Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Корисні поради

Поради на всі випадки життя [118]
Енциклопедія корисних порад
Дизайн інтер'єру та ремонт [67]
Ремонт та будівництво. Порадами стосовно дизайну інтер'єру
Дача, сад та город [129]
Все про садівництво
Авто, вело, мото [122]
Советы автолюбителю
Мистецтво [3]


 
Выпечка


/_pu/46/15859546.jpg
кексы с яблоками


 
/_bl/62/63586412.jpg

Соблазнять мужчину в роскошном белье от "Infinity-love.ru" вы сможете без всякого намека на дискомфорт


Порядок дій учасників дорожньо-транспортної пригоди

Порядок дій учасників дорожньо-транспортної пригоди

В разі якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди (далі ДТП), необхідно орієнтуватися в своїх правах та знати свої обов’язки, тому пропонуємо порядок дій, рекомендованих водіям, що потрапили в ДТП, який убезпечить їх від порушень діючого законодавства та дотримання якого допоможе захистити від подальших можливих неприємностей із правосуддям.

Пункт 2.10 Правил дорожнього руху передбачає, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

   а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
   б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;
   в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
   г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

   ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

   д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

   е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

   є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Також, пункт 2.11 Правил дозволяє учасникам ДТП, якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею (третіми особами вважаються інші учасники дорожнього руху, які через обставини виявились причетними до дорожньо-транспортної пригоди).

Компетенція працівників ДАІ визначається при ДТП Законом України «Про міліцію» та  наказом МВС України від 06.12.2007 № 460 "Про затвердження Інструкції з організації взаємодії органів і підрозділів внутрішніх справ України при документуванні та розслідуванні дорожньо-транспортних пригод”.

Так, згідно ст. 10 вказаного Закону міліція має право забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок, виявляти  причини  й  умови,   що    сприяють    вчиненню правопорушень,  складати  протоколи  про  адміністративні  правопорушення, обмежувати  або  забороняти     при  аваріях рух транспорту і  пішоходів  на окремих  ділянках  вулиць  і  автомобільних    шляхів, організовувати  при  необхідності  медичний  огляд    водіїв, використовувати  передбачені  нормативними  актами   технічні засоби для виявлення та фіксації порушень правил дорожнього  руху, забороняти експлуатацію транспортних засобів, технічний стан  яких загрожує  безпеці  дорожнього руху.

Відповідно до зазначеного вище наказу МВС України, працівник ДПІ:
            - оформляє ДТП, що не мають ознак злочину і сталися на автодорогах, які він обслуговує;
            - у разі оформлення ДТП із потерпілими, що не мають ознак складу злочину, приймає до провадження та проводить перевірку обставин їх учинення та приймає рішення, передбачене статтями 97 та 99 кримінально-процесуального кодексу України;
            - за дорученням слідчого під час проведення додаткових оглядів місця пригоди, відтворення обстановки та обставин пригоди залучає до участі в цих заходах понятих, організовує безпечні умови руху транспорту;
            - у межах свої повноважень виконує завдання слідчого.

 Враховуючи той факт, що усі авто застраховані, а у випадку ДТП водій має право на таку страховку, автовласникам, які потрапили в ДТП, необхідно отримати довідку про дорожньо-транспортну пригоду для надання до страхової компанії. Цю довідку видають працівники ДАІ.

Відповідно до закону, надається право самостійно оформляти матеріали ДТП учасникам дорожньо-транспортної пригоди в умовах відсутності травмованих (загиблих) людей і за наявності згоди водіїв (учасників) транспортних засобів, у випадку якщо в результаті ДТП отримані незначні пошкодження (до 10 000 грн). У таких випадках учасникам ДТП про те, що сталася автопригода необхідно повідомити тільки страховій компанії. Повідомлення оформляється за встановленою формою.

Крім того, застосування повідомлення передбачено законом якщо, в результаті ДТП немає травмованих, загиблих людей; - у всіх учасників відсутні ознаки алкогольного, наркотичного сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів. А також, якщо:
 - всі учасники ДТП були присутні на місці події;
 - всі учасники ДТП застрахували свою відповідальність;
 - всі учасники ДТП згодні з причиною ДТП, тобто відсутні спірні моменти.

Відповідно до закону, у разі дотримання всіх цих умов, учасники ДТП не притягуються до відповідальності за статтею 124 Кодексу про адміністративні правопорушення за здійснення ДТП.

Закон регулює ті випадки, в яких була обопільна вина учасників ДТП. При наявності вини кількох учасників збиток відшкодовується в рівних частинах пропорційно. Також згідно з законом буде відшкодовуватися тільки той збиток, що був заподіяний транспортному засобу потерпілого. У випадку, якщо він хоче отримати відшкодування ще за якесь майно, то повинен буде викликати ДАІ.

Намагайтеся брати якнайактивнішу участь в оформленні ДТП, підписуйте лише правильному оформленні документи із достовірними відомостями та обов’язково занотуйте для себе контакти усіх свідків ДТП, що може допомогти вам у суді.


У жодному разі не давайте розгорнутих пояснень щодо ДТП (достатньо лише визнання факту самої аварії та вказівка напрямку вашого руху) – перебуваючи у схвильованому стані одразу після пригоди, ви не завжди зможете правильно оцінити ситуацію, а розуміння винних осіб прийде до вас згодом, у більш спокійній обстановці.

Знаючи свої права та неухильно дотримуючись обов’язків під час дорожньо-транспортної пригоди водій має гарну можливість убезпечити себе від подальших неприємностей.
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Спадкування за правом представлення

/_pu/32/06323631.jpg
Стоит ли наказывать ребенка?

/_pu/21/25265806.jpg
Захворюваність населення

/_pu/0/34478259.jpg
Отримання пенсій за довіреністю

/_pu/29/22711140.jpg
Про ситуації, коли жінка, займаючись люб...

/_pu/3/11194027.jpg
Для дівчинки-підлітка яку депіляцію кращ...

/_pu/41/64467898.jpg
Слова, которые укрепят женскую дружбу

/_pu/25/08198838.jpg
Аліменти, що може бути тим, хто їх не пл...

/_pu/12/88830603.jpg


/_pu/46/74659162.jpg Двері, яким нічого не страшно!

/_pu/46/04923703.jpg Як зробити спорт звичкою і перестати страждати

/_pu/45/85298262.jpg Кикбоксинг для детей: боевое искусство для развития тела и духа

/_pu/45/21098181.jpg Почему чернеет зуб под пломбой и может ли полеченный зуб разрушаться?

/_pu/45/99165821.jpg Как выбрать лучшие виниловые обои

/_pu/45/20868994.jpg Более широкие или узкие? Выбираем шины Росава на зимуДлительность: 09.12.2019
00:01:14Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 09.12.2019
00:04:30Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
/_pu/41/80605587.jpg

Процедура вступу в права спадкоємця передбачає перш за все - збір необхідні документі

Вторые блюда

/_pu/15/57063850.jpg

Один из самых популярных немецких гарниров - это тушеная капуста по-баварски
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно