Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Догляд за ягідними чагарниками навесні

Для ягідних кущів зима — непростий період. Їм доводиться протистояти морозам і не завжди це вдається - буває, кущі підмерзають. Їм шкодять рясні снігопади, крижані дощі та миші


Після зими з її морозами та снігопадами ягідним чагарникам потрібна особлива увага, щоб вони змогли набратися сил і дати багатий урожай. Які нюанси догляду за ягідними чагарниками навесні — розповімо в нашому матеріалі.

Покрокова інструкція по догляду за ягідними чагарниками навесні
 

Покрокова інструкція по догляду за ягідними чагарниками навесні

Для ягідних кущів зима — непростий період. Їм доводиться протистояти морозам і не завжди це вдається - буває, кущі підмерзають. Їм шкодять рясні снігопади, крижані дощі та миші. Крім того, взимку рослини витрачають запаси поживних речовин — вони хоч і сплять, але час-то не зупиняється. У результаті до весни наші зелені вихованці виявляються виснаженими. А їм треба нарощувати зелену масу. Їм треба цвісти, щоб потім дати урожай. Тому зараз як ніколи важливо допомогти їм набратися сил.

Є три важливих заходи, які потрібно виконати якомога раніше — на самому початку квітня.

Розкрити

Це стосується винограду, який на зиму доводиться вкривати. Знімати укриття з лози треба якомога раніше — відразу, як температура повітря стабільно буде триматися вище 0 С.

Насамперед прибирають масивні укриття, завдання яких була придавити лозу до землі: шифер, дошки, цеглу та інше. А ось лапник і сухе листя, якими утеплялися лози, поки потрібно залишити. Але не на постійній основі — в ідеалі на день їх слід знімати (інакше виноград зопріє), а на ніч знову укладати поверх лози (вони захистять від холодів). Але залишати рослини без захисту поки не можна. Удень їх треба вкривати нетканим матеріалом — захистить від заморозків.

Як тільки на винограді набухнуть бруньки, листя і лапник прибирають повністю. Лози піднімають і перекидають через нижні опори. А поверх опор — все той же нетканий матеріал. Нижні кінці його треба притиснути до землі, а боковини защепіть прищіпками, щоб всередину не проникало холодне повітря. Під таким легким укриттям виноград буде ночувати аж до кінця травня, коли мине небезпека повернення заморозків.

Фахівці відзначають, що під нетканим матеріалом виноград не тільки не постраждає від холодів, а й швидше почне рости. У підсумку дасть урожай на тиждень-другий раніше.

Розв'язати

Ця порада відноситься в першу чергу до малини, яку на зиму зв'язали в пучки та пригнули до землі. Всі обв'язки треба зняти якомога швидше і повернути пагони у вертикальне положення.

Те ж саме стосується кущів смородини — деякі садівники, що правильно, пов'язують їх, щоб взимку не поламалися гілки під вагою снігу.

Обрізати

Один з обов'язкових пунктів догляду за ягідними чагарниками навесні — санітарна обрізка.


Садівник обрізає в саду кущі малини.
 

Насамперед вирізати всі засохлі, підмерзлі та поламані пагони. Потім — хворі, викривлені, з помітними потовщеннями (там, як правило, зимують стеблеві шкідники). Зрізи в обов'язковому порядку замазати садовим варом, пластиліном або олійною фарбою на основі оліфи. А самі гілки спалити, щоб зараза не поширилася на ділянці.

Якщо восени не провели омолоджуючу обрізку, потрібно зробити її зараз — від старих загущених кущів хорошого врожаю чекати безглуздо.
 
✔️ Обрізка малини навесні
У малини обов'язково підрізати верхівки кущів — приблизно на 10 см. Після цього у рослини будуть кращі гілки та дадуть рясний урожай, тому що квіткові бруньки закладають на пагонах другого порядку, тобто на бічних гілочках.

По-хорошому, малину треба обрізати восени — це допоможе позбавити плантацію від шкідників. Але не завжди в кінці сезону вдається це зробити. Тоді обрізку можна перенести на весну, але важливо зробити це якомога раніше.

✔️ Обрізка смородини навесні
У смородини потрібно вирізати всі гілки старші 4 - 5 років — вони зазвичай дуже товсті, кора на них часто тріскається і відшаровується. Врожаю вони практично не дають, але сильно загущують кущ, провокуючи спалахи хвороб і нашестя шкідників.

✔️ Обрізка аґрусу навесні
У аґрусу необхідно видалити всі гілки, які лежать на землі: оскільки вони контактують з ґрунтом, на них в першу чергу селяться патогенні гриби, спори які зимують в землі. А потім зараза розповзається по всій рослині. Після цього потрібно вирізати всі переплетені та дуже тонкі гілки — кущ аґрусу повинен бути розрідженим.

Для початку видаляють пагони, які практично лежать на землі, поламані, що переплітаються, дуже тонкі і хворі. У решти стебел обрізають верхівки до першої сильної бічної гілочки. Роблять це до розпускання бруньок.

✔️ Обрізка винограду навесні
У винограду слід вирізати підмерзлі, засохлі та зламані пагони.

Підгодувати

Малина. Її досить удобрити навесні всього один раз — в середині квітня: 3 ст. ложки сечовини або аміачної селітри на 1 кв. м. Добриво рівномірно розкидають в міжряддях, після чого ґрунт розпушують.

Смородина. Її потрібно підгодувати відразу, як почали розпускатися бруньки: 2 ст. ложки сечовини або аміачної селітри розвести в 10 л води. Норма поливу - 1 відро на кущ.

Як грамотно вносити добрива

Як грамотно вносити добрива

Немає ніяких сумнівів, що урожай безпосередньо залежить від живлення рослин, тобто від своєчасного внесення добрив. Однак внести їх точно в термін мало, важливо зробити це грамотно. А тут є нюанси.

Ось п'ять правил, яких треба дотримуватися при підгодівлі ягідних кущів навесні.

Дотримуйтесь дози добрив

Вони завжди вказані на пакуванні. Якщо ви внесете менше, ніж треба, не отримаєте належного ефекту. Якщо більше, можете спалити коріння рослин.

Не змішуйте добрива

Іноді навесні потрібно внести не тільки азот, але і фосфор з калієм, припустимо, якщо не зробили цього восени. І багато дачників для зручності розколочують їх у відрі, а потім вносять все відразу. А це неправильно. Багато мінеральних добрив в деяких поєднаннях втрачають свої властивості.

Наприклад, порошковий суперфосфат при з'єднанні з сечовиною утворює липку масу, яку неможливо рівномірно внести в ґрунт.

Аміачні добрива (сульфат амонію, амофос, нітроамофос, нітроамофоску) не можна змішувати з золою — частина азоту перетвориться в аміак і випарується.

Сечовину ні в якому разі не можна змішувати з органікою, особливо з торфом, соломою і тирсою, такі суміші можуть самозайматися і навіть вибухати!

Вносьте добрива туди, де знаходиться основна маса коренів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо з'явилася тля на рослинах

Лити поживні розчини та розкидати гранули в основу куща — марна трата часу. Там знаходиться головний корінь, який утримує рослину в ґрунт. А дрібні корінці, які як раз і всмоктують поживні речовини, розташовані в периферії куща — по зовнішньому діаметру його крони. Ось туди та треба вносити добрива — не важливо, рідкі або сухі.

Полийте рослини перед підгодівлею

Якщо ґрунт сухий, добрива в гранулах будуть лежати в ній мертвим вантажем — поки вони не розчиняться, коріння не зможуть отримати поживні речовини. А рідкі добрива зазвичай занадто концентровані — в правильній дозі вони не зашкодять чагарниках, але можуть погубити ґрунтову мікрофлору, яка має важливе значення для живлення рослин.

Рідкі підгодівлі можна вносити тільки після поливу. Якщо ви приїжджаєте на дачу на вихідні, в суботу гарненько полийте ягідні чагарники, а в неділю підгодуйте їх — це найоптимальніший варіант.

Сухі добрива вносять інакше — спочатку їх розсипають поверх сухого ґрунту, потім закладають граблями, а після цього поливають. Вносити гранули у вологий ґрунт дуже незручно — їх потім не заборонуєш. А полив після внесення допоможе їм розчинитися і разом з водою проникнути на глибину проживання коренів.

Рідкими добривами поливайте тільки ґрунт

Важливо, щоб поживні розчини не потрапляли на молоді листочки та пагони: їх можна запросто спалити.


Схожі матеріали:

👁 759
Категорія: Дача, сад та город
Теги: виноград, поради, обрізка, смородина, малина, догляду за ягідними чагарниками



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg