Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як облаштувати «здоровий» та красивий акваріум


Як облаштувати «здоровий» та красивий акваріум

Вчені довели, що навіть короткочасне спостереження за акваріумними рибками нормалізує кров'яний тиск та заспокоює нервову систему. А догляд за рибками привчає дітей до уваги та турботи за оточуючими.

Підводний світ загадковий і ще мало вивчений. Тому, якщо ви вирішили влаштувати вдома рибне «господарство», то перед цим слід краще ознайомитися з правилами підводного життя.


В акваріумі найкраще вирощувати живі рослини

Акваріуми можуть мати будь-яку форму: круглу, напівкруглу, циліндричну, прямокутну тощо. Ставити на підвіконні їх не слід, щоб не потрапляли прямі сонячні промені.

Буває, акваріум підвішують до стелі чи вбудовують у меблі або стіну між двома кімнатами. Так спостерігати за підводним світом можна одночасно з двох кімнат.

Якщо в акваріумі плануєте утримувати морську рибу, то обладнання обійдеться дорожче, крім того, для морських мешканців спеціально потрібно готувати солону воду. Прісноводні акваріуми дешевші і більш прості в догляді, але риба, що живе в прісній воді, менш екзотична.

Можна створити псевдоморський акваріум - прісноводний акваріум прикрасити штучними водоростями і коралами і запустити яскравих риб. Маленьку рибу можна запустити і в невеличкий акваріум, тоді як велика вимагає простору. Загалом, чим більше простору для риби, тим краще вона себе почуває.

Чим менший акваріум, тим важче за ним доглядати. Акваріум із живими рослинами слід робити не дуже високим - не вище 50 см. Якщо вище, то будуть необхідні більш потужні світильники.

Акваріум можна сконструювати і самим. Можна купити саморобний - кустарний чи більш професійний.

Для саморобного акваріуму треба брати тільки якісне скло. Переднє скло краще ставити імпортне, воно дорожче, але прозоріше і якісніше. Все скло має бути професійно вирізане і поліроване. Не економте на силіконі - він має бути солідних, перевірених брендів типу «SoudаІ». Але саморобний акваріум виходить дешевшим на копійки, тому іноді шкурка не варта вичинки.

Найякісніші за всіма параметрами акваріуми японської фірми «АDА». Вони значно дорожчі за решту марок. Оптимальні за ціною і якістю харківські акваріуми фірми «Природа».

Під акваріум обов'язково слід поставити підставку - вона має бути ідеально рівною. А от кришку необхідно ставити тільки в тих випадках, коли ви вирощуєте в себе рибу, що схильна до суїциду і любить вистрибувати з акваріуму.

Найгірший варіант - стандартні суцільнолиті пластикові кришки. Такі підходять тільки для акваріумів з пластиковими рослинами. Для живих вона аж ніяк не придатна. Тоді її обов'язково треба модернізувати, додавати освітлення.

Ідеально акваріум взагалі не накривати, а просто періодично доливати туди воду, яка з часом потроху випаровується. В приміщенні з відкритим акваріумом навіть дихати легше. При цьому сирості в приміщенні не буде. Вона можлива лише тоді, коли стоїть акваріум на декілька тонн води.

Найкраще мати акваріум із живими рослинами.
Низькорослі слід садити спереду, далі - середні за висотою, а позаду - високі. Для деяких рибок треба побільше рослин, вони туди ховаються. Деякі в рослини навіть відкладають ікру. Водорості добре вирощувати тільки в морському акваріумі.





Живі рослини - однозначно необхідні. Навіть, якщо ви заведете рибу, яка любить їх їсти. Просто годуйте її краще, щоб вона не бралася за рослини. Рослини допомагають утилізувати продукти життєдіяльності риб. Чим більше їх, тим краще.

Рослинам, у першу чергу, потрібне світло. Ним вони живляться. Якщо «недоїдатимуть», то загинуть. Тому необхідно встановлювати лампи потужністю від 0,6 до 1 Вт на літр води. Оптимальний варіант - німецькі світильники фірми «АТІ».

На початковому етапі акваріум слід підсвічувати 7-8 годин на добу. Потім -11-12 год. Але не більше цього, щоб ваш акваріум не перетворився на суцільне болото. Лампи розжарювання краще не використовувати, адже вони гріють воду та занадто яскраво світять.

Тоді в акваріумі все починає цвісти. Краще брати лампи, призначені спеціально для акваріумних рослин. Будь-яку лампу необхідно міняти раз на півроку.

Тіло хворих рибок вкривається крапками

При покупці акваріумних риб, а також при догляді за ними необхідно стежити, щоб вони добре себе почували. Більшість здорових риб спокійно плавають, не забиваються в куток. Риба повинна мати забарвлення, що відповідає виду, до якого вона належить, чисте тіло, необшарпані плавники. Вона має правильно дихати, коли не піднімаються зяброві кришки, а тільки трохи відкривається рот. Очі повинні бути чистими і ясними, невbтрішкуватими.

У хворих рибок здувається живіт, на тілі з'являються білі крапки, а на плавничках чи хвостику. Якщо запримітили таку рибу в своєму акваріумі, краще переселити її в окрему посудину і підлікувати.

НА ДНО АКВАРІУМА СИПЛЯТЬ ПІСОК

Ґрунт у акваріумі - це субстрат для рослин і для корисних бактерій. Чим товщий ґрунт, тим краще - не менше 5 см. Він має бути наче багатошаровий пиріг з усіма необхідними речовинами. Туди слід спеціально заселити корисні бактерії.

На дно акваріума можна покласти чистий пісок, наприклад, з кар'єру. Річковий для таких цілей не підходить, адже у ньому можуть бути шкідливі мікроорганізми.

Не радимо поміщати на дно різні морські ракушки та камінці, вони можуть поранити рибок. Якщо і кладете їх, то вони повинні бути гладкими. Чистимо дно акваріума спеціальною гумовою трубочкою. Для цього потрібно опустити її у воду та втягнути повітря, а потім водити нею по дну, збираючи весь бруд.

Спеціальний тахометр для вимірювання температури в акваріумі. Це особливо потрібно взимку, щоб контролювати температуру води. Адже рибки можуть загинути від холоду.

Облаштовувати «будиночок» для риб потрібно весь відразу - засипати ґрунт, посадити рослини, підключити лампи. Через тиждень-два туди вже можна запускати риб.

Перед тим, як запустити рибок у новий акваріум, потрібно промити його водою з сіллю та потримати його в такому розчині кілька днів. По-перше, це необхідно для того, щоб пересвідчитись у герметичності акваріуму. До того ж так його і дезінфікують. Адже при виробництві акваріумів можуть використовувати клеї та інші речовини, що можуть бути шкідливими для майбутніх мешканців.





Хижих риб годують курятиною

Коли годують риб, фільтри вимикають хвилин на 15. Годують переважно сухими та замороженими кормами. А також замороженими чи висушеними маленькими рибками. З таким кормом рибка швидше росте. Краще корми поєднувати, щоб риби вживали різноманітну та повноцінну їжу, отримували достатню кількість вітамінів, білків та мінеральних речовин. Корми бувають живими та сухими. Найпоширеніший, але не найкращий живий корм - це мотиль (личинка комара певного роду). Живий корм не так швидко забруднює воду, як сухий.

Годувати риб слід два - три рази на день невеликою кількістю корму, який би вони повністю з'їдали за кілька хвилин. Чим більше давати корму, тим швидше забруднюється вода в акваріумі. Багато людей просто перегодовують рибу. А це може призвести до ожиріння печінки і смерті.

Рибок можна годувати артемією, циклопом чи замороженим планктоном.

Можна годувати живим кормом. Деяких хижих рибок можна навіть годувати курятиною або іншим м'ясом. € спеціальні годівнички, туди насипають черв'яків. Кожна рибка підпливає туди і бере собі їжу. Краще не загодовувати їх, адже є деякі види, які будуть їсти, поки їм не буде зовсім зле.

Тому можна кинути щіпку та поспостерігати за поведінкою риб. Поївши один раз, вони відпливають, а потім їдять ще, якщо залишається. Тому коли вони перший раз закінчили трапезу, можна їм більше не давати. З першого разу нескладно вирахувати, скільки їм потрібно корму.

Якщо ви годуєте рибку хорошими кормами, то вона не буде під'їдати рослини.

ЗОЛОТІ РИБКИ НЕ ВЖИВАЮТЬСЯ З ПІВНИКАМИ

Перед тим, як поселити нову рибу в акваріум, її слід зо два тижні потримати в окремій ємкості. Як помітите, що хвора - підлікуйте. Адже часто такі можуть заразити всю рибу. Краще купувати в зоомагазинах.

Найпростіший варіант для початківця - гупії. У них дуже красиві самки, самці трохи менші та не такі яскраві. До того ж гупії дуже невибагливі до умов утримання. Вони живородні і дуже швидко плодяться. Тому їх може бути дуже багато. Красиві рибки неони. Вони маленькі, але яскраві. Якщо запустити їх багато в один акваріум, буде дуже гарно.

Деякі види риб не поєднуються. Для проживання в одному акваріумі необхідно підібрати риб, які б не насоили шкоди одна одній. Існують і «територіальні» риби, які б'ються між собою, завойовуючи територію. Кожна риба має свої переваги в їжі, а також свій характер.

Великі м'ясоїдні риби не варто поміщати в один акваріум з дрібною рибою, щоб перші не винищували других. Адже серед рибок є хижаки та задираки, які можуть спричинити шкоду іншим мешканцям акваріуму. Є і дуже вибагливі рибки, наприклад, діскуси.

Вони можуть жити лише у воді зі сталою температурою. їх потрібно акуратно годувати, до того ж слідкувати, щоб в акваріумі не було нічого гострого (мушлів чи коралів), адже діскуси можуть поранитися.

Барбусів та інших зграйних риб слід запускати одразу не менше шести, вони живуть колективом. Тоді їх сміливо можна селити, наприклад, з гупіями. Півники і гурамі не вживаються зі скаляріями і золотими рибками. Сусідів для риб із сімейства цихлід треба підбирати особливо уважно.

Цихліди - найяскравіші і найкрасивіші, але серед них є і досить агресивні територіальні риби і хижаки. Хижаків слід селити тільки з тими рибами, яких вони не можуть з'їсти. Приміром, якщо вони їдять продовгуватих рибок, то спокійно зможуть уживатися з круглою рибою, яку не подужають.

Цихлових риб не можна з'єднувати разом з харациновими, тому що перші значно агресивніші за других. Крім того, частина ціхлових мешкає не в кислому, а в лужному середовищі. М'яководні риби (наприклад, червоний неон, ладігезія Ролоффа) можуть жити у жорсткій воді, однак надалі вони нездатні до розмноження. Для зняття стресів у риб з вираженою ієрархією (дістіходів, малавійських цихлідів, аухів тощо) необхідно збільшити кількість укриттів в акваріумі.

Гарно приживаються й розмножувалися гупії. Вони досить невибагливі і за ними легко доглядати. Коли бачите, що рибка вагітна, то відсаджуйте її в іншу банку та додавайте туди рослини, щоб та не поїла своє потомство. Окрема посудина повинна бути постійно для мальків. Коли ті підростають, то пересаджуйте їх до акваріума. Для того, щоб потомство було гарним, потрібно час від часу обмінюватись рибками або купувати нові.

АКВАРІУМ МОЖНА НЕ ЧИСТИТИ РОКАМИ

Для деяких акваріумів потрібна аерація - насичення киснем. Її проводять за допомогою спеціальних компресорів.

В акваріумах з живими рослинами компресори категорично протипоказані. Так видувається весь вуглекислий газ, вода перенасичується киснем, розростаються водорості.

Якщо в акваріумі взагалі немає рослин чи встановлені пластикові, то там обов'язково мають бути компресори. Або якщо щось зробили неправильно, бачите, що риби підпливають до поверхні води, хапаючи повітря, чи рослини почали дуже інтенсивно розвиватися, то тоді потрібна додаткова подача кисню.

Основним фільтром в акваріумі з живими рослинами є ґрунт. Тому ні в якому разі його не можна сифонити, бо можна знищити всю корисну мікрофлору. Всередині акваріуму встановлюють механічний фільтр -    помпу зі спеціальною губкою, у якій живуть корисні мікроорганізми. Вони чистять воду від продуктів життєдіяльності риб.

В акваріумі з живими рослинами мити її треба лише в крайніх випадках і то лише у воді з акваріуму, і в жодному разі не під краном та ще й у теплій воді - одразу загинуть бактерії.

Для очистки води добре ставити механічний поліпропіленовий фільтр і два вугільних фільтри для води. Перший слід міняти раз у місяць, другии - раз у два місяці. Але найкращий варіант - готувати спеціальну воду для рибок, яку пропускають через фільтр зі зворотнім осмосом і додають кальцій, магній, калій, залізо.

Чистити акваріум слід, виливаючи з нього третину води та доливаючи нову. Добавляти воду в акваріум слід лише ту, яка була в ньому з самого початку. Якщо маленький акваріум і багато риби, то підміну робити мінімум раз на тиждень. Якщо стоять фільтри, то рідше. Губку слід міняти раз на рік.

Якщо в акваріумі нормально працює система фільтрації, є живі рослини і в ньому на сто літрів живе десяток неонів, то воду в такому акваріумі можна не підмінювати роками.

Під час заміни води рибок з акваріуму виловлювати не треба.

Найбільша помилка, коли люди міняють всю воду в акваріумі. Пересаджують рибок у банку, а в акваріумі проводять генеральне прибирання. Так убивається вся мікрофлора. А тоді приходять до нас із претензіями, мовляв, чого в мене вся риба подохла?

Якщо вже таке учинили, то варто придбати спеціальні культури бактерій для швидкого запуску акваріуму - так ще можна врятувати своє рибне господарство.

«Районка», головний обласний тижневик


Схожі матеріали:

👁 17541
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: Ґрунт, пісок, Акваріум, золота рибка, риби, корали, тахометр, хижі риби, мушлі, рослини



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg