Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як виростити хороший урожай часнику: правила, які не порушать досвідчені дачники

Для посіву часнику використовуються зубчики, з яких складається цибулина: достатньо щоразу, коли часник використовується на кухні, відбирати та відкладати найкрасивіші та найбільші.


часник

Посів часнику може відбуватися у два різні періоди року: восени, у жовтні та листопаді, або в середині зими, між лютим та березнем, але його також можна посадити до січня у помірних кліматичних зонах.

Не варто боятися сіяти часник, якщо сезон все ще здається занадто холодним, адже цибулини здатні встояти у землі до температури 10 градусів нижче за нуль.

У будь-якому випадку ідеальна температура для зростання та розмноження часнику становить від 12 до 23 градусів.

Підготовка ґрунту не вимагає великої праці. Навпаки, рекомендується уникати добрива перед посівом, тому що багатство гумусу сприяє зростанню листя, але не цибулин. Тому краще додавати в компост торф.

Спосіб посіву часнику

Для посіву часнику використовуються зубчики, з яких складається цибулина: достатньо щоразу, коли часник використовується на кухні, відбирати та відкладати найкрасивіші та найбільші.

Зубчики слід помістити в землю кінчиком на кілька сантиметрів на глибині приблизно 15 см один від одного і розташувати рядами на відстані 20-30 см один від одного.

Якщо грунт глинистий і важкий, рекомендується класти зубчики на невеликі нерівності, щоб уникнути застою води, яка може бути шкідливою для розвитку цибулини.

Щоб сприяти зростанню часнику, відібрані для посадки зубчики можна зберігати в холодильнику або прохолодному місці за температури від 1 до 10 градусів за 8 днів до посіву: закінчення періоду спокою сприяє розвитку цибулин.

Зрошення та підрізання часнику

Цибулини часнику дуже не люблять вологість і тому необхідно уникати зволоження грунту відразу після посадки. Ще до збирання врожаю бажано призупинити полив, щоб цибулини не були надто вологими.

Під час циклу зростання часник отримує необхідні йому поживні речовини з водних ресурсів, що вже є в грунті: тому його необхідно поливати лише у разі тривалих періодів посухи. З цієї причини бажано не сіяти часник поруч із рослинами, яким потрібна велика кількість води, такими як горох та інші бобові культури.

З іншого боку, часник дуже добре асоціюється з трояндами, на які він має антипаразитарну дію, його також можна сіяти поруч із полуницею, малиною, фруктовими деревами. Помідори також виграють з його близькості.

Збір врожаю та використання часнику

Збір часнику зазвичай відбувається в травні та червні, коли грунт стає суші і листя часнику починає сохнути. Збирання врожаю проводиться вручну, можливо, за допомогою вил, які допомагають вирвати цибулини із землі, уникаючи поломки стебла. На цьому етапі цибулини потрібно очистити від землі та залишити сушитися на сонці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому на вашій грядці жовтіє часник? Що робити, якщо таке трапилося?

Часник можна зберігати у сухому місці, розташувавши цибулини головкою вниз. Використання часнику дуже важливе: відомі його корисні властивості для здоров'я та універсальність на кухні, що робить його елементом, який завжди присутній у коморах.

Хвороби часнику

Часник добре переносить різноманітні кліматичні умови. Він дуже швидко адаптується до місцевості, де був посіяний. Але в той же час він може бути уражений грибковими захворюваннями. Завжди бажано уникати використання хімікатів, можливо, вдаючись до органічних засобів.

Наслідування цих простих правил вирощування часнику допоможе в результаті можна отримати дуже смачний і багатий урожай, якого вистачить на весь рік до збирання наступного врожаю часнику.


Схожі матеріали:

👁 733
Категорія: Дача, сад та город
Теги: поради, урожай, часник, город



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg