Тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води


Тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води

В Україні тарифи на послуги з централізованого постачання теплової енергії регулюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, так 17.10.2014 року вище згаданою комісією прийнята постанова № 146    

«Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг».

Пунктом 87 постанови встановлено наступні тарифи, обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства "Лубнитеплоенерго" з централізованого опалення:

- для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії - 451,71 грн/Гкал (з податком на додану вартість);

- для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії - 12,57 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (з податком на додану вартість);

- з централізованого постачання гарячої води:

• за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання - 27,71 грн за 1 куб. м (з податком на додану вартість);

• за відсутності рушникосушильників - 25,70 грн за 1 куб. м (з податком на додану вартість).

 Згідно зі ст. 18 Закону «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на отримання якісних та своєчасних послуг. Як зазначено у Правилах надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р., теплопостачання повинно бути безперебійним протягом всього опалювального сезону. Допускається лише перерва у наданні послуг з централізованого опалення та зниження температури нижче нормативної - на 12 годин на добу раз на місяць.

Відповідно до державних санітарних норм, температура повітря в житлових приміщеннях має становити +18 °C (у кутовій кімнаті +20 °C). Тобто на оплату впливає не те, наскільки теплі батареї, а наскільки тепло в приміщенні і якщо у вас температура в квартирі нижче 18 градусів, ви маєте право на перерахунок розміру плати за послуги теплопостачання.

Ці питання регулює Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, який був затверджений постановою КМУ № 151 від 17.02.2010 р., так, споживач може вимагати зниження плати на 5 % за кожен градус відхилення повітря в приміщенні від 18 °C до 12 °C в житлових приміщеннях (з 20 °C до 14 °C — в кутових кімнатах).

Також необхідно звернути увагу, що якість послуги централізованого опалення повинна відповідати нормативній температурі повітря при дотриманні двох умов: споживач має утеплити свою квартиру — заклеїти вікна або, наприклад, замінити старі вікна і двері на склопакети, а балансоутримувач будинку — вжити заходів з утеплення місць загального користування будинку, наприклад, під'їздів.

Якщо послуга неякісна — вам потрібно письмово або в усній формі по телефону повідомити про це її виконавця (за адресами, що вказані в договорі), зазначивши своє прізвище,  ім'я та по батькові, точну адресу проживання, а також найменування послуги.

Можна подати як індивідуальну, так і колективну заяву в письмовій формі. Заявка (усна чи письмова) має бути зареєстрована в журналі реєстрації заявок споживачів, при цьому представник виконавця зобов'язаний повідомити заявнику відомості про особу, яка прийняла повідомлення, його реєстраційний номер та час прийняття.

Не пізніше визначеного у договорі строку, до вас має прибути комісія, яка заміряє температуру повітря в квартирі. За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг, який підписується представниками виконавця та споживачем. Акт-претензія складається у 2-х примірниках, по одному для споживача та виконавця.

Цей документ реєструється в журналі реєстрації актів-претензій та є підставою для перерахунку розміру оплати за комунальні послуги.

Важливо знати, що у разі неприбуття комісії або необгрунтованої відмови від складання акта-претензії, цей документ вважається дійсним і без підписів представників виконавця, але тоді потрібні підписи не менш як 2-х сусідів-свідків. Виконавець зобов’язаний розглянути претензію протягом 3-х робочих днів і повідомити про результати розгляду споживача.

У  разі  ненадання  протягом установленого строку виконавцем відповіді вважається, що він визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг. Перерахунок оплати за тепло має бути здійснений протягом місяця, що настає за розрахунковим, незалежно від наявності у споживача заборгованості за надані послуги.Схожі матеріали:

Категорія: Сообщения
Переглядів: 927 | Теги: Гребінка, тарифи, гаряча вода, централізованого опалення
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чого уникають психологічно здорові люди

/_pu/46/42633285.jpg

Здоровый взгляд: когда стоит идти к офта...

/_pu/49/07389949.jpg

Продукти, які допоможуть впоратися з три...

/_pu/51/73563982.jpg

Что такое храп и как от него избавиться

/_pu/54/71868683.jpg

Декілька простих продуктів, які допоможу...

/_pu/52/97239990.jpg

Неочевидні речі, які псують ваш зір

/_pu/53/33970384.jpg

Кращі напої для зміцнення імунітету

/_pu/51/89643361.jpg

Ідеї для творчості: Малюнок на склі

/_pu/50/37739107.jpg

Який акумулятор підійде вашому автомобіл...

/_pu/49/83413511.jpg

Фатальні помилки, які водії скоюють в ні...

/_pu/54/06309770.jpg

Відпочинок в Карпатах - серці України

/_pu/54/47758733.jpg

Стресова сивина може зникнути сама по со...

/_pu/52/55589634.jpg


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020