Як знайти виробника або постачальника товару для вашої ідеї


Як знайти виробника або постачальника товару для вашої ідеї

Як знайти виробника або постачальника товару для вашої ідеїУ цій статті ми розглянемо базові правила успішного пошуку постачальника для вашого проекту. Ми розповімо, де його шукати, як краще з ним зв’язатися і про що питати.

Давайте розпочинати.

Основи – Що ви шукаєте?

У цій статті, коли ми говоримо про постачальників, ми маємо на увазі всіх, хто може постачати вам товари та забезпечувати їх запаси. Тобто виробників, оптовиків і дистриб’юторів.   

За допомогою простого пошуку в Google можна знайти тонни корисних посилань. Проте, перш ніж почати, вам варто обміркувати кілька пунктів і прийняти рішення.

По-перше, вам потрібно визначитися з типом постачальника. Це вкаже на термінологію, яку потрібно використовувати при пошуку.

Ось кілька найбільш розповсюджених варіантів:
 •  Виробник, який втілить в життя ідею вашого товару.
 •  Постачальник, який також може бути і виробником, оптовик або дистриб’ютор для придбання вже існуючих брендів і товарів.
 •  Дропшиппер для постачання товарів і виконання замовлень вже існуючих брендів і товарів.

Вітчизняні або закордонні постачальники


Вітчизняні або закордонні постачальники
 

Якщо ви хочете виробляти товар або купувати його оптом, питання про вибір постачальників дуже поширене. Питання полягає у виборі між вітчизняними та закордонними. Закордонний постачальник може перебувати в будь-якій країні, але найчастіше мова йде про країни Азії, такі як Китай, Індія і Тайвань.

Ви, напевно, вже знаєте, що майже завжди закуповувати товар за кордоном дешевше, але справа не тільки в початкових інвестиціях та вартості одиниці товару.

І вітчизняні, і закордонні постачальники мають як свої переваги, так і недоліки. Їх ми розглянемо далі.

Вітчизняні постачальники

Переваги
 •  Якість товару та умови праці кращі.
 •  Легше спілкуватися з постачальником, немає мовного бар’єру.
 •  Можна застосувати маркетинговий хід: товари вироблені в Україні.
 •  Легше перевірити надійність постачальника.
 •  Швидка доставка.
 •  Хороший захист прав на інтелектуальну власність.
 •  Безпека платежів і захист прав кращі.
Недоліки
 •  Вартість виробництва вища.
 •  Обмежений вибір товару (існує безліч товарів, які більше не виготовляються в Україні або взагалі ніколи не виготовлялися).

Закордонні постачальники

Переваги
 • Вартість виробництва нижча.
 • Велика кількість виробників на вибір.
 • Комплексні майданчики, такі як Alibaba, спрощують процес пошуку товару.
Недоліки
 •  Клієнти вважають, що якість таких товарів гірша.
 •  (Зазвичай) низькі стандарти виробництва і праці.
 •  Поганий захист прав на інтелектуальну власність.
 •  Мовний і комунікаційний бар’єр можуть викликати складності.
 •  Складно/дорого перевірити постачальника і відвідати його виробництво.
 •  Тривала доставка.
 •  Культурні відмінності у веденні бізнесу.
 •  Імпорт товару і митне оформлення.
 •  Безпека платежів і захист прав гірші.

Де розпочати пошук

Де розпочати пошук
 

Тепер, коли ви краще уявляєте, що саме вам потрібно знайти, а також розумієте переваги і недоліки вітчизняних та закордонних постачальників, із чого ж ви почнете свій пошук? Безсумнівно, краще всього почати з Інтернету, але існують певні місця, які допоможуть вам у пошуку.

Бази даних компаній

Одними із кращих джерел для пошуку можуть стати онлайн-бази даних постачальників. У цих базах даних є профілі сотень чи навіть тисяч виробників, оптовиків і постачальників. Нижче в якості прикладу ми перерахували деякі з найбільш популярних баз даних.

Онлайн-бази даних постачальників
    ThomasNet
    Makers Row
    MFG
    Kompass

Онлайн-бази даних закордонних постачальників

    Alibaba
    AliExpress
    IndiaMart

У нетрях Google

Протягом останніх років ми звикли легко шукати потрібну інформацію за допомогою Google і знаходити необхідне в перших декількох результатах пошуку. Тим не менше, багато постачальників не встигають за прогресом Інтернету, а саме за змінами в алгоритмі пошуку в Google. Дуже часто їх сайти застаріли, інформація в них розкидана, і вони не оптимізовані для пошуковиків.

Як знайти постачальників за допомогою Google? Вперше в житті вам потрібно буде досліджувати десяту сторінку результатів пошуку і, може, навіть далі. Ви також можете захотіти використовувати під час пошуку різні терміни. Наприклад, такі як оптова торгівля, оптовик і дистриб’ютор, можуть використовуватися замість один одного, тому вам потрібно буде шукати їх усі.

Вам можуть допомогти розширений пошук і довідка з веб-пошуку від Google, які покращать якість пошуків і, відповідно, їх результативність.

Виставки

На всіляких виставках продукції з певних ніш промисловості ви можете знайти постачальника товарів для свого бізнесу і безпосередньо на місці з ним познайомитися. Там же зможете налагодити перші робочі зв’язки.

Запит на цінову пропозицію

Запит на цінову пропозицію
 

Після того, як ви знайшли потрібного постачальника, із чого почати переговори?

Основне питання, яке буде вас турбувати: «Скільки?». Але, перш ніж поспішно відправити постачальнику запит на ціну, продумайте, що саме хочете сказати і які питання потрібно поставити. Добре продуманий запит підвищить ваші шанси отримати відповідь і потрібну вам інформацію.

Є кілька важливих питань, які варто згадати в запиті:
 
 Яке у вас мінімальне замовлення? – Вам потрібно переконатися, що мінімальна кількість замовлення постачальника вам під силу і по кишені. Мінімальна кількість замовлення може дуже відрізнятися, залежно від товару і постачальника, тому дуже важливо поставити це питання заздалегідь.

 Яка ціна за зразок? – Швидше за все, ви захочете вивчити зразок, перш ніж зробити замовлення. Ціни за зразок відрізняються, залежно від товару і постачальника. Деякі постачальники, які отримують багато запитів, можуть змінити роздрібну ціну, деякі запропонують вам зразки за ціною зі знижкою, а інші можуть навіть відправити вам зразки безкоштовно.

 Яка ціна за одиницю товару? – Одне з найважливіших питань – ціна за одиницю товару. Швидше за все, ви захочете запитати ціну за одиницю товару при різних обсягах замовлення, щоб дізнатися розмір знижки при великих замовленнях.

 Як довго виконується замовлення? – Дуже важливо знати час виконання замовлення, оскільки, в залежності від типу вашого бізнесу, час може стати вирішальним фактором.

 Які ваші умови оплати? – Багато постачальників зажадають від нових клієнтів повну передоплату за товар. Це дуже важливо знати, оскільки запаси товарів складають основну статтю витрат для інтернет-стартапів. Також ви можете запитати, які умови оплати при наступних замовленнях.

Постачальники постійно отримують сотні запитів про ціну від ненадійних покупців, які часто і не збираються нічого купувати. Тому дуже часто постачальники не відповідають на всі запити. Підприємці-початківці  у сфері онлайн-бізнесу часто скаржаться на відсутність відповідей із боку постачальників.

Як не залишитися проігнорованим? Існує кілька речей, які не варто робити, коли ви вперше зв’язуєтеся з постачальником:
 • Довгі запити – Ваш перший лист до постачальника повинен бути коротким і змістовним. Не пишіть занадто багато про свою історію. Завдання першого запиту – можливість краще оцінити потенційного кандидата в партнери. Зосередьтеся на тому, що найбільше хвилює постачальників, – на детальній інформації про товар, який ви шукаєте.

 • Не просіть занадто багато – Постачальнику не завжди легко обробляти запити. Важливо запитати про декілька цін на товар при різних обсягах замовлення, але не ставити занадто багато питань і запитів про детальну інформацію. Запитуйте тільки те, що вам необхідно дізнатися для оцінки потенційної співпраці між вами і вашим постачальником.

 • Не робіть запит на занадто мале замовлення – Якщо ви зробите ціновий запит на кількість товару нижчу, ніж мінімальна кількість у постачальника, ви ризикуєте так і не отримати відповідь. Якщо ви не впевнені в обсязі необхідного замовлення, зателефонуйте постачальнику або напишіть короткий запит з одним питанням, щоб дізнатися розмір мінімального замовлення.

І нарешті, якщо ви зв’язуєтеся із закордонним постачальником, пам’ятайте, що дуже часто для перекладу вашого листа й своєї відповіді він може користуватися програмами-перекладачами. Рекомендуємо писати лист постачальнику англійською мовою. Ваші запити повинні бути короткими, змістовними, добре відформатованими і без помилок. Це не лише спростить завдання постачальнику, але й забезпечить вам хорошу відповідь. Також, коли ви ставите питання, краще їх пронумерувати, так постачальнику буде простіше відповісти на кожен із пунктів, а відповіді і листування будуть більш зрозумілими та організованими.

Ось приклад запиту, який можна було б надіслати:
 
Доброго дня!

Мене звати ____,  я представник компанії XYZ.

Я зацікавлений у розміщенні замовлення на ІМ’Я ПОСТАЧАЛЬНИКА. Я хотів би поставити кілька питань завчасно:

 
 1. Яке у вас мінімальне замовлення?
 2. Яка ціна одиниці товару при мінімальному замовленні і якщо я замовлю в три рази більше мінімального замовлення?
 3. Які умови оплати для нових клієнтів?
Я також хотів би замовити зразок ТОВАРУ, щоб перевірити якість. Не могли б ви мені повідомити ціну за зразок з доставкою в:

Ім’я Прізвище
Адреса
Місто, Країна
Поштовий індекс

Дякую,

Ваше Ім’я

Як ви вже бачите на прикладі зразка вище, лист короткий, змістовний, а мета його – дізнатися у постачальника умови співпраці. Також я відразу запитав про замовлення зразка товару на випадок, якщо цей постачальник мені підійде. Як тільки я отримаю зразки і мене задовольнить їх якість, я можу почати цікавитися деталями співпраці, знаючи, що я не витрачаю марно ні свій час, ні час постачальника.

Переговори про мінімальне замовлення

Якщо ви вперше шукаєте постачальника, ви швидко дізнаєтесь, що таке мінімальна кількість замовлення. Дуже часто при першому замовленні постачальник вимагає зобов’язатися купити сотні або навіть тисячі одиниць товару, в залежності від типу товару і постачальника.

Мінімальна кількість замовлення може стати проблемою, якщо ваші кошти обмежені або якщо ви просто хочете почати з малих партій товару, щоб протестувати його на ринку, перш ніж робити великі замовлення. Хороша новина – мінімальну кількість замовлення завжди можна обговорити.

Перед початком переговорів важливо зрозуміти, чому саме постачальник встановив мінімум. Це забезпечить багато роботи наперед? Чи, може, постачальник воліє працювати з великими замовниками? Зрозумійте причини встановлення мінімального замовлення, і вам буде простіше зрозуміти позицію постачальника, вести переговори і робити хороші зустрічні пропозиції.

Після того, як ви краще зрозумієте позицію вашого постачальника, ви можете запропонувати знизити мінімальну кількість замовлення. Компроміси можуть полягати в наданні постачальнику застави за велике замовлення, але при цьому товар виробляється маленькими партіями або ціна за одиницю товару вища.

Ви вже знайшли вашого постачальника-партнера?


Ви вже знайшли вашого постачальника-партнера?


Пошук постачальників і виробників – особливий процес, і для багатьох це абсолютно новий досвід. Пошуки постачальників, які вам підходять, – це складний і дуже важливий момент для вашого нового бізнесу, і це не завжди просто. Дуже легко опустити руки, коли ви заходите в глухий кут, але в більшості випадків потрібно просто більше терпіння та завзятості, і ви знайдете ідеального партнера для свого бізнесу.

Джерело: http://lemarbet.com/


Схожі матеріали:

Категорія: Поради на всі випадки життя
Переглядів: 632 | Теги: бази, постачальники, товар, інтернет магазин, бізнес
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Гіркий шоколад захищає від розвитку депр...

/_pu/49/15820991.jpg

Як простіше голодувати з користю для здо...

/_pu/52/21856658.jpg

Ознаки, що чоловік втратив до вас інтере...

/_pu/53/09701550.jpg

Не затягуйте: оптимальний вік для пологі...

/_pu/52/83332543.jpg

7 найкорисніших продуктів без вуглеводів...

/_pu/50/33184220.jpg

Ангел або чортиця: як використати модну ...

/_pu/48/25286929.jpg

Як виселити з квартири небажаних орендар...

/_pu/50/86036736.jpg

3Д панелі - новий вид стінної обробки дл...

/_pu/50/56574248.jpg

Отделка жилья декоративными элементами

/_pu/52/13379226.jpg

Викривачі корупції – категорія осіб, які...

/_pu/52/58824062.jpg

Як прибрати набряки: 5 методів, які прац...

/_pu/51/42346664.jpg

Шьем все или преимущества, которые дает ...

/_pu/49/84911187.jpg


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020