Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як вибрати дитячий садок?

Коли віддавати дитину в дитячий садок?


Рано чи пізно більшість батьків стикаються з питанням "Як вибрати дитячий садочок", і необхідністю віддати свою дитину туди. Причина проста - приходить час виходити на роботу. Дуже часто не стоїть вибір "віддавати чи ні", а тільки підбір самої установи. Іноді, все ж, в сім'ї є можливість не водити малюка в дитячий садок, тому що бабусі чи дідусі готові доглянути за ним, поки батьки на роботі.

Також у батьків може бути можливість найняти няню або працювати з дому. В такому випадку оточення батьків нерідко наполягає на тому, що дитині просто необхідно ходити в дитячий садочок, "як усі". Чи насправді це так?

Навіщо дитині ходити в дитячий садок?
 

Навіщо дитині ходити в дитячий садок?

Якщо у батьків немає необхідності віддавати дитину в садочок тільки для того, щоб було кому за нею доглянути, відповідь на питання "а навіщо", найчастіше буває наступною: "це обов'язково потрібно для того, щоб малюк соціалізувався". Добре, значить соціалізація. А що являє собою ця сама соціалізація?

Якщо дитина нормально бавиться на майданчику, спілкується з іншими дітьми і дорослими, вміє поводитися в громадських місцях, чи означає це, що вона не достатньо соціалізована, якщо при цьому вона не відвідувала ніколи дитячий садок? Звичайно, для соціалізації дитини досить виводити її в соціум, який може бути представлений групами дітей і дорослих на майданчиках, в магазинах або розвиваючих заняттях.

Безумовно, малюкові хочеться грати з іншими дітьми, заводити постійних друзів, йому потрібно вчитися бути самостійним і взаємодіяти з іншими без звичної допомоги своїх батьків. Багатьом дітям подобається ходити в садок, тому що там вони можуть знайти для себе безліч цікавих занять.

Необхідною умовою для того, щоб була користь від соціалізації дитини в дитячому садку - атмосфера там повинна відповідати тій, яку ви бажаєте для свого малюка. Якщо у вас вдома ніхто не підвищує голосу, а в дитячому садку вихователька на всіх кричить, якщо вдома дитину не ображають, а там на неї нападають інші діти, і вихователька виявляється не в змозі грамотно навчити дітей виходити з дрібних конфліктів, чи потрібна така "соціалізація"?

Напевно ні. Багато "дорослих" скажуть, що, мовляв, і у нас так було, і нічого виросли. Або скажуть, що життя складна штука, і люди різні, і ви не зможете захищати своє чадо все життя, колись воно все одно опиниться з соціумом один на один. Так, вірно! Але дитячий садок - це місце, куди діти повинні приходити ВЧИТИСЯ взаємодіяти з соціумом, а не отримувати психологічні травми, які можуть дуже сильно, до речі, вплинути на все подальше життя. Діти вирізають в дитячому садку

Коли віддавати дитину в дитячий садок?

Це, напевно, найважливіше питання, яке задають собі батьки. Однозначної відповіді на нього немає, тому що важливу роль відіграє психологічна готовність самої дитини. На думку багатьох дитячих психологів вкрай небажано віддавати малюка в садок до закінчення "кризи 3 років". Це не означає, що як тільки дитині виповнилося 3 роки, можна сміливо йти в дитячий садок :). Найчастіше криза 3 років у дітей проявляється в період від 2,7 до 3,5 років.

Навіщо дитині ходити в дитячий садок?


 Дуже бажано НЕ віддавати малюка в садок до того моменту, поки він не навчиться досить зв'язано розповідати, що з ним відбувалося там протягом дня, що його налякало або що було незрозуміло. Дуже важливо навчити дитину звертатися до дорослих за допомогою, тому що для маленького чоловічка багато що може бути страшним і лякаючим. Якщо дитина знає чіткий алгоритм дій - до кого звернутися за допомогою і що сказати, і впевнена в тому, що при цьому її ніхто не буде соромити чи сварити, адаптація до дитячого садка пройде легше. А якщо, все ж, там буде відбуватися щось неприємне, є велика ймовірність того, що малюк розповість про це батькам.

Вам потрібно пам'ятати, що ви готуєтеся віддати свою кровинку в місце, де вона проводитиме час з ранку і до вечора, з повністю чужими для неї людьми. І від того, на скільки там буде здорова обстановка, залежить подальший психічний стан дитини, та й взагалі психологічний клімат у вашій родині. Діти з вихователькою в дитячому садку

Садки бувають різні ...

В цілому дитячі дошкільні установи можна розділити на 2 великі групи: умовно безкоштовні державні і платні приватні садки.

Державні

Давайте поглянемо правді в очі, що таке державний дитячий садок? (В Україні, звичайно ж). У групі на 20-35 чоловік працюють 1 - 2 вихователя. Чи може двоє втомлених жінок якісно проводити роботу з такою кількістю дітей? Стежити за поведінкою кожного, допомагати в складній ситуації, правильно аналізувати конфліктні ситуації і вирішувати їх. Деякі можуть, але частіше за все на кожну дитину їм банально не вистачає часу. Наприклад, "побилися" двоє хлопчиків через якусь іграшку. Що в кращому випадку зробить вихователь?

Розведе дітей з різних кутки, пригрозить мамою, татом, дядьком поліцейськи або ще невідомо ким. Ніхто не буде пояснювати дитині чому у неї виникло бажання вступити в конфлікт з колегою по іграх, аналізувати її почуття і приводити варіанти компромісних рішень. Хіба це і є та соціалізація, про яку ми говорили вище? Хіба це потрібно вашій дитині?

Також не варто забувати, що в державному дитячому садку батьки "здають" (так, саме так, через безвихідну ситуацію, найчастіше фінансову) своє чадо, навіть якщо воно "трішки" захворіло. На вході ніякий лікар не перевіряє і не розвертає хворих дітей додому. Як результат - діти, які регулярно бувають в садку, з такою ж регулярністю хворіють.

Приватні

  • щільність дітей в 2 - 2,5 рази нижча на ту ж кількість вихователів;
  • рівень підготовки самих вихователів і їх мотивація частіше вища;
  • уважне ставлення до здоров'я дітей;
  • хороший рівень оснащення (іграшки, матеріали для творчості, ремонт приміщень і т.п.);
Мінус один - вартість.

Звичайно, завжди бувають винятки з правил, і приватний дитячий садок потрібно вибирати з великою обережністю - бували випадки, коли в платному закладі догляд за дітьми був таким же, а то й гіршим, ніж в державному, при цьому з батьків брали чималі гроші. Однак, в більшості випадків, приватний дитячий садок краще справляється із завданням виховання дошкільнят і більш ніж виправдовує очікування батьків.

Як вибрати дитячий садок і почати туди ходити?

Найчастіше вибір дитячого садка сильно прив'язаний до місця проживання або роботи одного з батьків. Тому, для початку складіть список всіх садочків, які є в потрібному для вас районі, і в які ваша дитина могла б піти.


Навіщо дитині ходити в дитячий садок?
 

Після цього дізнайтеся, коли в цих дитячих садочках планують провести день відкритих дверей. Якщо ви думаєте про те, щоб віддати дитину в приватний садочок, то, ймовірно, екскурсію по ньому можна організувати в будь-який зручний для вас день. Обов'язково сходіть, подивіться на дітей, поспілкуйтеся з вихователями, іншими співробітниками і батьками. Подивіться відгуки в інтернеті про кожний садок, поспілкуйтеся з друзями і знайомими, чиї діти туди вже ходять.

Починати водити дитину в дитячий садок найкраще в літній період - в цей час багато дітей перебувають "у відпустці", в групах менше дітей, діти рідше хворіють і під час зміни дислокації групи (приміщення - прогулянка - приміщення) не доводиться мати справу з великою кількістю одягу - все відбувається набагато простіше. Дівчинка малює в дитячому садку

Готуємося до першого походу в дитячий садок

Як ми вже згадували вище, підготовку дитини до дитячого садочку необхідно починати заздалегідь - приблизно за півроку. Дізнайтеся який розпорядок дня буде в садку, яке там буде харчування і починайте поступово змінювати режим вашого дня і режим харчування, максимально наближаючись до дитсадівського. Спробуйте привчити малюка до денного сну в потрібні години, ранніх підйому і відходу до сну.


Навіщо дитині ходити в дитячий садок?


Окрему увагу приділіть навикам самостійного перевдягання, взування, походам в туалет. Краще, щоб дитина вже вміла обслужити себе самостійно - тоді вона буде на порядок краще відчувати себе без звичної допомоги близького дорослого в дитячому садку.

Добре, якщо ви з дитиною багато часу проводите на дитячих майданчиках, відвідуєте розвиваючі заняття або спортивні секції. Це означає, що вона вже має досвід спілкування з іншими дітьми. Під час занять діти вчаться дотримуватися правил поведінки в групі, що безсумнівно допоможе їм в адаптаційний період в дитячому садку. Спостерігайте за поведінкою дитини, її спілкуванням з іншими дітьми. Постарайтеся виявити можливі "проблемні" місця і скорегувати їх.

Найчастіше адаптація до дитячого садка займає термін до 3 місяців. Багато дітей відразу радісно йдуть грати з іншими дітками, новими іграшками, їм все цікаво. Не варто думати, що ваша адаптація закінчилася в рекордно короткий термін! Після вдалого початку може статися різкий "стрибок назад", і вас це не повинно лякати. Просто знайте, що з початком відвідування садочка, дитина вчиться вирішувати безліч нових для неї завдань, вона перетравлює багато нової інформації, її нервова система може виявитися перевантаженою. Діти бавляться в дитячому садку

Адаптація дитини в дитячому садку

З чого ж почати, щоб адаптація до дитячого садку пройшла максимально м'яко? Ні в якому разі не залишайте малюка відразу на повний день !!! Вважається, що діти до 3-х років повинні залишатися в групі в перший день на 30-60 хвилин, у другий день на 2 години - і так до обіду. Далі дивляться по ситуації, по стану дитини, і вирішують, як довго водити її ще до обіду, а коли вже пробувати залишати і на денний сон. Дітей 3-4 років можна відразу залишити до обіду, але, звичайно ж, не на повний день.


Навіщо дитині ходити в дитячий садок?
 

Найбільший страх дитини на початку відвідування дитячого садка - це страх того, що батьки віддали її туди назавжди і ніколи не заберуть. Цей страх посилюється ще і тим, що діти дуже своєрідно сприймають час. Діти дошкільного віку не мають достатньо досвіду для того, щоб орієнтуватися в часі.

Дитині в незвичній для неї обстановці може і 1 година здатися вічністю, тому для позначення часу потрібно вибирати зрозумілу для малюка прив'язку до часу: "... ви погуляєте, пограєте, поїсте і я прийду забрати тебе". У цей період про запізнення і мови бути не може!

Найкраще знайомитися з майбутньою вихователькою і групою на вечірній прогулянці. Багато батьків приходять за дітьми в цей час, і ваша дитина буде бачити, як дітей забирають додому - це спостереження дозволить їй менше турбуватися на тему ймовірності того, що її віддали в дитячий садок назавжди. У складні моменти ви завжди зможете сказати "ти ж пам'ятаєш, як ми гуляли з цими дітками ввечері, і за ними приходили їхні батьки? Так само і я сьогодні ввечері заберу тебе".

На початку відвідування дитячого садка проведіть дитині оглядову екскурсію: "ось тут ти будеш грати з іншими дітками, а ось тут висить розпорядок дня, давай почитаємо. Це дитячий майданчик, де ти будеш грати з іншими дітками. Ось твоя група, це твоя шафка, тут ти будеш мити руки, а ось туалет. Дивись як тут все зручно і красиво, правда? ".

Що потрібно дитині в дитячому садку? Як правило, це запасний одяг, змінний одяг, в який вона переодягається в групі після повернення з прогулянки, змінне взуття, носові хустинки або серветки - за потребою.

Дуже часто діти беруть з собою в садок іграшки. Обов'язково простежте, щоб іграшку не можна було легко зламати, і попередьте дитину про те, що, можливо, інші діти захочуть побавитися з її іграшкою, і тоді буде правильно дозволити їм це. Підберіть таку іграшку, якою буде не шкода поділитися, і проговоріть, що є ймовірність того, що хтось із дітей може іграшку ненавмисно зламати, щоб для малюка це не стало трагедією. Нехай йому буде зрозуміло з самого початку, що особливо цінні іграшки краще залишати вдома, а з собою брати такі, котрі не буде дуже шкода в разі будь-якої неприємності.

Отже, ви вже визначилися з садочком, познайомилися з дітками і вихователькою, готові починати нове життя. Постарайтеся не показувати свого хвилювання з приводу майбутніх змін у вашому житті. Будьте доброзичливі і випромінює впевненість у всьому, що відбувається, навіть якщо всередині панікуєте. Дитина повинна відчувати, що все йде за планом, що ви впевнені в успішному результаті заходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чим можна носити чоловічі і жіночі мокасини

Обов'язково поясніть їй, що не знати чогось і соромитися, хвилюватися або навіть боятися - це нормально. Вона ж перший раз в житті йде в дитячий садок. "Так, там буде багато нового і незрозумілого, але ти всьому навчишся, адже он ти вже в мене яка велика!" Ніколи не соромте дитину за прояв її почуттів, особливо при сторонніх! Або за те, що у неї щось не виходить, і головне - не дозволяйте іншим дорослим соромити і маніпулювати її почуттями.

Вихователі дитячого садка повинні з повагою ставитися до вас, вашої дитини і ваших хвилювань. Ми бажаємо вам потрапити в такий колектив дитячого садочка, де вашій дитині буде по-домашньому добре, і ви будете спокійні і щасливі. Щасливої дороги!


Схожі матеріали:

👁 907
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: дитячий садок, дитина, ходить в садок



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як правильно мастурбувати дівчині чи хло...

/_pu/71/57037984.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Шампунь от перхоти: как выбрать и исполь...

/_pu/71/62214789.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Чорний, білий, синій, жовтий чи червоний...

/_pu/71/79759712.jpg

Топ тактических кофт: как выбрать лучшую...

/_pu/71/63475496.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Найкращі спортивні онлайн-букмекерські к...

/_pu/71/79984501.jpg