Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Роз'яснення по питанню державної реєстрації прав на земельні ділянки


Роз'яснення по питанню державної реєстрації прав на земельні ділянки

Лише з проведенням державної реєстрації пов’язана можливість реалізації повноважень власника землі, тобто: володіння, користування та розпорядження нею, а також потенційна можливість захисту цих повноважень в разі їх порушення зі сторони третіх осіб.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в редакції від 01.01.2013 року), державна реєстрація прав власності, інших речових прав на земельні ділянки (їх обтяження) здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, яка проводиться територіальними органами Державного агентства земельних ресурсів України.

У разі, якщо право власності на земельну ділянку не зареєстровано в Державному земельному кадастрі (так звані державні акти «старого зразка», які не містили інформації щодо кадастрового номера земельної ділянки), нотаріус чи державний реєстратор відмовляє в проведенні державної реєстрації, про що приймає відповідне рішення.

Разом з тим, відмова в проведенні державної реєстрації не позбавляє заявника права повторно звернутись із заявою, за умови усунення перешкод для реєстрації.

У випадку відмови в проведенні державної реєстрації, власникам (користувачам земельної ділянки державної чи комунальної власності) необхідно звернутись до територіальних органів Держземагенства за місцем розташування нерухомого майна, подавши:

- заяву про державну реєстрацію (за встановленою формою).

- технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

- документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.

На підтвердження державної реєстрації прав (обтяжень) земельної ділянки, заявнику видається витяг з Державного земельного кадастру.

При оформленні спадкових прав відповідні документи подаються спадкоємцями, які прийняли спадщину на запит нотаріуса.

Варто знати! За строками державна реєстрація земельної ділянки не може перевищувати 14 робочих днів з дня подання відповідної заяви.

Здійснюють таку реєстрацію державні кадастрові реєстратори, які є державними службовцями, мають власні печатки та рішення щодо реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей про неї в Державний земельний кадастр приймають особисто під свою відповідальність.

У разі якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не  зареєстровано, розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на земельну ділянку присвоюється на підставі документів, зазначених вище. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.

ОТЖЕ, спочатку слід зареєструвати сформовану земельну ділянку на підставі документації із землеустрою з присвоєнням їй кадастрового номера в територіальних органах Державного агентства земельних ресурсів України, а вже далі буде проводитись процедура реєстрації права власності чи іншого речового права на неї в територіальних органах Державної реєстраційної служби України, діяльність якої координується Міністерством юстиції України чи нотаріусами (при вчиненні нотаріальних дій).



Схожі матеріали:

👁 3113
Категорія: Правова допомога
Теги: Інформація, Спадкоємець, державна реєстрація, земельна ділянка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg