Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Що повинен знати кожен пацієнт про ліки?


Що повинен знати кожен пацієнт про ліки? Як правильно приймати ліки?

Без медикаментозних препаратів сьогодні неможливе успішне лікування, їх ми використовуємо чи не щодня. Болить голова чи спина, піднявся тиск, необхідно збити температуру - таких «необхідностей» безліч.

Ми, можливо, вже й не задумуємося над тим, що ліки завжди вимагають правильного прийому. Чим запити, коли і скільки приймати, з чим не поєднувати - це важливі питання, від яких залежить ефективність препаратів.

Що повинен знати кожен пацієнт про ліки?

Основне правило - не призначати ліки самому собі

Призначати лікарський препарат і режим його застосування має тільки спеціаліст. Він обирає медикаменти, враховуючи індивідуальні особливості організму пацієнта: стать, вік, супутні патології. Адже не буває двох однакових хворих. У кожної людйни може бути різна реакція на певні ліки.

Часто люди, без попередньої консультації лікаря, звертаються за допомогою підібрати потрібний препарат до фармацевтів. Задумайтесь: провізори аптек знають дію самих медикаментів, але не знають особливостей вашого організму.

Необхідно чітко дотримуватися рекомендацій лікаря

Час прийому, дозування, інтервал між вживанням різних видів медикаментів - все це детально має пояснити і розписати ваш лікар. Потрібно також мати на увазі, що дуже важливо пити саме ті препарати, які виписав спеціаліст, а не замінювати їх іншими, зі схожою дією.

Кожен лікарський препарат має два види назв: міжнародну непатентовану назву, яка показує діючу речовину засобу, і торгову або фірмову назву, яка є комерційною власністю фармацевтичної фірми. Тож один лікарський засіб може мати декілька фірмових назв. Але один і той самий препарат різних фірм може бути різний за своєю ефективністю.

Тому так важливо пити саме ті ліки, які призначив вам лікар, адже він добре знає про властивості всіх цих препаратів.

Найбільш ефективні - ін'єкції

Шлях потрапляння лікарського препарату - в організм може бути різним: через шлунково-кишковий тракт, органи дихання, шкіру, безпосередньо у кров. Від шляху введення залежить процес всмоктування ліків -потрапляння із місця введення у кров. При внутрішньовенному та внутрішньоартеріальному шляху введення лікарська речовина відразу і вся потрапляє у кров. Тому це найбільш ефективний спосіб застосування препарату.

Але не всі вони можуть бути введені таким шляхом, деякі приймаються тільки у вигляді пігулок. Це пов'язано з технологією виробництва лікарських препаратів.

Ліки потрібно запивати водою

На процес всмоктування ліків у шлунку та кишечнику впливає рівень рН (кислотності) у цих органах, дія ферментів шлунково-кишкового тракту, солі жовчних кислот, об'єм і склад їжі, кількість прийнятої рідини, інтервал між їжею і прийомом препарату. їжа стимулює виділення соку і соляної кислоти, що впливає безпосередньо на засвоєння ліків. Тому для кожного препарату є свій час прийому: до чи після їжі.

І цього часу дуже важливо дотримуватися.

Якщо необхідно одночасно приймати декілька видів препаратів

Конкретного часового інтервалу, який би мав бути між прийомами декількох препаратів, не існує. Все залежить від їх сумісності один з одним. Є ліки, які можна випити разом, не роблячи перерви, і вони однаково добре засвояться. А є ліки, які блокують, підсилюють, заважають всмоктуванню інших.

Як саме пити призначені вам препарати, має пояснити лікар. Завжди говоріть йому, які ліки ви вживаєте зараз і які приймали раніше.

Алкоголь і ліки несумісні

Алкоголь негативно впливає на дію препаратів. Причому по-різному при однократному і при багатократному прийомі. При однократному сповільнює руйнування препарату в печінці. При тривалому вживанні алкоголю змінюється структура печінки, функція її клітин, тому для певних ліків необхідно збільшувати чи зменшувати дозування. Прийом антибактеріальних препаратів при вживанні алкоголю може супроводжуватися головним болем, прискореним серцебиттям, нудотою, зниженням артеріального тиску.

Курс лікування потрібно проходити до кінця

Для кожного препарату існує своя швидкість всмоктування, час максимального накопичення і швидкість виведення з організму. Від цього залежить разова, добова і курсова доза препарату. Тому необхідно суворо дотримуватися курсу лікування. Якщо не виникали побічні ефекти, самостійно переривати його не рекомендується. Якщо дійсно хочете вилікуватися.

ДОВІДКА

Читаємо інструкцію правильно
• «приймати натщесерце» - це приймати за 20-40 хвилин до першого прийому їжі;
• «перед їжею» - за 20-30хвилин перед прийомом їжі;
• «під час їжі або відразу після їжі» - наприкінці трапези або безпосередньо після прийому їжі;
• «після їжі» - через 30-40хвилин після прийому їжі;
• якщо в інструкції або лікарем не вказано, коли приймати ліки, робіть це за 30 хвилин до їжі або через дві години після неї;
• «три рази на день» - це зовсім не означає сніданок-обід-вечеря. Ліки потрібно приймати кожні вісім годин, щоб у крові рівномірно підтримувалася їхня концентрація.
Виняток складають препарагіїй, які безпосередньо беруть участь у перетравлюванні їжі (за наявності шлунково-кишкових захворювань). Запивати ліки потрібно не соком, чаєм, компотом чи іншими напоями, а звичайною водою кімнатної температури.


Схожі матеріали:

👁 2851
Категорія: Здоров'я
Теги: препарат, алкоголь, ін'єкція, Лікар, ліки
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Працевлаштування в Іспанії для українців

/_pu/62/85277449.jpg

Навіщо вирощують огірки у сітках: досвід...

/_pu/64/26277257.jpg

Зимние поплавочные удочки, удилище на щу...

/_pu/62/57158443.jpg

Чому від автомобільного ключа потрібно в...

/_pu/66/75166862.jpg

Чому досвідчені городники не викидають м...

/_pu/63/98391852.jpg

Кому і чому не можна їсти хурму

/_pu/66/29330695.jpg

Виноград цього не любить: три помилки да...

/_pu/64/42788915.jpg

Як покращити стан волосся в домашніх умо...

/_pu/66/97501247.jpg

Перевірений спосіб вирощування огірків

/_pu/64/42201650.jpg

Три гриба, которые нужно собрать в октяб...

/_pu/66/57894216.jpg

Як повернути нижній білизні білий вигляд...

/_pu/63/69381063.jpg

Що робити, якщо відносини «тріщать по шв...

/_pu/65/92788630.jpg