Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Особливості вирощування пізніх сортів огірків


Особливості вирощування пізніх сортів огірків

Пізні сорта огірківБатьківщина огірків — зовсім не морозна Україна, а спекотна і тропічна Індія. Тому вони абсолютно не переносять вересневі холоди, нічну прохолоду серпня. Навіть при тимчасовому падінні температури повітря до плюс 12 градусів розвиток рослин зупиняється, а при стійкому зниженні до плюс п’яти градусів – вони гинуть.

З цього робимо відповідний висновок, що практикуючи пізній посів огірків, тривалого плодоношення не можливо досягти. Хіба, спорудити ґрунтове укриття (добротну скляну або полікарбонатну теплицю), чи застосувати спеціальну агротехніку, яка підвищить холодостійкість огірків.

Належні сорти і гібриди

Серед чималої кількості сортів і гібридів огірків, найбільш холодовитриваливими є: Козирна карта, Буян, Султан, Мар’їна роща, Вирента, Мураха, Коник тощо. Їх перевага – тривалий період плодоношення (до трьох місяців), на великій кількості бічних пагонів, що утворюються у другій половині літнього періоду.

Готуємо насіння

Рослини значно легше переносять осінню негоду, якщо з початкових годин свого розвитку набувають здатність вистояти при низьких температурах. За два дні до посіву, загорнуті в мокру марлю насінини, кладуть у відділення холодильника з температурою не вище плюс два градуси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літня зелень – смачно і дуже корисно

Одного загартуванням буде замало. Перед посівом насіння огірків вимочують в дощовій або джерельній воді. Перед цим розчинюють в ній будь-яке органічне добриво з біологічно активними речовинами, що також підвищує холодостійкість. Осінній урожай можна планувати лише при посіві не раніше середини липня.

Особливості вирощування

Вирощувати огірки краще в умовах подібних тим, в яких вони ростуть на своїй батьківщині, піднімаючись вгору по опорах.

Посадка в один ряд дозволяє вчасно збирати молоді зеленці, а також успішно захищати огірки від попелиці, павутинного кліща і маси інших шкідників.

Тільки здорові, міцні, добре розвинені кущі здатні витримати “стрес”, до якого неминуче призведе раптовий перепад температури. Тому задовго до настання холодів слід потурбуватися про найкраще зростання батогів, завдяки грамотному поливі і додатковому внесенні добрив.

Ранні вересневі заморозки і роса є причиною борошнистої роси справжньої і несправжньої. Листя покривається строкатими плямами, або на них утворюється білий наліт зі спорами гриба.

При стійкому похолоданні коренева система огірків старіє і швидко втрачає можливість засвоювати поживні речовини. Ось чому рекомендується мульчувати поверхню ґрунту товстим шаром компосту, що спонукає інтенсивному утворенні нових коренів, відростаючих біля основи стебла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пекінська капуста, її вирощування

Перед очікуваним похолоданням потрібно провести обприскування огіркового листя 0,3% розчином добрив і антистресових препаратів, таких як Епін-екстра або Циркон. В результаті почнеться новий ріст бічних відростків на стеблах і посилиться зав’язування.

Якщо є бажання провести пізній посів огірків, то слід готуватися до частих поливань і підживлень, як кореневих, так і позакореневих, з використанням рідких добрив у невеликій концентрації. Для цього можна використовувати і народні рецепти підживлення огірків. Ефективні щотижневі добрива настоєм з рівної кількості кропиви, живокосту і кульбаби, який при використанні необхідно десятикратно розбавити водою, або настоєм кінського гною, у тій же пропорції.


Схожі матеріали:

👁 1305
Категорія: Дача, сад та город
Теги: огірки, вирощування, насіння



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg