Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як знищити бур’ян портулак городній

Щоб вивести цього непрошеного гостя, з городу та саду, доводиться докладати чимало зусиль, потрібні терпіння, знання та чіткість виконання заходів по його знищенню.


В останні роки бур’ян портулак зустрічається практично на кожному городі. Портулак городній  дводольна однорічна трав’яниста рослина. Щоб вивести цього непрошеного гостя, з городу та саду, доводиться докладати чимало зусиль, потрібні терпіння, знання та чіткість виконання заходів по його знищенню. Важко навіть уявити, що за вегетаційний період ця рослина дає до 3-4 насіннєвих поколінь, при урожайності однієї рослини до 1 млн. насінин за сезон. При такій кількості  насіння важливо не дати портулаку зацвісти, щоб насінини не потрапили в грунт. Обсипаному на землю насінню для проростання досить навіть потрапити між грудки. І це при тому, що його схожість зберігається до 30-ти років. А вони починають проростати при температурі 25°С після поливу або дощу.


Як знищити бур’ян портулак городній
 

Навіть зламані стебла портулаку, при найменшій волозі відразу відпускають коріння. Якщо не прибрати з грядки пагони цієї рослини, то вони швидко утворюють у вузлах пагонів коріння і приживаються. Для цього достатньо дощу або поливу, а якщо їх не буде, то м’ясисті і соковиті пагони, маючи чималий запас поживних речовин, здатні дочекатися цілющої вологи. Якщо портулак буде хоч трохи присипаний вологим ґрунтом, то продовжить своє існування. Через це його і слід при вирубці повністю виносити з грядки. Не можна портулак згодовувати  худобі, якщо рослина уже має насіння, воно не перетравлюється. Тож з гноєм знову повернеться на грядку.

У боротьбі з бур’яном допомагає і глибока перекопка ґрунту восени або навесні. Потрапивши на більшу глибину, насіння портулаку не має достатньо сил, щоб прорости.

Не варто полоти поспіль весь суцільний килим портулаку, інакше отримаєте безліч пагонів, які буде важко зібрати і видалити з ділянки. Краще сполювати рослину під корінь, причому на глибину не менше двох сантиметрів. Справа в тому, що коренева шийка у портулаку знаходиться під землею, якщо її не зрізати, то незабаром з’являться нові пагони.

Окрім регулярного виполювання та винесення його з грядки дещо допомагає і дотримання сівозміни.
 
Запам’ятайте! Всі роботи по знищенню портулаку необхідно проводити до його цвітіння.

Ще один нехитрий варіант, як позбавитися від портулаку городнього, полягає в глибокому перекопуванні грунту. Насіння може зійти тільки з поверхні ґрунту або глибини 15 см. Після ретельної прополки ділянку перекопують і грунт культивують. Якщо насіння знаходиться на великій глибині, воно не має достатньо сил для проростання навіть при сприятливих умовах. Саме тому слід кожну весну і осінь гарненько перекопувати ділянку.

У період вегетації городніх культур ефективно проти портулаку використовувати мульчування ґрунту після посадки, поливу. Шар мульчі повинен бути не менше 5-6 см і при необхідності нарощуватися до потрібної висоти.

Одноразове мульчування тонким шаром не дасть очікуваного ефекту. Високе мульчування (шаром 5-7-10 см) можна використовувати після осінньої підготовки ґрунту та навесні під висадку розсади. У вигляді мульчі використовують тирсу (не хвойних порід, вони збільшують кислотність ґрунту, яку не переносить більшість городніх культур), солому, сіно, верховий торф та ін.

В останні роки для знищення портулаку (та й ряду інших бур’янів) використовують осінній або весняний посів сидератів. Для знищення портулаку ефективний посів суміші гірчиці з ріпаком з подальшим закопуванням цих рослин. Застосування сидерації ділянки не тільки знищить бур’яни, але додатково оздоровить ґрунт та збагатить його органікою.

Якщо ви не змогли усунути бур’ян портулак природним способом, доведеться вдатися до продукції хімічної промисловості. Сьогодні все більше власників ділянок стараються уникати використання хімікатів, але часом це єдиний спосіб боротьби.


Як знищити бур’ян портулак городній
 

Після збирання врожаю восени ділянку обробляють гербіцидами проти портулаку. Та для таких живучих бур’янів, як портулак, брати необхідно гербіциди які передбачені для боротьби з однорічними та багаторічними дводольними бур’янами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» для роздрібного продажу населенню, один із гербіцидів ізопропіламінної солі гліфосатів – “Раундап Макс”30-60 мл на 10 л води на 1 сотку, “Ураган форте” 15 мл на 5л води на сотку, “Торнадо” на площі під овочеві культури та картоплю -40-60 мл на 5 л води або “Напалм” на площі під овочеві культури – 40 мл на 5л води на 1 сотку або інший. Зібрані бур’яни також складають на купу і обробляють гербіцидами. Такий метод боротьби з портулаком найбільш радикальний і надійний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо з'явилася тля на рослинах

При застосуванні гербіцидів варто пам’ятати таке:
  • Найкраще гербіциди діють при температурі 18–20°С тепла.
  • Дія гербіцидів проявляється через 3 -5 днів.
  • Рослини гинуть протягом 2-3-х тижнів
Остерігайтесь підробок засобів захисту рослин. При проведенні обприскувань гербіцидами необхідно дотримуватись рекомендацій на упаковці та елементарних вимог із безпеки та правил особистої гігієни при роботі з хімічними засобами захисту рослин: використовувати гумові рукавички, уникати потрапляння розчину на культурні рослини, а також на відкриті ділянки шкіри і слизову оболонку, не допускати дітей і тварин на оброблені ділянки впродовж кількох днів.

Огородникам доведеться запастися терпінням і ретельно виконувати всі вказівки. Тільки так огородник зможе назавжди розпрощатися з портулаком!


Схожі матеріали:

👁 898
Категорія: Дача, сад та город
Теги: город, Бур'ян, Портулак



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg