Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Поняття про твердість води. Кругообіг Карбону в природі. Силікатна кислота й силікати, їх властивості, застосування


Поняття про твердість води. Кругообіг Карбону в природі. Силікатна кислота й силікати, їх властивості, застосування

Твердість води зумовлена наявністю у ній йонів кальцію та магнію. Розрізняють тимчасову твердість води (або карбонатну) і постійну твердість (або некарбонатану).

Карбонатна твердість спричинюється наявністю у воді гідроген карбонатів кальцію і магнію.

Вона усувається кип’ятінням. Некарбонантна твердість обумовлюється наявністю у воді сульфатів, хлоридів, нітратів тощо кальцію та магнію. Її можна усунути додаванням соди або пропусканням води через йонообмінник.

У природі постійно відбувається кругообіг Карбону. Основну роль у ньому відіграє карбон(IV) оксид CO2, вуглекислий газ, що входить до складу атмосфери Землі. До атмосфери вуглекислий газ надходить внаслідок процесів виверження вулканів, горіння палива, процесів життя, бродіння, дихання людей. З повітря CO2 у значних кількостях поглинається рослинами в процесі фотосинтезу.

Унаслідок цього процесу утворюються органічні сполуки, які містять Карбон. Рослини поїдаються тваринами й органічні речовини переходять в їхній організм. Тварини виділяють Карбон під час дихання у вигляді вуглекислого газу. Крім того, рослини і тварини з часом відмирають, починають гнити, перетворюючись на горючі копалини - кам’яне вугілля, нафту, природний газ. Ми використовуємо їх як паливо. Унаслідок згоряння цих речовин утворюється CO2, який знову повертається в атмосферу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поняття про органічні сполуки. елементи-органогени. Спільні та відмінні ознаки неорганічних та органічних сполук. Природні й синтетичні органічні речовини

Крім того, вуглекислий газ із атмосфери поглинається також водою Світового океану і реагує з гірськими породами. Так утворюються вапняки, доломіти та інші карбонати. Така різноманітність процесів забезпечує постійний кругообіг Карбону в природі.

Силікатна кислота має молекулярну формулу H2SiO3. Це дуже слабка кислота, у воді малорозчинна. Вона не має кислого смаку, хоч і забарвлює синій лакмус у червоний колір. При нагріванні силікатна кислота легко розкладається на силіцій(IV) оксид і воду.

H2SiO3  → SiO2 + H2O


І ще одна властивість силікатної кислоти: вона реагує з лугом, утворюючи сіль та воду.

Солі силікатної кислоти називаються силікатами. Їхній склад звичайно зображують у вигляді сполук оксидів елементів. Наприклад, CaSiO3 можна виразити формулою CaO · SiO2. Якщо до складу силікатів входить оксид алюмінію, то вони називаються алюмосилікатами. До алюмосилікатів належать біла глина (каолін), польовий шпат, нефелін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Метан - найпростіша органічна сполука. Його склад, електронна і структурна формули, тетраедрична будова молекули

Силікати в основному нерозчинні у воді. Виняток становлять силікати натрію та калію. Їх називають ще розчинним склом, або рідким склом. Рідке скло застосовують як зв’язуючий матеріал при виготовленні кислотостійких бетонів, замазок, силікатного клею, для просочування тканини, дерева і паперу, щоб надати їм вогнестійкості й водонепроникності.


Схожі матеріали:

👁 5897
Категорія: Хімія
Теги: Твердість води, вода, сода, хімія



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg