Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як діяти, коли вашу посилку згубили?


Як діяти, коли вашу посилку згубили?

Чи часто траплялось з вами так, що на пошті губили вашу посилку? Єдине, на що здатні в такій стресовій ситуації адресати, ‒ біжать до поштового відділення, звідки відправляли посилку, і там «старим добрим методом» з'ясовують стосунки з оператором.

У цій статті спробуэмо розкрити алгоритм дій, спрямований на повернення посилки або виплату відшкодування.

Перш за все активним користувачам поштових послуг слід пам’ятати про існування двох нормативно-правових актів, які регулюють діяльність пошти: Закону України «Про поштовий зв’язок» (далі – Закон) та акти Міжнародного поштового союзу.

Залежно від того, де знаходиться адресат (в Україні чи за її межами), потрібно застосовувати відповідні норми права. Це не означає, що ці норми повинні бути міжнародними, адже більшість із них мають декларативний характер, тому застосовуватимуться національні норми.

Якими доказами слід користуватись?

Звичайно, що на голослівні вимоги невдоволеного громадянина ніхто реагувати не буде, тому потрібно мати якісь матеріальні докази. Ними може слугувати квитанція про оплату послуги або договір, який ви укладаєте на пошті з зазначенням ваги, ціни та. ін.

Важливо: коли ви зазначите ціну посилки, пошта, у випадку втрати, вам зобов’язана буде виплатити вказану суму!

До кого звертатись?

Спершу потрібно звернутись до поштового відділення, звідки ви направляли посилку. Це правило діє як в межах території України, так і за кордоном. Оскільки відповідно до ст. 16 Закону, за втрату, недостачу чи пошкодження вмісту поштової посилки, грошей, а також порушення контрольних термінів доставки поштових посилок і поштових переводів відповідальність несе персонал оператора за виною якого понесені збитки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полинялі речі можна врятувати

Що таке контрольні строки?

І хоча контрольні строки теми «втрати посилки» стосуються опосередковано, проте їхнє порушення може мати наслідком грошове відшкодування. При відправленні посилки поцікавтесь про контрольні строки в працівників пошти.

Згідно зі ст. 17 Закону: «Оператори забезпечують доступ користувачів до інформації про тарифи, правилах надання послуг поштового зв’язку, строках пересилки поштових відправлень». Хоча можна і не утруднювати операторів, позаяк всю інформацію про середні строки пересилки можна знайти на сайті Укрпошти.

Важливо: строк, спливає з моменту вручення посилки до моменту отримання посилки адресантом. Позов про порушення строків можна подати упродовж шести місяців з дня вручення!

На яку суму компенсації слід розраховувати?


Тут важливим є те, чи оцінювали ви вміст посилки чи ні. Якщо ваша посилка була відправлена без оцінки вмісту, то у випадку втрати такої посилки, вам зобов’язані повернути сплачені кошти, а також штраф у розмірі 100% вартості послуг. Таким чином, якщо ви, скажімо, заплатили оператору поштового відділення 50 грн., то відшкодувати вам повинні 100 грн.

Якщо ваша посилка все ж таки була оцінена, то формула грошової компенсації зміниться. У випадку втрати такої посилки, вам повинні повернути вартість посилки, вартість послуги, а також грошову суму у розмірі 25% від вартості послуги.

Ці формули відшкодування варто пам’ятати хоча б з огляду на те, що часто оператори пошти повертають тільки вартість посилки.

На початку статті ми згадували про строки доставки: відповідальність за їх недотримання також встановлена. Отже, за порушення строків доставки законодавством встановлено штраф в розмірі 25 % від вартості послуг.

Nota bene

Пошта не несе відповідальність за втрату посилки у разі:
- поштова посилка відповідно до закону підлягає вилученню, конфіскації або знищенню;
 - втрата або знищення вмісту посилки настали внаслідок непереборної сили (урагану, землетрусу);
 - недостача або пошкодження вмісту посилки трапились внаслідок порушення визначених законодавством України правил про обмеження в пересилці предметів і речей;
 - заява про розшук поштового відправлення подано через 6 місяців після дати прийняття посилки поштовим відділенням (спеціальна позовна давність).


Схожі матеріали:

👁 3917
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: адресат, Посилка, вартість. послуга, поштовий зв’язок, Пошта, відшкодування, оператор



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg