Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Які гриби ростуть в лісі в жовтні. Як вибрати день тихого полювання

Поради для грибників


Вересень - відмінний час, щоб збирати гриби. У лісах зустрічаються різні види цих рослин, але не всі підходять для їжі. Які гриби їстівні, і як їх збирати?

Їстівні і неїстівні гриби

Неїстівні гриби бувають отруйними або несмачними. Їх особливості:
  • неприємні запах і смак;
  • малі плодові тіла;
  • жорстка м'якоть;
  • наявність виростів;
  • рідкість.
Найбільш поширені з неїстівних грибів - отруйні мухомор і біла поганка. Є і двійники їстівних рослин - помилкова лисичка, сатанинський гриб, схожий на білий.

Їстівні гриби - поживні та смачні. Це грузді, опеньки, лисички, маслюки. Їдять також деякі отруйні гриби і володіють їдким смаком. Після термічної обробки зморшки, рожеві вовнянки, чорні грузді стають їстівними.


Їстівні гриби
 

Які гриби ростуть у вересні?

На початку осені в лісі ростуть все гриби, характерні для даної місцевості. Людьми цінуються печериці, опеньки, рижики, лисички та ін. Грузді зазвичай не багато, але знайти їх - удача для грибника. У багатьох регіонах у вересні стартує збір глив.

Поради для грибників

Білий гриб не дарма називають царем грибів. Цей гриб має цілу низку корисних властивостей, Він їстівний, володіє високими смаковими якостями, великий за розміром і готувати його можна як завгодно. Цей вид грибів надзвичайно популярний. Його врожайність залежить від безлічі факторів, в основному від клімату і опадів. Якщо ви, з якихось причин не встигли зібрати пару кошиків, цих чудових грибів у вересні, то вам відкривається новий, іноді навіть більш насичений, жовтневий сезон. У цій статті, ми розповімо про те де і за якими ознаками, можна буде знайти царя грибів в жовтні.

У цьому місяці активно опадає листя з дерев. Гриби покриваються красивим осіннім килимом, під який обов'язково доведеться заглянути. Перш за все не варто поспішати, грибники тихоходи збирають куди більший урожай. Вам буде потрібно вся ваша уважність, а також знання всіх супутніх особливостей лісової флори, щоб отримати бажане сповна. Варто враховувати, що для білих грибів, найкращою температурою повітря буде не менше 14 градусів вище нуля, а вологість в лісі, повинна бути не нижче 40%.

Перш за все вам можуть допомогти в пошуках вірні супутники білого гриба. А саме Білоус, верес, чорниця, червоні мухомори і особливо мурашники. Саме біля них можна буде знайти цілу колонію боровиків. Найчастіше їх знаходять під покровом таких дерев як дуб, сосна, ялина і береза. Також відмінним знаком близькості цих грибів послужать поганки. Якщо ви бачите поєднання з декількох таких прийме, вам слід ретельно обшукати кожен сантиметр землі. У таких місцях, особливо між беріз, ростуть особливо великі боровики.

Перелік і огляд грибів, які ростуть у вересні, жовтні і листопаді.

гриби - корисний продукт, Що містить величезну кількість білка. Вони придатні для приготування начинок для пирогів, в складі перших і других страв. Крім того, з грибів роблять прекрасні заготовки на зиму у вигляді ікри, паштету або солей. Звичайно, можна придбати гриби на ринку, але найбільш смачними і поживними вважаються лісові сорти.

Гриби - плоди росту міцелію і грибниці. Взагалі під землею на кілька метрів розростається грибниця, як павутина. Час від часу вона дає плоди. Це саме ті гриби, що ми збираємо. Найбільший урожай грибів спостерігається восени після дощу.

Час зростання грибів становить 2 тижні. Але найчастіше побачити гриб можна вже на 5 день. В цей час з'являється ніжка, яка пов'язує грибницю і капелюшок. Спочатку капелюшок невеликого розміру, але через 2-3 дня її розміри стрімко збільшуються. Тобто після дощу можна йти збирати гриби через 1-2 тижні.

Які їстівні гриби ростуть восени, на початку і наприкінці вересня: фото, список, назви

Вересень - місяць багатий на гриби. Це час прийнято вважати піком. Найцікавіше, то саме в цей час відбувається заготівля грибочків. У лісі можна зустріти літні гриби, які до цього відмінно плодоносили в липні і серпні.

Список грибів вересня:

  • мокруха
  • Білі гриби
  • лисички


помилкова лисичка

помилкова лисичка

 
Які їстівні гриби ростуть восени
 
 
Які їстівні гриби ростуть восени

Які їстівні гриби ростуть восени, на початку і наприкінці жовтня: фото, список, назви

У цей час кількість грибів скорочується. Справа в тому, що ночі стають відносно холодними. Але при такій температурі грибочки довше зберігаються до періоду своєї зрілості. Літніх грибів в цей час не так багато. Починається пора сортів, які люблять помірні температури. Найцікавіше, що в цей час найкраще заготовлювати гриби. Вони дуже довго зберігаються.

Перелік жовтневих грибів:

    Зрідка можна зустріти боровики і підосичники. Ростуть вони нечасто, їх час закінчується.

 
Їстівні гриби

 
Їстівні гриби

 
Їстівні гриби

Які їстівні гриби ростуть восени, на початку і наприкінці листопада: фото, список, назви

У листопаді вже досить холодно і з усього річного достатку зустрічається зовсім небагато грибів. В основному це стійкі сорти, які проростають на стовбурах дерев або пнях. Так як на поверхні грунту спостерігаються заморозки. Зазвичай разом з першим снігом грибний сезон закінчується. Зрідка на стовбурах можна побачити гливи.

Перелік листопадових грибів:
  • сіра рядовка
Їстівні гриби

 
Їстівні гриби

 
Їстівні гриби

Які їстівні гриби найпізніші в листопаді: фото, список, назви

В основному в кінці осені в лісі не так багато грибів, не тільки їстівних, але і отруйних. Грибниця потроху перестає давати плоди, так як температура досить низька. У листопаді мало хто збирає гриби, так як це час дощів і перших заморозків. В цей час в лісі дуже брудно. Мало кому сподобається ходити в грязі і колупатися в мокрому листі, відшукуючи гриби. В цей час залишається зовсім небагато грибів, які можна вживати в їжу. У них є істотна особливість - жорстка капелюшок. Тому серед грибників трохи тих, хто люблять подібні гриби.

Найбільш пізні гриби:
  • опеньок зимовий
Всі ці гриби відрізняються щільною текстурою і волокнистої шапочкою.

 
Їстівні гриби
 
Їстівні гриби

 говорушка сіра

Їстівні гриби
 

Дуже спекотна погода не для грибів. Взагалі гриби люблять вологість і помірну температуру. Ідеальною можна вважати температуру + 10 + 20 ° С. Якщо літо або осінь дуже суха, то не варто розраховувати на хороший урожай грибочків. Але і якщо восени сильні дощі, то грибниця «вимокне». При такій погоді теж не буває гарного врожаю.

Їстівні гриби
 

Ідеальним можна вважати вересень, в цей час дуже багато літніх грибів і з'являються любителі прохолоди. У цей час можна побачити маслюки, підберезники і білі гриби. Їх можна відшукати навіть під час заморозків. Вважається, що для розвитку плода гриба необхідна температура + 5 + 10 ° С. Це мінімальна температура.

Незважаючи на зниження середньодобової температури, восени можна зібрати велику кількість грибів. Вони за своїми смаковими якостями не поступаються літнім.

Осінь - кінець дачного сезону, але любителі природи знають, як можна відвести душу в вересні - відправиться в ліс за грибами. Тим більше що саме серпня Примара вдалий для цього підприємства місяць: ще можна знайти літні види грибів, і вже виросли осінні. Та й тепла вереснева погода сприяє неспішним прогулянкам по лісі.

Сьогодні ми розповімо, які гриби ростуть у вересні, як їх шукати і що потім з ними можна зробити.

«Тихе полювання» - саме так грибники з досвідом називають своє хобі, адже знайти гриб в лісі, це вам не зірвати урожай з грядки. Якщо ще і компанія підходяща, то в силу вступає змагальний дух і, здавалося б, «нудний» процес перетворює в азартне захід.

Опеньки

Увага! Існує багато видів отруйних опеньків ( «лжеопята»), і не завжди можна відрізнити одні від інших. Тому якщо у вас немає досвіду в збиранні цього виду грибів, то перемкніть свою увагу на інші гриби.

Як готувати: опеньки універсальні в плані приготування - їх можна варити, смажити, солити, сушити, маринувати. Але найсмачніше і популярне блюдо - «Опеньки смажені зі сметаною». Після обробки і вимочування у солоній воді, гриби обсмажуються разом з цибулею протягом 5 хвилин на дуже гарячій сковорідці, а в кінці додається кілька столових ложок гутою сметани, приправи і спеції. Далі гасити 15 хвилин на повільному вогні. Як правило, подають з картоплею.

Чим корисні: містять багато міді і цинку, багаті білком.

Лисички

Як і де ростуть: Ростуть вони практично скрізь, але більше воліють хвойні та хвойно-листяні ліси. Також їх збирають і в листяних лісах, якщо там ростуть дуби або берези. Можуть зустрічатися як на галявинах так і в частіше. У хвойних лісах лисички слід шукати на моху у вологих місцях, в листяних - в не дуже високій траві. Однаково добре росте вона як на чорноземних, так і піщаних грунтах.
 

Лисички
 

Як виглядають: яскравий рудий колір (звідси і назва), асиметричний капелюшок і ніжка зі складками - головні відмінні ознаки лисичок.

Як готувати: лисички вважаються одним з найсмачніших видів грибів. Кухарі їх люблять за простоту обробки, оскільки в них практично ніколи не зустрічаються черв'яків і личинок і вони не кришаться при нарізці. В Італії популярна паста і різотто з лисичками, а у нас - класичні смажені лисички з цибулею. Принцип смаження такий же, як і у опеньків, тільки без попереднього замочування в солоній воді. Найпопулярніша страва «Смажена картопля з лисичками». Весь секрет у тому, що гриби і картоплю смажать окремо, а потім з'єднують. Подають з салатом зі свіжих овочів.

Чим корисні: багаті вітамінами А, D і калієм.

Білі гриби


Білий гриб
 

 Як і де ростуть: можна зустріти практично скрізь, але частіше в хвойних лісах, де є глинисті, піщані ґрунти і багато світла.

Як виглядають: молодий гриб - колір світлий, ближче до білого. Зрілий - капелюшок від світлого до темно-коричневого кольору. Ніжка у білих грибів товста і м'ясиста. Бувають різного розміру - 5-20 см в діаметрі капелюшки. Свою назву отримали через пористої білої м'якоті, яка не темніше при розрізі.

Як готувати: страв з участю білих грибів безліч. Додайте їх до будь-якої крупі, пасті, м'яса, овочів і вони придбають незвичайний смак. Одне з улюблених багатьма росіянами страв - «Суп з білих грибів». У кожної господині свій рецепт, але принцип один - цибуля, часник, морква, картопля, зелень, спеції і білі гриби. І не забудьте потомить його годинку на плиті - грибний аромат стане сильніше, а смак більш насиченим.

Чим корисні: мають підвищений вміст ерготионеїн, ліцентіна, бета-глюкана, які регулюють обмінні процеси в організмі і відповідають за оновлення клітин. Також в білих грибах багато вітаміну Е, фосфору, магнію і заліза

Підберезовик


Підберезовик
 

Як і де ростуть: як нескладно здогадатися, ростуть там де, багато беріз. Шукати в листяних і змішаних лісах. Чим більше волога земля і сонячна погода, тим більше шансів зустріти підберезник.

Як виглядають: світла товста ніжка, яка розширюється ближче до нижньої частини. Головна ознака - невеликі темні вкраплення, що нагадують «веснянки». Капелюшок середніх розмірів, коричнево-рудого кольору.

Як готувати: гарні в вареному, смаженому і маринованому вигляді. Часто використовуються для приготування заготовок на зиму. Оскільки при тепловій обробці підберезники сильно темніють, їх потрібно використовувати там, де колір не важливий - пироги з грибами, паштети, ікра, рагу, грибні соуси. А можна просто засушити, подрібнити їх в порошок, а взимку використовувати в якості ароматної грибний добавки для будь-яких страв.

Чим корисні: має повішене зміст таких амінокислот як лейцин, тирозин, аргінін і фолієвої кислоти.

Також серед грибників у вересні популярні грузді і маслюки. Їх головне кулінарне призначення - соління й маринади. Наприклад, з маслюків роблять традиційну російську мариновану закуску, яку подають до крижаної горілки.

Грибний сезон оголошено відкритим!

Напевно багато хто знає про те, що осіння пора - це ідеальний час для збирання грибів. Чому? Та тому, що вночі починає утворюватися більше роси, ґрунтовий шар краще зволожується, і підберезники з підосичники дійсно у величезній кількості починають виростати з-під землі. Взагалі саме осінній період року вражає видовим різноманіттям і багатим урожаєм грибів.

Величезна кількість людей цікавить питання про те, які гриби збирають в жовтні. Справедливості заради слід сказати, що другий місяць осені - це піковий період для грибника. У ряді випадків він вважається єдиним місяцем, в який пощастило зібрати багатий урожай білих грибів і глив.

Опеньки

Отже, які гриби збирають в жовтні? У цей час природа наче завмирає: в лісі панує тиша, яку може порушити тільки шелест пожовклого листя під ногами.

Хочете знати, які гриби збирають в жовтні? Першими в списку слід виділити, звичайно ж, опеньки. Їх частка в загальному врожаї, як правило, становить більшу частину. У лісі їх можна зустріти в найнесподіваніших місцях, але частіше за все на повалених деревах листяних порід і пнях. Причому ростуть вони досить великими скупченнями. Навіть старий пень в саду може бути притулком для опеньків. У середовищі грибників за ними міцно закріпився статус «нахабних» грибів. В середині осені найчастіше зустрічається саме Які гриби збирають в жовтні ще? Необхідно відзначити, що у величезній кількості можна побачити зеленушок і рядовок, які ростуть уздовж лісових стежок і безпосередньо на піщаних пагорбах.

Білий гриб

Білий гриб
 

Звичайно ж, восени все відправляються в ліс, щоб зібрати урожай незважаючи на те що в поле зору вони трапляються все рідше і рідше. Здійснювати їх пошуки найкраще на сонячних галявинах.

Осіннє різноманітність грибів

Які гриби на початку жовтня можна виявити в сосновому бору? Звичайно ж, це підберезники, підосичники, моховики і маслюки. Знову ж таки, на галявинах і в саду можна пошукати печериці. Якщо жовтня видався теплим і сонячним, то з-під землі вилазять рижики і лисички. Необхідно згадати (здається, що його насичений блакитний відтінок нічим не можна змити). Зустрічається також гриб-парасолька великий і гриб-парасолька червоніє. Вражає і видове різноманіття печериць: можна знайти польові, їстівні, степові, садові. Восени також росте два види говорушек: бокаловидная і гігантська. Можна натрапити і на моховики: зелений, різнокольоровий і тріщинуватий.

Ще які гриби ростуть в жовтні? Дуже часто грибники полюють за волнушками, свинушками і дощовиками. Можна з упевненістю стверджувати, що восени під силу зібрати багатий урожай грибів, і якщо раптом вас запитають про те, чи є гриби в жовтні, то можете сміливо давати ствердну відповідь.

 
Їстівні гриби

Проявляйте обережність

Разом з тим, займаючись збиранням грибів, не слід нехтувати заходами. Безумовно, тепер ви вже не замислюєтеся над тим, чи є гриби в жовтні, проте потрібно також уміти відрізняти їстівні екземпляри від неїстівних. Наприклад, ви можете випадково зібрати гнойовики. Ці еукаріотичні організми в поєднанні з алкоголем небезпечні для здоров'я, так як можуть спровокувати харчове отруєння.

Не забувайте про ризики зібрати отруйні гриби. Врахуйте, що восени масово виростають причому вони практично не відрізняються від оригіналу. Знову ж таки, можна з легкістю натрапити на бліду поганку. У зв'язку з цим по приході додому необхідно ретельно вивчити кожен гриб. Якщо у вас виникли найменші підозри, що стосуються того, чи ні, краще позбутися його.


Схожі матеріали:

👁 23114
Категорія: Тихе мисливство
Теги: поради, Гриби, Грибники



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg