Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Як позбутися мошки в горщиках квітів

Щоб зрозуміти, як вивести мошок, важливо розібратися, з якими шкідниками ми маємо справу. Деякі комахи з'являються від перезволоження землі та виключно в зимовий час.


мошки в горщиках квітів

Якщо ви помітили мошок у горщику квітки, то боротьбу з ними краще починати негайно, поки вони не перейшли на інші квіти. Багато мошок значно шкодять рослині, а точніше їх личинки. А ще вони створюють неприємний вигляд, у квартирі їх хочеться якнайшвидше позбутися. Деякі види кімнатних рослин, наприклад орхідеї, за рахунок своєї любові до вологості, більше за інші кольори вразливі до мошок, це важливо враховувати при доборі способу боротьби з ними.

Всім хочеться, щоб кімнатні рослини в горщиках, розставлені акуратно по будинку, приносили тільки естетичне задоволення, але якщо в грунті завелися мошки, це здатне принести незручності. Неприємні крихітні комахи псують все рослинне мистецтво разом із здоров'ям кольором.

Помилково вважати, що це дрібні комахи самі покинуть вашу рослину або скоро зникнуть. Не варто їх недооцінювати, якщо вчасно не зробити обробку квітки, вона скоро почне страждати від цих двокрилих.

Личинки вражають кореневу систему, тому врятувати квітку може в якийсь момент вже не вдасться.

Комахи, що літають, можуть з'являтися з різних причин і в будь-яку пору року. Щоб діагностувати, який вид мошок завівся на ваших кольорах та який спосіб боротьби з ними вибрати, читайте далі.

Види мошок

Щоб зрозуміти, як вивести мошок, важливо розібратися, з якими шкідниками ми маємо справу. Деякі комахи з'являються від перезволоження землі та виключно в зимовий час. Інші поселяються тільки на родючих ґрунтах з перегноєм або кавово-чайними підживленнями. Трапляється, що ґрунт не був добре продезінфікований, або його в принципі не знезаражували, а він був заражений личинками комах.

Мошки в квітах горщиків можуть бути темними і білими.

В основному на квітках поширені:
  • ногохвістки (подури, сімейство Poduridae);
  • квіткові - сциариди;
  • білокрилка, за науковим - алеройдіда;
  • плодові мошки - дрозофіли.
Щоб зрозуміти, як з ними боротися, потрібно визначити їхній вигляд, тому докладний опис допоможе вам зрозуміти, з чим ви маєте справу і як вивести непроханих гостей якомога швидше.

Білі мошки

Білі мошки

Найчастіше це білокрилки, але нерідко й інший вид мошок називають ногохвостками чи подурами. Способи боротьби з ними ми розглянь у останньому розділі.

Подури

Одні з білих мошок – подури чи ногохвостки. Як один вид або вся їхня родина ногохвосток об'єднані вченими загальною назвою Collembola. Їх можна частіше зустріти у горщиках з фіалками (сенполіями). Розмір цієї примітивної комахи не більше 7 мм, в рідкісних випадках, зазвичай вони настільки дрібні, що їх практично неможливо на ґрунті розглянути - не більше 1 см.

Вони люблять підвищену вологість і харчуються міцелієм, мохом, бактеріальним нальотом, а деякі види рослинами, з ними і стикаються квітникарі.

Мошки у квітковому ґрунті цього виду мають білий або жовто-бурий відтінок. Найбільш активний період - зима і весна, коли випаровування вологи найбільш уповільнені, тоді вони мають і період розмноження. Щоб зрозуміти, що у вазоні завелися ці комахи, огляньте землю і листя на наявність світлих гусениць розміром близько 2 мм з короткими вусами. Вважаються найбільш нешкідливими для більшості рослин, але молодим саджанцям фіалки вони легко завдають шкоди. У великих кількостях подури завдають такої шкоди квітам, що стають вразливими для грибків, інфекцій та гнилі.

Білокрилки

Ще один вид білих мошок – білокрилки. Вважаються різновидом дрібної попелиці, розташовуються на внутрішній стороні листя герані, клеродендрумів, кишеньки дрібнолистої, нефролепісів, аглаонеми та інших рослин. Найчастіше з'являються у тих квітів, що стоять на вулиці біля будинку. Мошки харчуються соком квітів, послаблюють їхній імунітет. Листя може в'янути, а цвітіння не наступати. Примітним є слід від них: клейка роса, яка є передумовою розвитку грибкових хвороб. Можна листя спробувати навпомацки, якщо вони липкі, то ймовірно, що це білокрилки. На внутрішній стороні листа вони відкладають яйця. Складність боротьби з ними полягає в тому, що при обробці рослини будь-яким засобом вони можуть відлітати, а після вивітрювання кошти повертатися, як ні в чому не бувало.

Білі мошки на квітах легко піддаються профілактиці. Це знезараження рослини та ґрунту та правильно відрегульований полив.

Чорні мошки

Чорні мошки

Серед чорних мошок розрізняють сциарид та дрозофіли. Це найбільш популярні комахи, що часто зустрічаються, які заводяться в квіткових горщиках.

Сціариди

Ще одні мошки у квітах — циариди, іноді називають їх детритницями. Можна побачити, як вони літають над квітами. Для людей не несуть небезпеки, але згубні для коріння квітів. У народі їх називають квітковими мошками, листовими або ґрунтовими комариками, це вже рід Lycoriella, але вони схожі і розрізнити їх зможуть лише фахівці, ну а методи боротьби з ними однакові. Вони також з'являються від надмірної вологості, коли ґрунту не вдається просохнути між поливами. Як правило, це зимовий період.

Сімейство Sciaridae поєднує в собі дрібних чорно-сірих двокрилих комах довжиною близько 2 мм, дорослі особини досягають 4 мм завдовжки. На землі або на корінні при пересадці можна помітити їх білі яйця. Саме вони поїдають кореневу систему квітів так, що він нерідко гине.

Примітно, що сциариди можуть спокуситися вашою їжею, особливо зіпсованими фруктами, овочами, а також оселитися у відрі для сміття або в зимових запасах картоплі або цибулі. Зрозуміло, з таким джерелом немає сенсу обробляти квіти в горщиках, залишається тільки розправитися з розсадником комах, тобто усунути першопричину.

Важливо перевірити, чи є в горщику личинки, які шкодять рослині. Можливо, ситуація при якій ви виявляєте тільки мошок, ще не сильно запущена. Личинки легко виявити злегка копнувши землю, та й якщо рослина погано виглядає, зупиняється в рості, то найімовірніше вона заражена вже давно.

Дрозофіли

Дрозофіли

Чорні літаючі мошки у квітах можуть виявитися дрозофілами. У них рудий відтінок, а розмір більший, якщо порівнювати зі сциаридами. Зовні дрозофіли схожі на маленькі мухи. Вони не небезпечні, але здатні дуже швидко розмножуватися і розлітатися далеко за межі однієї лише квітки. Тобто, якщо ви побачили кілька особин дрозофілів, готуйтеся до того, що надвечір тут ви побачите невеликий рій.

Можливо, у вазонах завелися мошки тому, що ви нещодавно прийшли з фруктами, дрозофіли могли прилетіти з вулиці, особливо якщо поблизу є плодові дерева. Плодові мошки люблять зіпсовані продукти та солодке. У горщиках квітів вони націлені на органічні речовини і воду в плашках.

Народні засоби від мошки

Мошки в кімнатних кольорах лякаються деяких продуктів, наприклад часник, апельсини, кріп. Якщо заглянути в аптечку, то в ній, для боротьби з різними комахами, що літають, можна знайти перекис водню і марганцівка. Також вам можуть допомогти банальні сірники, деревна зола та супер лужне господарське мило. Успішно справляється з мошками та сигаретний тютюн. Народні засоби боротьби з мошками включають прості інгредієнти, але досить ефективні.

Щоб використати часник, достатньо його розрізати на пластинки і просто розкласти зверху або трохи поглибити. Можна використовувати настій, який проникне в ґрунт набагато глибше. Потрібно подрібнити голівку часнику та залити цю кашку літром окропу. Три години достатньо для настою, після його потрібно відфільтрувати марлею і можна використовувати для поливу та обприскування з пульверизатора всіх листків.

Апельсинові кірки містять багато ефірних олій, які відлякують мошок. Можна їх просушити подрібнити і перемішати із ґрунтом, а можна просто покласти на землю злегка пом'явши. Головне – не забувайте періодично міняти такий ароматизатор.

Щоб у боротьбі з мошками використовувати перекис водню (краще 3%), використовуйте водяний розчин. Розведіть 2 столові ложки перекису в літрі води і цим складом рясно обприскуйте землю. Такий спосіб уб'є і личинок, і дорослих комах. З марганцівкою можна використовувати той самий спосіб плюс полив. Розчин має бути слабким, ніж обпалити коріння рослин.

Ще народні засоби від мошки включають використання пластівців господарського мила. Достатньо 20-ти грамів такої стружки, залити її літром гарячої води, розмішати до розчинення та використовувати розчин для обприскування.

Деревна зола відмінно поглинає зайву вологу, надлишок якої так люблять дрозофіли, сциариди та подури. Тому дієвий метод боротьби з цими мошками та їх личинками — добре посипати золу на землю і розпушити її трохи. Потрібно зачекати кілька днів, щоб помітити ефект.

Щоб використовувати тютюн, візьміть близько 20 грам його і залийте півлітра води. Такий настій має готуватися кілька днів. Перед обприскуванням розведіть його ще одним літром води.

Використовуйте корицю, кріп, чистотіл для боротьби з шкідниками, що літають, цими рослинами досить просто вкривати грунт і міняти через день. Також мошки не переносять сірку, для цього візьміть кілька десятків сірників і застромте їх у ґрунт головками вниз. Трохи полийте і за кілька днів замініть. Щоби побачити ефект від цих народних способів боротьби з мошками, потрібно почекати близько тижня.

Склад ґрунту у питанні боротьби з мошками має першорядне значення. Він має бути продезінфікованим і мати можливість просихати. Мармурова крихта в будь-якому ґрунті ускладнить розмноження личинок.

Кошти проти мошок

Сьогодні на ринку можна знайти безліч засобів-репелентів від мошок. Вони ефективніші, ніж народні засоби і б'ють точно в ціль, не змушуючи довго чекати на результати.

Примітно, що є засоби проти мошок, які ще й дуже корисні для домашніх квітів, наприклад діють палички від шкідників Чистий лист. Цей препарат можна використовувати і у профілактичних заходах. У його складі азот, фосфор, калій та магній. Він захищає рослину, підгодовуючи її. Підвищується стійкість до хвороб у цілому.

Також можна використовувати антимурашину. Швидко діє та підходить для використання у закритих просторах. Препарат безпечний для людей та тварин та має широкий спектр дії. Простий у використанні, кристали антимурашина просто розсипають на ґрунт.

Хімічні препарати легко допоможуть вам вирішити питання, як швидко вбити мошок. Тим не менш, профілактика простіше лікування, тому важливо дотримуватися при посадці і пересадці дотримуватися правил, які перешкоджають появі мошок. Тому при посадці та пересадці обов'язково обробляйте грунт та горщики окропом або слабким розчином марганцю. Землю з городу краще не використати зовсім. Важливо забезпечити дренаж квітки та регулярно розпушувати ґрунт. Не використовуйте чайну заварку для добрива і видаляйте пагони підсохлі рослини. З метою профілактики можна використовувати москітну сітку на вікнах і не розміщувати новоприкрашених кольорів поруч із кімнатними.


Схожі матеріали:

👁 827
Категорія: У світі квітів
Теги: мошки, антимурашин, дрозофіли, засоби від мошок, білокрилки



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Скільки ходять гальмівні колодки і коли ...

/_pu/70/24013054.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Новорічні кульки: як вибрати найкраще дл...

/_pu/71/27272988.jpg

Які аксесуари варто використовувати для ...

/_pu/71/18994664.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Топ-5 способов расслабиться после трудно...

/_pu/71/59408808.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg