Що буде, якщо на ходу раптово зламався підсилювач кермового управління

Якщо навіть якщо гідропідсилювач або електропідсилювач вашого авто на трасі раптово помре, впадати у відчай не варто. Нехай і з набагато більшими зусиллями, але обережно з'їхати на безпечне узбіччя у вас вийде.

Люди давно придумали, як полегшити життя водієві машини, створивши пристрій під назвою підсилювач кермового управління. Як і будь-який вузол, він може несподівано вийти з ладу. Портал «Grebenka.com» розповідає: чи варто побоюватися ламання підсилювача на ходу.

Спочатку інженери придумали гідравлічний підсилювач кермового управління автомобіля, а потім і електричний. У першому випадку водієві допомагає гідромотор, «сидить» на кермовому валу і приводиться в рух потоком спеціальної рідини. У другому — замість нього бублик крутить електродвигун. На цей час машин як з електро-, так і з гідропідсилювачем на дорогах задосить. А оскільки вічних транспортних засобів і деталей до них люди поки не винайшли, завжди є небезпека, що підсилювач може зламатися в самий невідповідний момент — наприклад, на ходу на жвавому швидкісному шосе.


Що буде, якщо на ходу раптово зламався підсилювач рульового управління
 

Для початку розберемося, через що це може статися. Раптова відмова на ходу гідропідсилювача кермового управління можлива у двох випадках. Перший — коли його гідросистема різко втрачає герметичність і вся робоча рідина в лічені секунди виявляється на асфальті.

Так відбувається, наприклад, при обриві якогось зі шлангів гідросистеми. Або раптово лопається ремінь приводу насоса гідропідсилювача, через який відбирається крутний момент від мотора автомобіля.

Електропідсилювач теж може показати свій норов на ходу. Найчастішою проблемою в цьому випадку можна назвати перегорілі електрозапобіжники. На другому місці в списку раптових неприємностей варто чекати від перегорілого двигуна підсилювача. В обох випадках результат один — водій миттєво позбавляється «помічника», завдяки якому він міг одним пальцем обертати кермове колесо на будь-який кут.

Напевно, майже кожен драйвер хоча б один раз пробував покрутити кермо своєї машини в той момент, коли вона стояла на місці і її двигун був заглушений, — провернути нереально навіть якщо кермове колесо не встало на фіксатор.

Тепер уявімо, що подібна «керованість» у вас виникла прямо на ходу, на трасі, на пристойній швидкості! Аварія неминуча? Не зовсім так. Принципова конструкція будь-якого підсилювача зводиться до наступного. Кермо насаджене на кермовий вал, який за допомогою черв'ячної передачі або рейкового механізму пов'язаний з колесами. А двигун підсилювача (хоч гідро-, хоч електро-) просто допомагає водієві крутити цей самий вал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причины поломки насоса ГУР

Це означає, що колеса, в принципі, можна повертати та без допомоги підсилювачів. Але для цього водій повинен компенсувати їх відсутність завдяки фізичної сили власних рук. Вертіти в такій ситуації колеса, коли машина стоїть на місці — заняття для качків-культуристів. Зате на ходу вони ж (колеса) піддаються людським зусиллям помітно слабкіше.

Таким чином, якщо навіть гідропідсилювач або електропідсилювач вашого авто на трасі раптово помре, впадати у відчай не варто. Нехай і з набагато більшими зусиллями, але обережно з'їхати на безпечне узбіччя у вас вийде.


Схожі матеріали:

Категорія: Авто, вело, мото
Переглядів: 136 | Теги: підсилювач рульового управління, рульове управління, авто, гідропідсилювач
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Доза спиртного в добу, яка може викликат...

/_pu/57/68440621.jpg

Розтяжка для зниження тиску може бути еф...

/_pu/56/34999745.jpg

Як працює антицелюлітний масаж?

/_pu/57/20305494.jpg

Как правильно стирать ковер

/_pu/57/54228217.jpg

Декілька речей, яких потрібно уникати в ...

/_pu/57/77781228.jpg

Кілька речей, які нормальні для жінки, а...

/_pu/56/75655108.jpg

Які продукти позитивно позначаються на з...

/_pu/55/57171573.jpg

Як доглядати за речами з екошкіри

/_pu/55/25078043.jpg

Від тренувань талія не стає тоншою. Що в...

/_pu/57/94551403.jpg

Декілька вад в жіночій зовнішності, про ...

/_pu/57/65812835.jpg

Декілька образливих речей з боку чоловік...

/_pu/56/01241203.jpg

Продукти, які здатні руйнувати слизову о...

/_pu/57/05464806.jpg