
Домашние любимцы — от мышей до овчарок, составление букетов


 
Вторые блюда


/_pu/45/45264217.jpg
Куриное филе с черносливом


Не працює мишка від комп'ютера: основні проблеми і їх рішення

Софтвер і конфлікт пристроїв
Мишка в комп'ютері - чудовий і майже геніальний пристрій, який інженери винайшли ще на самій зорі зародження автоматичних обчислювальних машин, - майже в середині XX століття. І якби зараз у нас не було цього пристрою, то управляти настільним комп'ютером або ноутбуком було б користуватися незручно. До того ж, зараз людина настільки звикла до комп'ютерної мишки, що користуватися своїм ПК без неї не зможе, хоча в теорії це можливо.

Саме з цієї причини коли людина розуміє, що його пристрій починає гірше працювати або не працює зовсім, він відразу біжить в сервісний центр або йде купувати нову мишку, оскільки без неї не обійтися. Але насправді, більшість проблем, які виникають з дротяним або безпровідним пристроєм можна відносно просто вирішити в домашніх умовах або хоч би самостійно діагностувати поламання і потім віднести в сервісний центр, щоб там швидко полагодили, знаючи заздалегідь, яка проблема.


Чому безпровідна мишка не працює


У цій статті ми розповімо, чому не працює мишка від комп'ютера і що з нею робити, а також розберемося, у чому може бути причина неполадок, якщо це бездротовий пристрій.

Чому не працює дротяна мишка

В першу чергу, для того, щоб зрозуміти, в чому саме причина того, що не працює мишка — в пристрої або у вашому комп'ютері — треба увімкнути її до іншого комп'ютера або до ноутбука і перевірити, як вона працюватиме там.

Якщо з іншим персональним комп'ютером або ноутбуком у вас все виявилося добре і пристрій нормально працює після перевірки, то треба спробувати вставити його в інший USB- порт свого комп'ютера. Як показує досвід, найчастіше проблема полягає саме в нім. Якщо у вас PS/2 мишка, то краще для вас буде купити спеціальний PS/2/USB перехідник. Так ви зможете користуватися пристроєм, підключаючи його через USB- порт на будь-якому комп'ютері або ноутбуку.

Коштує перехідник недорого, а ви зможете використати мишку і далі, навіть якщо поміняєте комп'ютер - це набагато зручніше і економніше.

Цікаво, що статично проблеми з мишкою найчастіше трапляються у користувачів, чий пристрій має PS/2 штекер. Річ у тому, що такий вид штекерів складається з безлічі контактів у вигляді маленьких штирів. І вони можуть легко гнутися, через що увесь дріт перестає працювати і мишка навіть не горить. Це буває, якщо не акуратно виймати або вставляти штекер в гніздо. Якщо у вас такий порт - уважно оглянете на наявність погнутих штирів. І, якщо знайдете хоч би трохи зігнутий край, його треба повернути в нормальну позицію.

У домашніх умовах без спеціальних інструментів це можна зробити гострим тонким предметом - підійде навіть ручка з не дуже товстим стержнем. Можна скористатися пінцетом або тонким ножиком, якщо так вам буде зручніший.

Софтвер і конфлікт пристроїв

Якщо річ не в тому, що не працює порт і ви вже це перевірили на іншому ПК або на іншому порту у своєму ноутбуку - треба подивитися, чи світиться світлодіод на мишці. Якщо миша горить, але не працює, то найвірогідніша і частіша причина - неполадка в софтверні. Насамперед треба перезавантажити комп'ютер і спробувати ще раз увімкнути і скористатися мишкою.

Крім того, іноді збій в роботі пристрою трапляється через конфлікт пристроїв. Коли після того, як ви встановили якусь програму різко перестає працювати мишка. Найчастіше, вона при цьому світиться. Іноді це трапляється і через те, що комп'ютер заражений вірусом.

Насамперед в такій ситуації треба перевірити комп'ютер антивірусом. І, якщо він знайде якусь небезпеку - вилікувати програму або повністю "убити". У разі, коли ніякого шкідливого ПЗ не виявлено, треба видалити програму, яку ви встановили перед тим, як мишка перестала працювати або відкотити систему до ранньої дати.

Якщо після перезавантаження нічого не працює - треба встановити драйвер, швидше за все, він просто злетів. Можливо, в коробці, в якій ви купували мишку, є міні-диск з драйвером, але багато сучасних виробників так вже не роблять тому що це дорого. Вони завантажують драйвера на офіційний сайт і будь-який користувач може викачати їх собі на комп'ютер і користуватися мишкою цієї компанії.

Спробуйте зайти на сайт виробника мишки і знайти драйвера, а після цього викачати їх. Зазвичай, вони встановлюються самостійно після звантаження і все робиться за пару хвилин майже без вашої участі. Після оновлення драйверів мишка повинна почати працювати.

Ушкодження дроту

У теорії причина того, що не працює дротяна миша для комп'ютера може полягати в ушкодженні дроту. Але це трапляється не так часто, оскільки дріт мишки не піддається великій механічній дії. Хоча, якщо він у вас проведений так, що сильно згинається під кутом або ви маєте звичку сильно смикати мишку на себе - то дріт і правда може бути пошкоджений. Також якщо у вас у будинку є тварина, яка вільно гуляє по квартирі, то воно могла погризти частину дроту і пристрій перестало працювати.

У будь-якому випадку, як варіант, треба це перевірити. Для цього від'єднайте дріт і уважно огляньте і промацайте його на кожному міліметрі. Якщо ви знайшли несправність - те віднесіть мишку в сервісний центр. Там вам за невеликі гроші поміняють або спаяють дріт, цю справу декількох хвилин.

Кнопки і коліщатко

Окрім дроту і софтверна проблема може бути в тому, що не працює кнопка або мишка не реагує на рух коліщатка. Якщо у вас не працює кнопка - найчастіше проблема в механіці. В цьому випадку доведеться перепаювати мікросхему. Це не вигідно, довго і складно. Легше купити нову мишу, вона обійдеться вам в таку ж суму, а, може, навіть дешевше.

Якщо ж у вас заїдає коліщатко, то найчастіше причина в тому, що всередину пристрою після довгої експлуатації потрапило багато бруду — пил, крихти та мікрочастинка волосся, змішані з частками поту і шкірного сала забили коліщатко і воно не працює так, як повинно. У такому разі треба розібрати мишку та очистити її від усього зайвого, що встигло накопичитися за довгі роки. Приготуйтеся до того, що там буде багато неприємних липких часток, волосся та інший. Коли ви почистите все за допомогою ватної палички — коліщатко повинне почати працювати нормально.

Якщо у вас на боках мишки є додаткові кнопки та вони не працюють (найчастіше такі кнопки бувають на дорожчих — ігрових моделях мишок, оскільки кнопки використовуються для додаткового управління в іграх), треба встановити для них окремий драйвер.

Іноді такі драйвера йдуть на міні-дисках в комплекті з мишкою, але найчастіше вони просто викачуються на сайті виробника як звичайні драйвери для мишки. Їх також просто встановити — установка відбувається після звантаження практично без вашої участі.

Якщо працює погано

У разі, коли мишка працює не зовсім адекватно: стрибає, не може встати на місце, яке ви відмічаєте, в цьому найчастіше винен бруд знизу на мишці. Якщо у вас досі кульковий пристрій, то це дуже вірогідна причина. Але якщо знизу все чисто і нічого не заліплено грудками пилу, то проблеми можуть бути з налаштуваннями. В цьому випадку можна спробувати настроїти чутливість мишки.

Зверніть увагу на те, що якщо мишка не працює або погано працює в якійсь важкій програмі або грі, то швидше за все, причина проблеми криється в налаштуваннях гри або програми. Погугліть конкретну гру і розберіться, як в налаштуваннях прибрати цю неполадку.

Чому безпровідна мишка не працює

Якщо безпровідна миша не працює, то причина, як і з дротяною, може бути або в апаратній несправність - так відбувається, коли мишка не підключається або не заряджається. Крім того, проблема може бути в програмній частині. У такому разі мишка горить, але не працює. Давайте детальніше розберемо кожну з можливих проблем.

Якщо після включення комп'ютера безпровідна миша не працює, але ззаду горить світлодіод, швидше за все причина в програмному забезпеченні. Насамперед перезавантажите комп'ютер. Якщо це не допомогло - викачайте з сайту виробника вашої мишки драйвера саме для цієї моделі і поставте на свій комп'ютер.

Також в мишці, яка працює без дроту, могла сісти батарея або закінчитися заряд. У такому разі на роботу світлодіода ще хапає, а на нормальне повноцінне функціонування вже немає. Варто перевірити це. Пам'ятайте про те, що навіть новий елемент живлення може негативно позначитися на роботі пристрою - якщо він умовно занадто сильний, то мишка може не працювати.

Крім того, якщо ви відкрили задню кришку пристрою і побачили, що батарея окислювалася - є білий наліт, то мишку сміливо можна викидати - полагодити її дорожче, ніж купити нову у декілька разів.

На нормальну роботу мишки також впливають різні забруднення. Треба перевірити все зовні і прибрати бруд з коліщатка, між кнопок прочистити тонкою голкою або іншим тонким предметом, який пролізе між кнопками. Також особливу увагу варто приділити лінзі на мишці. Треба просто протерти нижню поверхню пристрою сухою ганчірочкою і продути лінзу.

Якщо у вас не працює безпровідна мишка, варто перевірити, чи включений Bluetooth- адаптер. Цей адаптер передає сигнал, який потрібний для правильної роботи пристрою. Якщо іконка блимає і показує вам, що адаптер працює, але пристрій не реагує на ваші рухи, це попередження від мишки про те, що потрібне переустановлення драйверів. Вони легко викачуються на офіційному сайті виробника.

Проблема може бути у вірусах. Деякі з них блокують роботу зовнішніх пристроїв і сильно ускладнюють життя власникові телефону. Варто перевірити комп'ютер за допомогою антивіруса або використати майстер усунення проблем на Windows. Програма повинна знайти проблеми і неполадки і допоможе впоратися з ними або "вилікувати" файл, заражений вірусом.

Іноді проблему з безпровідною мишкою може розв'язати зміна порту, в який ви вставляєте адаптер. Гніздо може просто не працювати. Також може не працювати сам адаптер або перехідник. Якщо справа в нім - його можна спробувати знайти в магазинах техніку, це коштуватиме дешевше, ніж нова мишка.

Це неймовірно, але багато хто просто забуває перемкнути кнопку On/Off. Іноді вона випадково перемикається, якщо її зачепити. Іноді її перемикає дитина. Тому, навіть якщо ви упевнені, що у вас була включена мишка, про всяк випадок переверніть її і подивіться, чи дійсно це так. Переверніть вашу мишку і переконайтеся, що перевели кнопку в положення включено.

Висновки

У цій статті ми постаралися розібрати усі можливі причини того, чому не працює мишка, а також розповісти, як можна розв'язати цю проблему з різними видами пристрою.

Якщо жоден із способів реанімувати мишку не працює - не засмучуйтеся по дурницях. Можливо, її полагодять в сервісному центрі за невеликі гроші. Якщо ж немає - то купівля мишки не обійдеться вам у велику суму. На перших порах можна узяти найдешевшу модель, а потім купити нову і якісну, якщо немає грошей на новий пристрій в даний момент.

Зверніть увагу на те, що якщо ви нещодавно купили мишку в магазині, вам не варто намагатися її лагодити - найчастіше пристрій знаходиться на гарантії, а якщо ви розбиратимете її самостійно, то вам в магазині відмовлять в лагодженні або заміні пристрою на нове. Перевірте мишку простими способами, але нічого не розкручуйте. Якщо вона не працює - віднесіть її в магазин по гарантії і зажадайте повернення або лагодження.

Проте перш, ніж нести в магазин подивіться умови гарантії і перевірте, чи якщо там опція лагодження саме вашої неполадки, інакше вам доведеться довго розбиратися з підтримкою.

Якщо у вас є питання або ви знаєте інші причини того, чому не працює пристрій і як розв'язати цю проблему - пишіть це в коментарі і діліться досвідом з іншими користувачами.

      Схожі публікації:
Категорія: Развлечения и отдых | Переглядів: 43
Теги: комп'ютер, МишкаВсього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Здоровье и красота женщины

/_pu/1/08489602.jpg
Звернення стягнення на частку у майні, щ...

/_pu/13/64140797.jpg
Спрощення в системі Єдиного державного р...

/_pu/6/38891602.jpg
Коли інспектор ДАІ може вимагати від вод...

/_pu/21/87644673.jpg
Поради чоловікам, як вибирати жіночу біл...

/_pu/40/86228120.jpg
На будівництві нового елеватора у Мар...

/_pu/0/63465397.jpg
Хто має право отримати компенсації на оп...

/_pu/22/50788489.jpg
Як правильно укласти трудовий договір?

/_pu/14/84770693.jpg


/_pu/45/49981583.jpg Как вернуть натуральный русый цвет волос после окрашивания

/_pu/45/23009021.jpg Косметология для молодых мам

/_pu/44/37956410.jpg Основні помилки жінок на роботі

/_pu/44/16511191.jpg Звільнення працівника за згодою сторін

/_pu/44/41295860.jpg Модная спортивная обувь для ребенка: правила выбора

/_pu/44/18241044.jpg До 2025 року всі власники невитребуваної земельної ділянки (паю) повинні оформити право власностіДлительность: 11.11.2019
00:04:17Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 08.11.2019
Комментов: 0
Категория: Наша Гребінка
/_pu/38/90099545.jpg

Бесшовное белье невероятно комфортно в носке

Вторые блюда

/_pu/12/95705943.jpg

Отвариваем 1 кг. Картофеля в подсоленной воде, сливаем воду, толчем и добавляем перец
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно