Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Догляд за посівами у весняно-літній період: боротьба з бур'янами методом застосування гербіцидів


Догляд за посівами у весняно-літній період: боротьба з бур'янами методом застосування гербіцидів

Догляд за посівами у весняно-літній період: боротьба з бур'янами методом застосування гербіцидівДогляд за посівами включає комплекс агротехнічних, біологічних, екологічних, агрофізіологічнихта інших заходів, спрямованих на оптимізацію водного і поживного режимів ґрунту, фотосинтезу, зведення до мінімуму забур'яненості посівів та пошкодження рослин хворобами й шкідниками.

Невчасне проведення означених заходів або взагалі нехтування ними призводить до втрати значної частини врожаю та робить марними витрати на передпосівний обробіток ґрунту, підготовку насіння та проведення сівби.

Система догляду у весняно-літній період спрямовується на створення оптимальної щільності продуктивного стеблостою: 550-600 шт/м 2, відповідної фітосанітарної ситуації та якомога повнішого забезпечення рослини елеменатами живлення і вологою.

Навесні проводять комплексне обстеження посівів озимої пшениці, суть якого зводиться до визначення таких параметрів:
- густоти та розвитку рослин,

- забур'яненості посівів (видовий, кількісний склад бур'янів),

- ураженості рослин хворобамита шкідниками,

- забезпеченості грунту елементами живлення, зокрема мінеральними формами азоту.
Враховуючи зазначені вище параметри, а такожберучидоувагичасвідновленння вегетації та прогноз наростання температур повітря, планують дальші технологічні рішення. В першу чергу, необхідно визначитися з ремонтом чи пересіванням.

При ранньому відновленні вегетації за умов доброї зволоженості, помірно теплої погоди посіви з густотою 250 і більше рослин на 1 м2 доцільно залишити, незважаючи на фазу їх розвитку. Такі посіви доцільно якомога раніше (по мерзлому-талому грунту) підживити азотними доривами з розрахунку 40-50 кг/га діючої речовини. Посіви з меншою густотою та нерівномірним розміщенням рослин якомога раніше підсівають ярим ячменем, ранніми
сортами ярої пшениці з таким розрахунком, щоб забезпечити на період збирання густоту продуктивного стеблостою не менше 400-500 шт/м2.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Брюссельская капуста — выращивание и уход

Одночасно з сівбою в рядки доцільно внести до 2 ц/га нітроамофоски чи 1,5 ц/га аміачної селітри.

Польові досліди свідчать про те, що за рахунок своєчасно проведеного боронування в певній мірі можливо боротися з однорічними бур'янами. Все ж радикальним способом боротьби з бур'яновою рослинністю
є застосування гербіцидів. Враховуючи різноманітність польових ситуацій, видовий склад бур'янів, погодні умови, господарські особливості, в арсеналі необхідно мати певний асортимент гербіцидів.

Найбільшуніверсальними, екологічно менш шкідливими є похідні сульфонілсечовини, наприклад, такі як Гранстар, Ларен. Особливо важливо застосовувати ці препарати в таких випадках, коли рослини виходять із зими фізіологічно ослабленими, а також за тих обставин, коли, в зв'язку із збігом польових робіт, гербіциди доводиться вносити пізніше Ріст і розвиток бур'янів припиняється відразу після внесення, хоча повне відмирання настає через 2 тижні. Вказанігербіцидишвидко детоксикуються в тканинах культурних рослин.

Завдяки приведеним вище обставинам, великою популярністю у виробників користується гербіцид Гранстар, норма внесення якого, залежно від видового складу бур'янів, становить 20-25 г/га. За верхнім регламентом гербіциди вносять за наявності в посівах багаторічних видів бур'янів, зокрема видів осоту, підмаренника. З метою економії коштів дозу препарату можна зменшититдо 15 г/га, але при цьому обов'язково додати поверхнево-активну речовину Тренд 90 в дозі 0,2-0,Зл/га.

За потреби (при заселенні рослин борошнистою росою, іржею, кореневими гнилями) внесення гербіцидів поєднують із застосуванням фунгіцидів. Для шкідливої мікрофлори, зокрема борошнистої роси, бурої, жовтої, стеблової іржі, септоріозу, фузаріозу колоса, які поширюються переважно аерогенним шляхом, найбільш сприятливі умови створюються в загущених стеблестоях, які погано провітрюються, де присутня значна кількість вологи.

Тому всі агротехнічні прийоми, які спрямовані на формування оптимальної щільності посіву, є виправданими. Проте на практиці в більшості випадків, з метою регулювання розвитку хвороб, слід приймати радикальні рішення, пов'язані з використанням цільових фунгіцидів. Найбільш виправданим є застосування фунгіцидів на початку зараження посівів хворобами. Наприклад, інститут захисту рослин УААН рекомендує вносити фунгіциди при ураженні листя пшениці борошнистою росою, бурою іржою -1 -2%, проти септоріозу - 5%, а на спийнятливих сортах -при появі перших ознак ураження.


Схожі матеріали:

👁 1217
Категорія: Дача, сад та город
Теги: посів, гербіциди, бур'яни



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg