Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Як швидко заснути і виспатись за короткий час


Як швидко заснути і виспатись за короткий час

Як виспатисьПівгодини читали список протипоказань до снодійного, але так і не заснули? Нічого, ми знаємо інші надійні способи.

Лягайте спати як завжди, навіть якщо вам належить ранній підйом
 
Якщо ви звикли засинати в один і той же час (а ми на це дуже сподіваємося), заснути раніше буде досить важко.

А стрес від безуспішних спроб приспати себе зусиллям волі, навпаки, призведе до того, що ви прокрутитесь довше звичайного - і в результаті на сон залишиться часу навіть менше, ніж у випадку, якби ви дотримувалися свого звичайного режиму.

До того ж чим довше ви не спите, тим міцніше ваш організм асоціює ліжко з місцем, призначеним скоріше для неспання. Коротше кажучи, навіть якщо будильник встановлено на п'ятій ранку, лягайте, тільки коли дійсно захочете спати, і ні хвилиною раніше.

Розслабляйтеся з келихом вина за вечерею, але не перед сном

Так, від алкоголю часто хилить на сон, ніхто не сперечається. Але пити багато, та ще й безпосередньо перед сном - погана ідея. Це призведе до того, що ви швидше за все будете постійно прокидатися серед ночі, та й вранці встанете раніше, ніж збиралися. Учені поки не до кінця розуміють, чому це відбувається, але, судячи з усього, ми прокидаємося після того, як організм розщепив отриманий алкоголь. На те, щоб переробити одну порцію, у нього йде близько години. Це означає, що, якщо ви випили два коктейлі, через 2 години можуть початися проблеми зі сном. Відповідно, лягати має сенс не раніше, ніж через 2,5 години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікувальні та корисні властивості липи

Не доводьте себе до повної знемоги під час вечірнього тренування

По крайній мірі, не робіть це безпосередньо перед відбоєм. Хоч ви і відчуєте себе абсолютно вимотаною, мозок буде дуже збуджений отриманим навантаженням. Ця напруга і висока внутрішня температура не дадуть вам вчасно заспокоїтися і нормально заснути. Намагайтеся закінчувати заняття не пізніше ніж за 4 години до сну. Ну а якщо десять вечора - єдиний час, коли ви можете дозволити собі похід у спортзал, після тренування відразу ж прийміть прохолодний душ, щоб швидше охолонути.

Провітрюйте кімнату перед сном

У прохолодному приміщенні ми засинаємо швидше і спимо міцніше - це пов'язано з особливостями нашого організму. Справа в тому, що в процесі засипання внутрішня температура тіла знижується, і чим швидше це відбудеться, тим швидше ви опинитеся в обіймах Морфея. Прийміть теплу ванну або душ перед сном або надіньте теплу піжаму і шкарпетки, перш ніж входити в спальню (температура повітря в ній повинна бути приблизно на 3 ° С нижче комфортної денної температури), Роздягніться і відразу пірнайте під ковдру. Так ви не замерзнете, засинаючи, і не спітнієте до ранку.

Визначте, скільки годин сну необхідно вашому організму

Горезвісні 8 годин аж ніяк не є загальною нормою. Комусь із нас вистачає і п'яти, інші не здатні повноцінно функціонувати без дев'ятигодинного сну. Щоб зрозуміти, яка ваша індивідуальна потреба в сні, дочекайтеся відпустки і подивіться, скільки годин в середньому ви спите, коли вам не потрібно вставати по будильнику. Або поекспериментуйте, відводячи собі на сон від семи до восьми годин (о'кей, визнаємо - всередньому людині потрібно саме стільки), і подивіться, в якому випадку будете почувати себе найкраще. Визначивши оптимальну дозу сну, надалі будуйте режим відповідним чином.

Не намагайтеся приспати себе читанням

Якщо ви прокинулися серед ночі і не можете заснути, навіть "Піднята цілина" не виправить становище, а при поганому розкладі ще й посилить проблему. Ви ж не можете читати без світла, правильно? А світло пригнічує синтез мелатоніну - гормону, що регулює сон. Про ноутбук, Айпад та інші електронні пристрої тим більше забудьте: випромінюваний ними блакитне світло - головний ворог мелатоніну, і замість того, щоб нарешті відключитися, ваш мозок буде з азартом переробляти отриману інформацію. Послухайте тиху спокійну музику. Зрештою, порахуйте овець - спосіб хоч і олдскульний, але цілком ефективний. І серйозно - ніякого світла. Дослідження показують, що його надлишок в нічний час підвищує ризик розвитку раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Зняття стресу народними методами

Нічна зміна

Не лягайте спати голодними: порожній шлунок посилає мозку сигнал про те, що спати не час. Але й їсти на ніч треба з розумом.

Джерело: http://zdorovia.com.ua/


Схожі матеріали:

👁 1835
Категорія: Лікування
Теги: сон, поради, Бадьорість



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg