Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як бути сільській раді, якщо громадянин не оформив своє право на землю, а спадкоємців немає?


Як бути сільській раді, якщо громадянин не оформив своє право на землю, а спадкоємців немає?

Як бути сільській раді, якщо громадянин не оформив своє право на землю, а спадкоємців немає?Якщо за життя громадянин не оформив правонастановлюючі документи на земельну ділянку, така земельна ділянка успадковуватися його спадкоємцями у загальному порядку не може.

У цьому випадку спадкоємцям слід звернутися до суду за визнанням права власності на земельну ділянку. Можна діяти й по -іншому, тобто спадкоємці звертаються до місцевої ради, яка прийняла рішення про передачу у власність спадкодавцю ділянки, щодо визнання цього рішення таким, що втратило силу у зв'язку із смертю особи та не отримання нею правонастановлюючого документа (не завершенням приватизації).

Іноді, коли спадкоємці вже мають житловий будинок в іншому місці та приватизували біля нього земельну ділянку, або ж мають намір приватизувати земельну ділянку для цих цілей в іншому населеному пункті, чи спадкоємці - іноземні громадяни і не можуть безкоштовно приватизувати земельну ділянку під успадкованим будинком.

У такому разі, за умови, що спадкоємці хочуть зберегти за собою житловий будинок, їм доцільно звернутися до суду про визнання права власності на земельну ділянку. Якщо ж спадкоємці мають намір продати або іншим чином відчужити житловий будинок, приватизовувати земельну ділянку їм недоцільно. Тобто, якщо право власності на житловий будинок у спадкоємців виникло, а земельна ділянка не приватизована або ж не може бути успадкована, оскільки спадкодавець не отримав правонастановлюючі документи, спадкоємці можуть відчужити тільки житловий будинок.

Так, відповідно до п. З Прикінцевих та перехідних положень Закону України ''Про державний земельний кадастр" у разі, якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації' із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Забороняється вимагати для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.

Таким чином, спадкоємці житлового будинку можуть замовити технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), зареєструвати земельну ділянку (комунальної власності) в Державному земельному кадастрі, отримати на підтвердження цього витяг з нього, де зазначатиметься площа та кадастровий номер ділянки, та продати будинок.

Новий власник будинку вже вирішуватиме, приватизовувати земельну ділянку під придбаним будинком, чи орендувати.

Щодо землевпорядної документації, яку необхідно виготовляти для передачі в приватну власність спадкоємцям або ж особам, яким проданий житловий будинок, відповідно п. 2 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ "Про державний земельний кадастр" встановлено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою власників (користувачів державної та комунальної власності земельної ділянки). Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.

У разі, якщо кадастрові номери земельних ділянок були визначені, але не присвоєнні до 01.01.2013 року, такі кадастрові номери вважаються присвоєними, а земельні ділянки - зареєстрованими у Державному земельному кадастрі з моменту письмового звернення замовника документації із землеустрою, на підставі якої було визначено кадастровий номер земельної ділянки, без подання електронного документа та стягнення плати за державну реєстрацію земельної ділянки, у разі якщо така документація із землеустрою була затверджена до 01.01.2013 року в порядку, встановленому законом

Отже, спадкоємцям необхідно замовляти тільки технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).


Схожі матеріали:

👁 1476
Категорія: Поради спеціаліста
Теги: право на землю, спадкоємць, Сільська Рада, документи, земля



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg