Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Ніч під надійним прикриттям, або як підібрати ковдру

Поради фахівця


Ніч під надійним прикриттям, або як підібрати ковдру

Майже третину нашого життя забирає сон. Людині, щоб відновити втрачені впродовж робочого дня сили, потрібно щонайменше 7-8 годин здорового сну на добу. Якість відпочинку і комфорт багато в чому залежить від ковдри, котра як кондиціонер, має створювати здоровий мікроклімат у вашому ліжку. Проте завдання цього спального елементу не лише гріти.

Хоча за нинішньої погоди - це основна характеристика, що цікавить споживача. Бажано, щоб ковдра була практичною, екологічною, зручною у доглядій користуванні. Намагаючись задовільнити всі забаганки покупців, виробники виготовляють кілька видів ковдр. Спробуємося розібратися в їх плюсах та мінусах.

РАДЯНСЬКИЙ ЗРАЗОК

Загалом, основні вимоги до будь-якої хорошої ковдри, щоб матеріал, з якого вона виготовлена, зберігав тепло, поглинав вологу, залишаючись при цьому сухим. Також ковдра має забезпечувати якісну циркуляцію повітря. Адже, як відомо, за ніч людина виділяє приблизно від 200 мл поту й більше.

Напевно, немає в Україні сім'ї, у якої десь далеко у шафі не захована масивна яскраво-червона ковдра, що переходить з покоління в покоління як родинна цінність. Це класична ковдра радянського зразка — ватяна. її наповнювачем є екологічно чиста вата.

Таку продукцію пропонує й сучасний ринок.

Переваги: чудово тримає тепло, прекрасно вбирає вологу і не викликає алергії. Ковдра з цим наповнювачем ідеально зберігає температуру тіла і під нею неможливо замерзнути. Проте вона дуже масивна і важка, вбирає в себе всі запахи і погано вентилюється. Така ковдра, вимагає особливого догляду, і чистити її потрібно лише у хімчистці.

ЛЕГКА СИНТЕТИКА

Бюджетним варіантом вважаються синтетичні ковдри. Вони бувають синтепоновг, лавсанові, з комфореля, холофайбера (штучного пуху) або сучасних поліефірних волокон.

Найдоступніший за ціною - синтепон. Проте майте на увазі, що з часом така ковдра втрачає форму. А от такий наповнювач як поліестер, оброблений силіконом, - не скачується. Ідеальний варіант — волокна, порожнисті усередині, наприклад штучний пух: він м'який, легкий і відмінно зберігає тепло тіла. Нажаль, радувати вас сентипух буде недовго - 3-5 років.

До переваг синтетичних ковдр слід віднести легкість: вони хоч і не поступаються ватяним за товщиною, але важать набагато менше. Такі ковдри не втрачають форму після прання, добре справляються із циркуляцією повітря.

А ще чудово підходять людям, котрі страждають на алергію. Хоча на синтетику теж може бути алергія. Не дуже практичний хіба що синтепон, який швидко скачується. Під синтетичнйм «прикриттям» ніколи не буде ні холодно, ні слекотно. Ці ковдри можна сміливо прати в пральній машині, вибравши делікатний режим прання, не частіше одного разу на три місяці. Важливо, що вони не підходять в якості домівки різним комахам-паразитам.

Вагомий недолік - ковдри погано вбирають вологу, а також можуть накопичувати статичну електрику, тобто електризуватися. Купуючи синтетичну ковдру, звертайте увагу на чохол - він має бути виготовлений з якісної, бажано натуральної тканини.

ПОРАДИ ФАХІВЦЯ

Щоб вибрати якісну пухову або напівпухову ковдру, необхідно, перш за все, «заглянути їй всередину». Це не означає, що потрібно зіпсувати товар: достатньо кілька разів стиснути, випускаючи з нього повітря.

Якщо з'явився неприємний запах або запах хімічних засобів — це означає, що наповнювач погано промитий або не промитий взагалі. Так роблять невеликі цехи з пошиття постільної білизни, оскільки не мають відповідного обладнання для виготовлення якісного товару.

Якісний наповнювач має бути без будь-якого запаху. Купуючи, перевірте також шви. Вони мають бути подвійними, міцними і щільними. Кант — красиво і рівномірно відстрочений. Від якості стрічки і товщини ниток залежить буде ваша нова ковдра утримувати пух чи ні. За типом пошиття ковдри діляться на касетні і стьобані

Найпрактичніша ковдра — касетна. У такому виробі пух знаходиться в обмеженому просторі — касеті. Перегородки касет не дають йому переміщатися, збиватися в один край ковдри. Загалом, перш ніж купувати ковдру, потрібно прискіпливо вивчити етикетку — адже саме вона може сказати багато чого про якість продукції та її виробника.

На етикетці має бути зазначена назва підприємства-виробника, умовні позначення, які вказують на особливості догляду та чистки, склад наповнювача, а також тканина чохла (краще, якщо це буде льон, сатин, бязь або тік). Напис NOMITE означає, що ковдра має натуральний наповнювач. Крім цього, на якісну ковдру має бути інструкція з використання.

ТЕПЛО ВІД БРАТІВ НАШИХ МЕНШИХ

Перша ковдра, якою вкривалася людина, була зі шкіри тварин. її теплоізоляція й сьогодні в пошані. Щоправда, еволюція дозволила людині використовувати тепло тварини не вбиваючи її, а лише зістригаючи вовну. Нині вовняні ковдри масово виготовляються з овечої, козячої та верблюжої вовни. Більш екзотичні ковдри — з шерсті лами та кашеміру. 

У продажу можна знайти так звані стьобані ковдри і пледи. Стьобані підійдуть для довгих прохолодних зимових ночей, а  пледи — для коротких літніх. Незважаючи на те, що  ці ковдри легкі й тонкі, спати під ними дуже тепло і комфортно. Навіть якщо вовняна ковдра вбере в себе вологу на третину від власної ваги, на дотик вона все одно залишиться сухою. До того ж, волога з них швидко і легко вивітрюється.

Для профілактики не забувайте влітку провітрювати її на свіжому повітрі. Мають такі ковдри й лікувальні властивості. Вони дуже корисні тим людям, які страждають від радикуліту, ревматизму і частих простудних захворювань. Проте, як і в пухових, в них можуть з'явитися пилові кліщі. Таку ковдру необхідно захистити й від молі, особливо від її личинок. В окремих випадках вовна може викликати алергію.

НІ ПУХУ, НІ ПЕРА

Багато ковдр виробляють з пуху домашніх птахів. Але найякіснішими вважаються ковдри з пуху гагари північної  водоплавної — птахи з дуже густим і теплим пір'ям.

Вартість таких ковдр чимала, але ж коли якість була дешевою?

Зверніть увагу, що качиний пух — найтяжчий, гусячий — тепліший та легший, гагачий — практично не вбирає вологу і має лікувальні властивості.

Ковдри з пуховим наповнювачем найлегші, найтепліші і, до того ж, не перешкоджають вільній циркуляції повітря. Така ковдра швидко зігріває й ідеально зберігає тепло тіла.

Пухові ковдри вважаються найбільш довговічними і можуть служити 15—20 років. Виробники радять чистити пухові ковдри виключно в хімчистці. Але їх можна прати й власноруч — два рази на рік за температури 30 ºС.

На жаль, без ложки дьогтю не обійшлося. Пух вразливий до пилових кліщів. Тому алергікам і людям з чутливою шкірою краще не користуватися пуховими ковдрами. Також вони легко вбирають вологу і набувають неприємного «мокрого» стану.

Тому пухові ковдри потрібно часто просушувати, розвішуючи поблизу батареї або іншого джерела тепла. В жодному разі не робіть це поряд з відкритим вогнем. Якісні пухові ковдри досить дорогі, але якщо раптом ви натрапили на підробку, вже через пару місяців з ковдри почне вилазити пір'я.

До речі, не вірте продавцю, який стверджує, що в ковдрі наповнювач 100 % пух. За технологією, до пуху обов'язково додають перо — 5—10 %. І чим більше таких «добавок», тим дешевшим буде товар.

ЦІНОВА ЗАЛЕЖНІСТЬ

Ціна ковдри залежить від її наповнювача, виробника, престижності торгової марки. Найбільш бюджетний варіант — ватяна ковдра. Її ціна значно нижча цін на ковдри з інших наповнювачів. Але і термін служби такого товару невеликий. Так що купувати його доведеться частіше. Невисокою ціною відрізняються також ковдри із синтетичними наповнювачами.

До більш високої цінової категорії належать ковдри пухові та вовняні. Вартість останніх може варіюватися в широкому діапазоні — залежно від ш вовни, яка використовується у її виробництві. Найдешевшими будуть ковдри з  овечої вовни, дорожчими — із верблюжої шерсті. До елітних можна віднести ковдри із кашеміру (пуху кашмірських кіз).

Основні розміри ковдр
110x140 см (дитяча)
140x205 см (полуторна)
155x245 см (полуторна)
172x205 см (двоспальна)
200x220 см (євро)
Шкала сезонності — умовні позначення
•оооо—легка літня ковдра
•• ооо— полегшена, для добре опалюваного помешкання або міжсезоння
•••оо — стандартна зимова ковдра
••••о — тепла зимова ковдра для прохолодних помешкань
••••• — утеплена ковдра для людей з підвищеною потребою в теплі.


Схожі матеріали:

👁 8227
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: радянський зразок, сиснтетика, здоровий сон, ковдра, тепло, Ліжко



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg