Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Здоров'я і медицина

Здоров'я [327]
Здоровый образ жизни
Лікування [51]
Хвороби і їх лікування
Народні засоби [43]
Рецепти народної медицини
Перша допомога [6]
Перша допомога потерпілим


 
Салаты


/_pu/42/53328084.jpg
салат с фасолью и крабовыми палочками

 
/_bl/58/26718912.jpg

Євроогорожа є модульним залізобетонним обгороджуваннямНайкраща для здоров'я - риба холодних морів

Найкраща для здоров'я - риба холодних морів

Її репутація в наших очах практич­но бездоганна. Хоча техногенне за­бруднення морів, промислове роз­ведення риби та інші реалії наших днів додали до теми деякі питання. Ми постаралися знайти відповіді на основні з них.

У дитинстві в багатьох з нас вираз «рибний день» викликає зневіру. Щод­ня чуючи про те, що риба корисна, ми поступово змирилися з цією думкою і охоче вживаємо цей дієтичний продукт, хоча, якщо вдуматися, знаємо про нього не так вже й багато.

Як вибирати і готувати рибу? Які її справжні поживні переваги і де саме шукати знамениту Омега-3?

А що якщо в ній токсини?


Зміни середовища проживання сильно впливають на водну фауну. Організм риби, як і людини, здатний накопичувати важкі метали. Стан океанської фауни контролювати складно, тому ризик вживання забрудне­них продуктів дійсно існує.

Деякі види великої промислової риби (такі, як тунець) проходять регулярні перевірки з боку різних незалежних організацій, але для більшості видів подібних досліджень не проводиться. В організмі морсь­ких мешканців можуть міститися важкі метали, ртуть, ПХД (поліхлоровані дифеніли - похідні хлору).

Їх концентрація не повинна перевищувати меж, встановлених європейським законодавством, інакше рибопродукти не можуть надходи­ти в продаж. Щоб знизити ризик отруєння, можна готувати філе без шкірки і не використовувати печінку. Риба без луски (наприклад, акула або риба-меч) більше страждає від забруднення світового океану: луска діє як бар'єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родимки на тілі - це доброякісні пухлини шкіри

Небезпека забруднення світового океану нафтою дещо перебільшена. На деяких ділянках океанського дна нафтові пласти підходять настільки близько до поверхні, що сира нафта сама просочується у воду. Нафта має органічне походження, а в морській воді живе величезна кількість бактерій, які харчуються саме продуктами її розпаду.

Біологи вважають, що навіть великий розлив нафти (наприклад, в результаті аварії танкера) не може істотно вплинути на морську екосисте­му: навіть без втручання людини середовище повністю відновлюється за два-три роки.

Яка краще - вирощена або дика?

У кожної є свої переваги. Так, штучно вирощена риба проходить безліч перевірок, отже, ймовірність забруднення хімічними речовинами значно нижче. З точки зору біології культивована риба являє собою той же самий вид, що і дика.

Незначні відмінності в живильній цінності і склад визначаються тільки кор­мом: раціон фермерської риби, як правило, більш рясний. У той же час їй не доводиться долати значні відстані і природні перешкоди в пошуках місць для нересту, вона захищена від природних ворогів. Тому риба з морських ферм і ставкових господарств завжди більш жирна - варто вра­ховувати її підвищену калорійність.

Річкова або морська?

Зрозуміло, в першу чергу цей вибір - справа смаку. Одним подобається річкова риба, інші вважають за краще морську, і кожен в чомусь виграє.

Якщо дбати про власне здоров`я, краще всього вибирати рибу холодних морів: лосося, макрель, оселедець. Вона особливо багата поліненасиченими жирними кислотами типу "Омега", які позитивно впли­вають на серцево-судинну систему. У більшості видів річкової риби цього інгредієнта немає, зате вона багата легкозасвоюваним і низькокалорійним білком.

Прісноводна риба особливо підходить тим, хто намагається знизити вагу. З іншого боку, риба, особливо морська, надзвичайно багата різними соля­ми, надлишок яких може виявитися зовсім не корисний для людей, у яких порушений мінеральний обмін.

Як визначити свіжість риби?

По запаху: свіжа морська риба пахне водою, а характерний «рибний» дух - якраз не найкраща реклама. Луска повинна бути блискучою, очі - прозорими. Свіжість замороженої риби визначити дещо важче, єдине, що ви можете зробити в процесі вибору та купівлі, - це простежити, щоб по­верхня риб`ячої тушки не була пошкоджена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 16 секретів здоров'я жінки

Як краще її зберігати?


Основне багатство риби - ненасичені жири, вони дуже швидко окислюють­ся, а тому зберігати свіжу рибу досить важко: вона швидко набуває аміачний запах. Її слід тримати в холодильнику і вжити протягом двох днів - якщо вона буде піддаватися тепловій обробці, або ж одного - якщо ви збираєтеся готувати її інакше (солити, маринувати, подавати у вигляді сашимі, карпаччо).

Заморожена риба може зберігатися близько двох місяців. Хоча процес за­морозки впливає на смак риби, на її поживних цінностях це майже не позначається, якщо повністю дотримана технологія обробки. Повторно за­морожувати рибу в жодному разі не можна.

Довге її зберігання поступово зменшує концентрацію в ній вітамінів А і В, які частково переходять у воду або жир. Це можна використовувати - на­приклад, готувати рибу «у власному соку» або використовувати воду, от­риману в результаті відтавання (вже митої) риби, для соусу.

Водорості замість харчових добавок

Водорості містять приблизно в тисячу разів більше йоду, ніж риба і ракоподібні. Недолік цього елементу (ймовірність його висока в континен­тальних областях) може привести до проблем з щитовидною залозою з усіма наслідками.

Щоб задовольнити потребу людського організму в йоді (150 мікрограмів на день), дорослому досить з`їдати 30 міліграмів сухих морських водо­ростей або 210 міліграмів свіжих. Дітям же до чотирьох років йоду потрібно в два рази менше.

Почати можна з малого: купувати невеликими порціями салати з морської капусти, звернути увагу на ресторани японської кухні, вибирати приправи і соуси з додаванням водоростей. Навіть ті, кому спочатку смак водорос­тей здається незвичним, у результаті починають отримувати задоволення від тих чи інших страв на їх основі.

Чи вся риба містить Омега-3-кислоти?

Жирні поліненасичені кислоти, корисні для здоров`я шкіри і серцево-судинної системи, містяться переважно в жирній рибі, що живе в холод­них водах.

Але деякі види прісноводних риб теж містять цей корисний компонент - наприклад, короп і вугор.

Ці види риби добре вирощуються в неволі, але, як правило, в дикій рибі вміст поліненасичених жирних кислот чомусь вище.

Солона риба (оселедець, лосось), яка так популярна в Росії, теж містить кислоти типу «Омега» - вони не руйнуються при подібній обробці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Природні «антибіотики»

І, хоча при засолюванні деякі речовини (білки, мінерали, водорозчинні вітаміни) переходять у розсіл, харчова цінність солоної риби майже не знижується, так як після обробки вона краще засвоюється організмом. Але слід пам`ятати про високу концентрацію солі: вона дратує слизову шлунка, змінює водний баланс і збільшує навантаження на нирки.

Як часто потрібно їсти рибу?

Щоб отримувати достатню кількість омега-кислот, які беруть участь у синтезі необхідного нам вітаміну D, потрібно їсти жирну рибу типу макрелі або лосося мінімум два рази на тиждень.

Нежирні сорти можуть стати повноправним постачальником білка для організму, а якщо ними частіше замінювати м`ясо, обмежиться кількість насичених жирних кислот, які містяться в надлишку м`ясних продуктів, що, у свою чергу, допоможе підтримувати нормальний рівень холестери­ну в крові.

Фрукти моря: переваги та недоліки

Плюси. Молюски та ракоподібні дуже смачні і бездоганні з точки зору хімічного складу. Багаті білками і особливо олігоелементамі, вони низькокалорійні, корисні і вважаються делікатесом.

У кожного виду молюсків особливі властивості. Наприклад, мідії дуже багаті залізом, устриці - цинком, а півник-рудітапес - єдиний молюск, що містить Омега-3 кислоти.

Якість води на фермах, в якій вирощуються і виловлюються «дари мо­ря», піддається контролю, так що ризик забруднення хімічними речовина­ми невеликий. Практично всі морепродукти є джерелом йоду.

Мінуси. У першу чергу це ціна. Крім того, морепродукти обов`язково повинні бути свіжими: зберігаються вони недовго, і ймовірність отруєння велика.

Якщо у вас є хоча б найменший сумнів, обсмажте їх, а ще краще - і зовсім не їжте. Морепродукти - один із потужних алергенів, тому тим, хто від природи схильний до алергічних реакцій, слід дотримуватися обережності.

Чи правда, що риба легше перетравлюється, ніж м`ясо?


На відміну від м`яса, вона містить більше вологи, менше жирів, і вона швидше перетравлюється. Це особливо стосується нежирної риби, такої як морський язик або пікша, яка затримується в шлунку не довше двох годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Висока плата за красу. Яким має бути «правильний» шампунь та що не завадить знати про крем?

Більше жирні сорти риби залишаються там приблизно стільки ж, скільки птах або м`ясо, тобто 3-4 години.

Що таке сурімі?

Крабові палички, крабова соломка і т.д. - це рибний фарш: філе переме­люють, перемішують, ретельно промивають і очищають так, щоб вийшов продукт практично без кольору, запаху і смаку.

Після цього у рибну масу додають підсолоджувачі, рослинне масло, крох­маль, консерванти, стабілізатори, підсилювачі смаку, ароматизатори (зі смаками крабів, креветок ...) і барвники.

Сурімі позбавлені багатьох корисних властивостей натуральної риби, у них значно менше білків, зате багато цукру і солі, споживання яких ра­дять обмежувати фахівці з питань харчування.

Чи корисно дітям паніроване рибне філе?

Все залежить від співвідношення в цих виробах риби і жирів: для дітей краще вибирати продукти, що містять більше 50% риби і менше 5% жирів.

Калорійність панірованих страв досить висока, але риба в паніровці викликає у малюків куди більший інтерес, ніж просто відварна або припу­щена.

Можна приготувати крокети (маленькі круглі котлети) з рибного пюре. Діти з великим задоволенням їдять ті сорти риби, які за своєю консистенцією нагадують м`ясо, наприклад, тунця, сьомгу або рибу-меч.

Але в дитячому харчуванні краще скоротити кількість консервованої, копченої та солоної риби.

У кожному з цих продуктів є додаткові речовини: наприклад, копчена ри­ба містить феноли (вони підсилюють запах копченості), кислоти, карбонільні з`єднання, які впливають на біохімію клітини, так що у вели­ких кількостях копчена риба не принесе користі і дорослим.

Рибні консерви можуть містити барвники, що викликають алергію, консер­ванти (вони є у всіх консервах, термін придатності яких перевищує шість місяців).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитячі меблі: що потрібно знати

У невеликих кількостях ці речовини (солі, кислоти, сорбат калію, нітрати і нітрити) відносно нешкідливі. Але нітрати і нітрити здатні накопичуватися в організмі людини і негативно впливають на гемоглобін, позбавляючи йо­го здатності переносити кисень у крові.

dytyna.info
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Права військовозобов'язаних, призван...

/_pu/20/44429340.jpg
Где находится душа до рождения человека?

/_pu/14/21787355.jpg
Почему аллергики чаще болеют простудой?

/_pu/15/24298603.jpg
Затверджено графік прямої телефонної «га...

/_pu/7/21471957.jpg
Стан охорони праці в Гребінківській ЦРЛ

/_pu/0/46315146.jpg
Тренировка для улыбки

/_pu/13/24697982.jpg
Как подружиться с новыми людьми?

/_pu/18/70918841.jpg
Особливості посвідчення заповітів

/_pu/20/09755936.jpg


/_pu/42/75515131.jpg Як отримати право на шлюб неповнолітнім?

/_pu/42/97965724.jpg Щодо колективної власності на землю, землекористування земель с/г призначення та відвертання рейдерства

/_pu/42/30906987.jpg Який умивальник розмістити у ванній кімнаті

/_pu/42/95168391.jpg Які застосовувати пристосування для лову риби?

/_pu/42/89629429.jpg Какие цветущие кустарники посадить на участке

/_pu/42/30109818.jpg Види щорічних відпустокДлительность: 04.07.2019
00:01:07Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 04.07.2019
Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
/_pu/7/69990945.jpg


Салаты

/_pu/38/37621097.jpg

Овощной салат очень яркий, привлекает внимание на праздничном столе
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно